Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ZADAChI_VSI_2_sche.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.28 Mб
Скачать

Стандартні витрати на виробництво однієї пачки

Стаття

Кількість

Ціна, грн.

Сума, грн.

Матеріали

40 кг

0,30

12

Оплата праці

2 год.

5,00

10

Накладні витрати, грн.

- змінні

2 год.

3,00

6

- постійні

2 год.

1,00

2

Разом стандартна собівартість 30

  1. За місяць було куплено 4100 кг сировини за 2148 грн. Ця сировина була використана для виробництва продукції.

  2. Середня заробітна плата становила 4,8 грн./год., а її загальна сума – 1912 грн.

  3. Стандарти були встановлені, виходячи з нормального обсягу виробництва – 125 пачок на місяць. Для цього рівня виробництва змінні витрати були заплановані в сумі 1750 грн. на місяць, а постійні – 1250 грн. на місяць. За місяць фактичні витрати склали 1880 грн., у тому числі постійні витрати – 1250 грн.

Необхідно: скласти розрахунок відхилень і стандартів по кожній статті, показавши, за рахунок яких факторів ці відхилення виникли.

Ціна за кг закупленої сировини = 2148/41 000 = 0, 52 грн

Кількість годин на виробництво = 1912/ 4,8 = 398,33 (год)

Кількість год не обхід на виготовл. 1 пачки = 398,33 / 125 = 3,19 (год)

Зміні витрати на 1 пачку = 1750 /125 = 14 грн

Пост.витр на 1 пачку = 1250 / 125 = 10 грн

Стаття

Кількість

Ціна, грн.

Сума, грн.

Матеріали

40 кг

40 кг

0,30

0,52

12

20,8

Оплата праці

2 год.

3,19

5,00

4,8

10

15,31

Накладні витрати, грн.

- змінні

2 год.

3,19

3,00

14

6

44,66

- постійні

2 год.

3,19

1,00

10

2

31,9

Собівартість

30

112,67

Задача 7.5 Підприємство, що спеціалізується на виробництві меблів, запланувало випустити і реалізувати за місяць 100 шаф за ціною 100 тис. грн., тобто виторг повинен був скласти 1 млн. грн. Норми витрати основних матеріалів на виготовлення однієї шафи, а також планові ціни на матеріали подані у таблиці:

Найменування матеріалу

Од.

виміру

Норма витрати

матеріалу

Ціна,

грн.

Витрата на випуск шаф

план

факт

у натуральному

вираженні

сума, грн.

Піломатеріали

м3

0,4

0,15

11000

40

440 000

Лаки

л

1,2

1,0

2000

120

240 000

Разом планові й змінні витрати

680 000

Постійні витрати за той же період планувалися на рівні 200 тис. грн. Плановий прибуток дорівнює 1 200 000 грн. Фактично підприємство зробило і реалізувало 90 шаф за плановими цінами. Фактичний виторг склав 900 000 грн.

Найменування

матеріалу

Од.

виміру

Ціна, грн. за од.

(факт)

Фактична витрата матеріалів

на фактичний випуск

у натуральному

вираженні

сума, грн.

Піломатеріал

м3

10500

40,5

4 252 50

Лак

л

2200

90

1980 00

Разом фактичні змінні витрати

6 232 50

Постійні витрати за той же період склали 180 000 грн. Фактичний прибуток дорівнює 96750 грн.

Розрахувати значення відхилень, викликаних різними факторами.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]