
- •1. Взаємозамінність гладких циліндричних з'єднань
- •Рішення
- •2. Калібри для гладких циліндричних деталей
- •2.1. Графічне зображення полів допусків калібра – пробки
- •3. Взаємозамінність підшипників кочення
- •4. Обгрунтування допусків форми і розташування
- •5 . Визначення допусків зубчастих коліс передач Початкові дані :
Міністерство освіти та науки України
Придніпровська державна академія
будівництва та архітектури
Кафедра матеріалознавства та обробки матеріалів
Курсова робота
з дисципліни: «Взаємозамінність, стандартизація та
технічні вимірювання»
Варіант 62
Виконав: студент гр. АГ-10 Мормуль Д.О.
Перевірив: доцент Спільник А. Я.
м. Дніпропетровськ, 2013
Зміст
Стр.
1.Вступ………………………………………………………………. 3
2
.Взаємозамінність
гладких циліндричних з’єднань……………
4-8
3. Калібри для циліндричних деталей…………………………….. 9-11
4. Взаємозамінніть підшибників кочення…………………………. 12-17
5. Обгрунтування допусків форми та розташування……………… 18-19
6. Визначення допусків зубчатих коліс передачі ………………… 19-21
7. Список рекомендованих літературних джерел ………………. 22
В С Т У П
Взаємозамінність - властивість незалежно виготовлених деталей і складальних одиниць машин і приладів забезпечувати можливість беспригоночного складання деталей, що сполучаються, у складальну одиницю, а складальних одиниць - у вироби при дотриманні пропонованих до них технічних вимог. Для забезпечення взаємозамінності деталей і складальних одиниць вони повинні бути виготовлені із заданою точністю.
Взаємозамінність лежить в основі найважливіших принципів і форм організації сучасного виробництва. Вона є передумовою розчленовування виробництва, незалежного виготовлення деталей, складальних одиниць і агрегатів. Взаємозамінність деталей, вузлів і механізмів дозволяє впровадити агрегатування, організувати поставку запасних частин, полегшити ремонт, зводячи його до простої заміни зношених частин. На основі взаємозамінності досягається висока якість виготовленої продукції.
Базою для здійснення взаємозамінності в сучасному промисловому виробництві є стандартизація.
Взаємозамінність дозволяє:
Установити єдині терміни й визначення необхідні для однозначного розуміння вимог взаємозамінності.
Звести можливе різноманіття числових параметрів взаємозамінності до обмеженого ряду значень.
Обмежити розміри й тонкістну номенклатуру засобів виготовлення, інструментів, приладів.
Забезпечити однаковість методів і засобів контролю виробів.
Підвищити рівень якості продукції на основі стандартних показників.
Систематизувати й узагальнити досвід проектування, скоротити його строки.
1. Взаємозамінність гладких циліндричних з'єднань
Завдання. Для кожного із заданих в таблиці 1.1. гладких циліндричних з'єднань визначити характер з'єднання , відхилення розмірів деталей, які з'єднуються виконати графічне зображення полів допусків, розрахувати граничні розміри отвору і валу, визначити параметри з'єднання (зазори або натяги ), виконати розрахунки вірогідних параметрів, накреслити ескізи з'єднання, отвору, валу і нанести на них умовні позначення допусів і посадок, привести приклади призначення посадки.
1.1. З'єднання Ǿ 45 G7/h6 .
Рішення
1.1.1.З'єднання, виконане в системі валу.
Відхилення отвору по 7-му квалітету , поле допуску " G ", валу (основний вал) по 6-му квалітету. Поле допуску " G " забезпечує отримання з'єднань із зазором ( всі поля допусків від "A" до "H" використовуються для утворення посадок із зазором).
Відхилення деталей, що з'єднуються, визначаються по таблицях допусків ЄСДП .
( ГОСТ 25346-89 ).
1.1.2. .Для отвору Ǿ 45 G 7 :
а) номінальний розмір D = 45мм;
б) верхнє граничне відхилення ЕS = +34мкм = +0,034мм;
в) нижнє граничне відхилення ЕI= +9мкм = +0,09мм;
г) середнє відхилення Еm= 0,5/ЕS+ЕI/ = 0,5/34+9/ =21,5 мм=0,0215 мкм;
д) поле допуску не відноситься до переважних .
1.1.3. Для валу Ǿ45 h 6 :
а) номінальний розмір d = 45мм;
б) верхнє граничне відхилення es = 0;
в) нижнє граничне відхилення еi = -16мкм = -0,016мм;
г) середнє відхилення еm =0,5 (еs + еi) = 0,5 [(0)+(-16)] = -8мм=-0,008мкм;
д)
переважне поле допуску.1.1.4. Графічне
зображення полів допусків з'єднання
(рис. 1.1)
1.1.5. Розрахунок граничних розмірів і допусків деталей, що з'єднуються.
Для отвору: Ǿ 45 G 7 :
найбільший граничний розмір
Dmax = D + ES = 45+0,034 = 45,034мм;
якнайменший граничний розмір
Dmin =D + EI = 45+0,009 =45,009мм;
допуск розмірів отвору
TD = Dmax - Dmin = 45,034- 45,009 = 0,025мм.
Д
ля
валу Ǿ 45 h
6.:
найбільший граничний розмір
dmax =d + еs =45+0 = 45мм;
якнайменший граничний розмір
dmin= d + еi = 45 + (-0,016) = 44,984мм;
допуск розміру валу
Td = dmax - dmin = 45 – 44,984 = 0,016мм.
1.1.6. Розрахунок параметрів з'єднання:
якнайменший зазор
Smin = Dmin - dmax = 45,009- 45 = 0,009мм;
найбільший зазор
Smax = Dmах - dmin = 45,034- 44,984 = 0,05мм;
середній зазор
Sm = 0,5 (Smin + Smax) = 0,5 (0,009 + 0,05) = 0,0295мм;
допуск посадки
TS = Smax - Smin = 0,05-0,009 = 0,041мм.
Перевірка. (Допуск посадки рівний сумі допусків деталей, що з'єднуються)
TS = TD + Td = 0,025+0,016 = 0,041мм
1.1.7. Визначення вірогідних зазорів :
граничне розсіювання зазора
tΣ = Smax - Smin = 0,05 -0,009 = 0,041мм;
середнє значення зазора
Spm = Em - em - 0,1 (TD + Td) = 0,0215 +0,008 - 0,1 (0,025 + 0,016) = 0,0254мм;
розсіювання вірогідності зазора
tΣP == √ ТD2 + Тd2 = √ 0,0252 + 0,0162 = 0,029мм;
найбільший зазор вірогідності
Spmax = Spm + 0,5 tΣP = 0,029 + 0,5 ·0,0254= 0,0417мм;
якнайменший зазор вірогідності
Spmin = Spm - 0,5 tΣP = 0,029 - 0,5 ·0,0254 = 0,0163мм.
Рис. 1.1.2. Графічне зображення розсіювання зазора
1.9. Позначення допусків і посадок на ескізах складального і детальних креслень
(рис. 1.3).
Рис. 1.1.3. Позначення допусків і посадок на складальному і детальних кресленнях.
1.10. Застосування посадки.
Посадка G7 /h6 відноситься до числа посадок підвищеної точності і призначена в основному для точних рухомих з'єднань при важких режимах роботи і великих
температурних деформаціях, наприклад, підшипники рідинного тертя в турбінах, вали в підшипниках швидкохідних трансмісій, впускні і випускні клапани в направляючих двигунів внутрішнього згоряння, поршневі кільця в канавках поршня (по ширині) і т.п.
1
.2.1
З'єднання
Ǿ45
H8
/
.
Результати розрахунків зводимо в таблицю 1.2.1
Отвір Æ45 H8 |
Вал Æ45 |
З'єднання
|
|
розрахунок по max-min |
Вірогідний розрахунок |
||
D = 45мм |
d =45мм |
D =45мм |
tå = 0,063 |
ES =+39мкм=0,039мм |
es=+12мкм = 0,012мм |
Smax =0,051мм |
tåp =0,045мм |
EI=0мкм=0мм |
ei =-12мкм = -0,012мм |
Nmax =-0,012мм |
Spm =0,0132мм |
Em=19,5 мкм=0,0195мм |
em=0мкм=0мм |
T(S,N)=0,063мм |
Spmax=0,0357 |
Dmax =45,039мм |
dmax=45,012 мм |
Перевірка: T(S,N)=TD+Td= =0,063мм |
Npmax=-0,0093 |
Dmin=45мм |
dmin=44,988мм |
|
Перевірка: tåp=Spmax+Npmax= =0,045 мм |
TD=0,039мм |
Td=0,024мм |
|
|
поле допуску відноситься до переважного |
поле допуску не відноситься до переважного |
|
|
Рис. 1.2.1 Графічне зображення полів допусків зєднання
1.2.3 Графічне зображення розсіювання розмірів зазора-натягу (рис. 1.2.2.).
Мал. 1.2.2. Графічне зображення вірогідного розсіювання розміру зазору – натягу
1
.2.4
Позначення допусків і посадок на ескізах
складального і детальних
креслень
(мал.1.2.3.).
Рис. 1.2.3. Позначення допусків і посадок на ескізах складального і детальних креслень
1.2.5 Застосування посадки.
Посадка H8/Js7 - посадка зниженої точності. Приклади застосування: гільзи в кор-
пусі шпиндельної головки розточувальних верстатів, зубчасті колеса шпиндельної
головки шліфувальних верстатів, невеликі шківи і ручні маховички на кінцях
валів, знімні муфти на кінцях валів малих електромашин, склянки підшипників
в корпусах (верстатобудування).