Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-й урок.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.32 Mб
Скачать

4. Творчий проект, підготовлений групою «Кореспонденти». Тема: «Видатні особистості Гайворонщини».

Учитель. Обираємо пелюстку блакитного кольору, на якій написано «Видатні особистості Гайворонщини».

Ось – натхненні та привітні,

Гарні сторінки блакитні.

Честь, хвала усім по праву,

Хто селу приносить славу!

- Як ви вважаєте, кого можна назвати видатною особистістю?

- А кого з односельчан ви назвали б видатною особистістю?

- Сьогодні наш календар поповниться новими записами, які ви підготували.

5. Творчий проект, підготовлений групою «Музикознавці». Тема: «Музичні таланти моєї Батьківщини».

Учитель. Обираємо пелюстку синього кольору, на якій написано «Музичні таланти моєї Батьківщини».

Сині, гарні ці сторінки

Заспівають пісню дзвінко.

Бо щасливий, будем знати –

Мрію хто знайшов крилату.

- Хто такий композитор? Кого з композиторів ви знаєте?

- Хто з односельчан є самодіяльним композитором?

- Сьогодні наш календар поповниться новими іменами, новими записами.

6. Рефлексія.

Учитель. Обираємо пелюстку фіолетового кольору, на якій написано «Цікавинки-намистинки».

Фіолетові перлинки,

Цікавинки-намистинки.

Тут є творчість осяйна

Юних «зірочок» села.

Сьогодні ми святкуємо Веселковий День Творчості. Давайте пофантазуємо, що це за день. (Відповіді учнів).

Колись ви станете дорослими і ваша іскринка таланту обов’язково переросте в гаряче полум’я творчості, яке яскраво засяє.

Гра «Асоціативний кущ».

(Діти отримують картки, на яких записане слово. Потрібно швидко назвати, з чим асоціюється записане слово. Наприклад, соняшник –олія, сонце, мед; калина – дівчина, намисто, Україна).

7. Презентація та обговорення творчих проектів.

V. Підбиття підсумків та заключне слово

Учитель. Ми щасливі, що зуміли доторкнутися серцем до вічного і величного, засвітили в своїх душах промінці радості, любові. Наше життя набуло нового змісту, засяяло новим немеркнучим світлом розуміння суті, глибини. Ми стали більш упевненими, чесними, відкритими, творчими…

Ви виростете, станете дорослими, адже життя вирує, продовжується, іде своїм шляхом, але прекрасні роки дитинства залишаться назавжди. Яблуневий сад, схвильований дитячий лан творчості й свободи вже не покинуть вас, оберігатимуть і даватимуть наснагу протягом усього життя.

З.Ф. Залізняк,

учитель початкових класів

Долинської ЗШ І-ІІІ ступенів №4

НАЙКРАЩЕ МІСЦЕ НА ЗЕМЛІ ДЛЯ МЕНЕ ТИ,

МОЯ КІРОВОГРАДЩИНО!

(урок-пошук для учнів 3-4 класів)

Мета: поглибити знання учнів про рідний край, його історичні пам’ятки; показати красу, багатство рідного краю; розвивати пізнавальні інтереси, пам’ять, допитливість, зв’язне мовлення; виховувати любов до Батьківщини, його історичного минулого.

Обладнання: карти України, Кіровоградської області, Долинського району, фото рідного краю, дитячі малюнки.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація знань

1. Бліц-опитування.

- Країна, а також місцевість, де людина народилася називається ... (Батьківщина).

Як називається наше місто? (Долинська).

- До якої області воно входить? (Кіровоградської).

- На якій вулиці розташована наша школа? (Щорса).

- Яка річка протікає територією району? (Боковенька).

- В честь кого названо наше місто? (О.Ф. Долинської).

- Яку назву має дендропарк у селі Іванівка? («Веселі Боковеньки»).

- Скільки років нашому місту? (140).

- Скільки шкіл у Долинській? (4).

2. Складання учнями тематичної «павутинки» «Моя Батьківщина».

(Кіровоградщина, рідний край, домівка, держава, тато, мама, ліс, струмок, земля, пісенька, ...).

По завершенні роботи прикріплюється учителем на дошці.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

Учитель. Ви вже зрозуміли, що ми сьогодні будемо говорити про те місце на землі, де ви народилися, де ви живете, де навчаєтесь. Батьківщина – це казки, які розповідала тобі бабуся. Це зелена травичка і блакитний ставок. Це квітник біля школи. Це безмежні лани. Наша Батьківщина – це Кіровоградщина. Наша рідна, чарівна, незрівняна область, де ви зростаєте, дорослішаєте і мужнієте. Де з кожною вулицею, провулком, сквером пов’язані наші перші дитячі враження і почуття, переживання, мрії і сподівання.

Той, хто хоч раз побував у Кіровограді, запам’ятає його на все життя. Незабутня панорама міста: невисоке узгір’я спускається в простору рівнину, де протікає річка! Нашій області – 75! А нашому Долинському району – 90!

ІV. Основна частина уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]