Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1-й урок.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.32 Mб
Скачать

Список використаних джерел:

1. Кіровоградщина. Історія рідного краю: навч. посіб.: [для загальносвіт. навч. закл. Кіровогр. обл.]; / за ред.: І.А.Козир. – Кіровоград: Імекс-ЛТД. – 304 с.

2. Кривенко В., Сибірцев В. Симоліка адміністративних районів та міст обласного значення Кіровоградщини / В. Кривенко, В. Сібірцев. – Кіровоград: РА «Антураж А», 2004.

3. Кузик Б., Білошапка В. Кіровоградщина: історія та сучасність центру України (том II) / Б. Кузик, В. Білошапка. – Дніпропетровськ: АРТ-ПРЕС, 2005.

О.М. Іванова,

учитель початкових класів

ЗШ І-ІІІ ступенів с. Хащувате

Гайворонського району

Веселкова мандрівка рідним краєм (урок-мандрівка для учнів 3 класу)

Мета: дізнатися про минуле своєї малої Батьківщини, познайомитись з видатними людьми, які прославили рідний край; удосконалювати навички роботи в парах, групах; розвивати уяву, фантазію, творче мислення; формувати позитивне ставлення до оточення, довкілля; виховувати любов до Батьківщини, прагнення вивчати та досліджувати історію рідного краю.

Обладнання: карта Гайворонського району, карта села Хащувате; квітка-семицвітка з паперовими пелюстками кольорів веселки, на яких записані напрямки досліджень; скотч, папір для записів, маркери, олівці, фломастери, аркуші з інформацією про с. Хащувате формату А3, фотокартки із зображенням об’єктів села; аркуші з інформацією про видатних людей Гайворонщини, фотоматеріали; картки зі словами для створення «асоціативних кущів».

Хід уроку

І. Організація класу, вітання

ІІ. Розминка «Сонячна мелодія»

- Який у вас зараз настрій?

- А що робить людина, коли у неї гарний настрій?

- Якого кольору сміх, як ви гадаєте?

Учитель. Давайте посміємося. Усміхніться: як кіт сонечку; як клоун у цирку; як пес господареві; як ви усміхаєтеся мамі; як дорогим гостям.

У вас були дуже гарні посмішки. Ми опинилися на чудовій галявині чарівних посмішок. Подивіться, як чудово навкруги, як привітно і лагідно посміхається до нас сонечко. Воно грає різними веселковими барвами і дарує неповторну мелодію.

Ця мелодія різноманітна, але завжди рідна і близька, бо це мелодія душі, мелодія рідного краю, що ввібрала в себе історичне минуле і майбутнє; радість і смуток наших пращурів. Вона назавжди залишається солодким спогадом дитинства, який щемко озивається у серці і повертає з далеких світів, з вічних доріг на Батьківщину, кличе додому, до маминої вишні, до батьківського порогу; стає світлим оберегом пам’яті, життя, любові.

ІІІ. Актуалізація знань

Учитель. Як ви вже зрозуміли, нас чекають незвичайні зустрічі, веселкова мандрівка рідним краєм. Отож, вирушаймо!

Наша зустріч – кольорова,

Наша зустріч чарівна!

Веселковими сходинами

Ми крокуємо щодня.

Ми проводили дослідження, –

Справа зовсім не мала.

Додамо нові сторіночки

До літопису села.

(На дошці – квітка-семицвітка, на кожній пелюстці якої знаходиться певний надпис. Учитель обирає пелюстку червоного кольору, на якій написано «Пофантазуємо»).

З нами разом фантазує

Загадкова ця сторінка.

Незбагненна і мрійлива;

Радість тут лунає дзвінко.

Гра «Асоціації» (робота в групах).

- З чим асоціюється карта Гайворонського району?

(У кожної групи – аркуші з зображенням карти Гайворонського району і кольорові олівці. Учні розфарбовують зображення, фантазуючи, на що вони схожі. Після завершення роботи презентують свої мініпроекти, пояснюють що означає їхнє зображення).

Рис. 1

Рис. 2

Рис. 3

Рис. 4

1. Контури району нагадують птаха. Можливо, тут водяться рідкісні види птахів; або ж у районі добре розвинене сільське господарство.

2. Контури району нагадують череп людини. Отже, можливо, наш район багатий на археологічні знахідки; можливо, багатий на розумних і талановитих людей.

3. Контури району нагадують рибу. Можливо, район багатий на рибні ресурси.

4. Контури району нагадують бурячок чи редиску. Отже, можливо, район аграрний.

Учитель. Якщо наші асоціації не випадкові і обриси кордону Гайворонського району є символічними знаками, закодованою інформацією? Звернімося до серйозних наукових джерел та проаналізуймо результати нашого «дослідження».

ІV. Основна частина

(Клас об’єднується в групи. Кожна група опрацьовує відповідний матеріал. Відбувається захист творчих проектів, підготовлених групами).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]