
- •Технологічний розділ
- •Приведення рухомого складу підприємства до однієї (основної) моделі автомобіля.
- •Розрахунок
- •Для сімейства зіл-130:
- •Для сімейства камаз-5311
- •Для сімейства газ-52а
- •1.4 Розрахунок виробничої програми з то і пр автомобілів.
- •1.4.1 Визначаємо скориговану періодичність то-1:
- •1.4.5. Визначаємо показник кратності пробігу доТо-2 до пробігу то-1:
- •1.4.6. Уточнюємо періодичність пробігу до то-2
- •1.4.9. Визначаємо середній скоригований пробіг автомобіля у підприємстві за цикл:
- •2.4.11. Уточнюємо пробіг автомобіля за цикл, км:
- •1.4.2Онтролюємо максимально-допустимий простій автомобіля в ещ і пр на 100км. Пробігу, дн/1000км.:
- •1.5.7. Визначаємо нормативну трудомісткість д-1, люд.Год.
- •1.6.Розрахунок річних фондів часу.
- •1.6.2.Визначаємо номінальний річний фонд робочого місяця при однозмінній роботі за формулою:
- •1.7.1.Визначаємо технологічно необхідну кількість робітників:
- •1.9Розраховуємо час переміщення автомобіля конвеєром з поста на пост:
- •Вибір технологічного обладнання і оснастки.
- •1.11.Техніко-економічні показники проекту
- •Література
1.5.7. Визначаємо нормативну трудомісткість д-1, люд.Год.
д-1н=b4·1н, люд.год.
д-1н=0,1*12,6=1,26 люд.год
де b4-коефіцієнт розподілутрудомісткості ТО і ПР за видами робіт.
1н- нормативна трудомісткість ТО-1, люд.год.
tд-2=
,
люд.год.
tд-2=
дед-2н- нормативна трудомісткість Д-2, люд.год.
Визначаємо нормативну трудомісткість Д-2, люд.год.
tд-2н=b5·2н, люд.год.
де b5-коефіцієнт розподілутрудомісткості ТО і ПР за видами робіт.
b5=
2н- нормативна трудомісткість ТО-1, люд.год.
1.5.8. Визначаємо річну трудомісткість ЩО:
Тщо=Nщо·tщо, люд.год.
Тщо=11026*0,23=2535,9 люд.год.
1.5.9. Визначаємо річну трудомісткість ТО-1:
Т1=N1·t1, люд.год.
Т1=1292*3,15=4522 люд.год.
1.5.10. Визначаємо річну трудомісткість ТО-2:
Т2=N2·t2, люд.год.
Т2=419*11,34=4751,46
1.5.11. Визначаємо річну трудомісткість СО:
Тсо=Nсо·tсо, люд.год.
Тсо=186*2,268=421,8 люд.год.
1.5.12. Визначаємо річну трудомісткість поточного ремонту:
Тпр=tпр ,люд.год.
Тпр=6891200:1000=6891,2 люд.год.
1.5.13. Визначаємо загальну трудомісткість Д-1:
Тд-1=Nд-1·tд-1, люд.год.
Тд-1=0,35*0,35=0,1225 люд.год.
1.5.14. Визначаємо загальну трудомісткість Д-2:
Тд-2=Nд-2·tд-2, люд.год.
Тд-2=1,3*1,3=1,69 люд.год.
1.5.15.Визначаємо загальну трудомісткість профілактичних робіт:
Тто = Тщо ·Т1 Тто ·Т2·Тсо, люд.год.
Тто =2535,9+4522+4751,46+421,8=12231,16
1.5.16. Визначаємо виробничу трудомісткість:
Твир = Тто ·Тпр, люд.год.
Твир =12231,16+6191,2=18422,36 люд.год.
1.5.17.
Визначаємо трудомісткість допоміжних
робіт, які складаються з робіт по
самообслуговуванню Тсам
підприємства
(поточний догляд за будівлями і спорудами,
ремонт устаткування та інвентаря) і
робіт загальновиробничого характеру
Тзаг
(щоденне
забезпечення виробництва автомобілями,
запасними частинами, теплом).
Тдоп=b· Твир, люд.год.
Тдоп=0,20*18422,36=3685,47
е b- коефіцієнт допоміжних робіт (якщо в АТП до 200 автомобілів то b=0.3;
від 200 до 400- b=0,25; понад 400 автомобілів - b=0,20).
1.5.18. Визначаємо трудомісткість робіт на обслуговування підприємства:
Тсам=(0,4-0,5)·Тдоп, люд.год.
Тсам=0,5*3685,47=1842,73
Де (0,4-0,5) коефіцієнт самообслуговування підприємства.
1.5.19. Визначаємо трудомісткість робіт загальновиробничого характеру:
Тзаг=(0,5-0,6)·Тдоп, люд.год.
Тзаг=0,6*3685,47=2211,28
Де (0,5-0,6) коефіцієнтробіт загальновиробничого характеру.
1.5.20. Визначаємо загальну сумарну трудомісткість робіт, що виконується на підприємстві:
ТАТП= Твир·Тдоп, люд.год.
ТАТП=1842,73+3685,47=5528,2 люд.год
Виробничі роботи виконуються на робочих постах біля автомобіля і в цехах , де обслуговують і відновлюють вузли і деталі, зняті з автомобіля. Відповідно до цього загальну трудомісткість виробничих робіт поділяють на трудомісткість постових Твир і цехових Т''вирробіт .
1.5.21. Визначаємо виробничу трудомісткість постових робіт:
Твир=2535,9+4522,+0,9*4751,46+421,8+0.55*6891,2=365116,80
1.5.22. Визначаємо трудомісткість цехових робіт:
=(1-0,9)*4522+(1-0.55)*6891,2=3553,24
1.5.23. Визначаємо трудомісткість виробничих робіт:
=365116,8*3553,24=368670,04