
Розв’язок
Суть методу ФІФО: першими вибувають ті запаси, які першими надійшли
Дата |
Надходження |
Витрачання |
|||
кількість (кг) |
сума |
||||
Кількість (кг) |
Ціна (грн) |
Сума (грн) |
|||
Залишок на 01.10 |
10 |
2,5 |
25,00 |
|
|
Надходження 01.10 |
10 |
2,4 |
24,00 |
|
|
Витрачання 02.10 |
|
|
|
14 |
10 х 2,5 = 25,00 4 х 2,4 = 9,6 разом 34,60 |
Надходження 08.10 |
25 |
2,48 |
62,00 |
|
|
Витрачання 10.10 |
|
|
|
10 |
6 х 2,4 = 14,40 4 х 2,48 = 9,92 разом 24,32 |
Надходження 12.10 |
10 |
2,45 |
24,50 |
|
|
Витрачання 20.10 |
|
|
|
11 |
11 х 2,48 = 27,28 |
Разом залишок та надходження |
55 |
х |
135,50 |
35 |
86,20 |
Залишок на 31.10 |
20 |
|
49,30 |
|
|
Завдання №6
Визначити фінансовий результат діяльності підприємства:
Виручка від реалізації (з ПДВ) – 1180,0 тис.грн
Витрати на виробництво реалізованої продукції – 680,0 тис.грн
Адміністративні витрати – 27,5 тис.грн
Витрати на збут – 7,5 тис.грн
Штрафи за порушення умов договору, сплачені підприємством протягом звітного періоду – 6,0 тис. грн
Отримані штрафи – 9,0 тис.грн
Відсотки за банківський кредит – 2,0 тис.грн.
Розв’язок
ПДВ = 1180 х 20% : 120% = 196,67 тис. грн
Чистий дохід = 1180 – 196,67 = 983,33 тис. грн
Валовий прибуток = 983,33 – 680,00 = 303,33 тис. грн
Прибуток до оподаткування = 303,33 – 27,5 – 7,5 – 6,0 + 9,0 -2,0 = 269,33 тис.грн
Податок на прибуток = 269,33 х 25% : 100% = 67,33 тис.грн
Чистий прибуток = 269,33 – 67,33 = 202,0 тис.грн
Завдання №7
Нарахувати амортизацію кумулятивним методом за третій рік експлуатації об’єкта.
Первісна вартість верстату – 8500 грн. Ліквідаційна вартість - 1500 грн. Термін корисної експлуатації 7 років.
Розв’язок
Вартість основного засобу, що підлягає амортизації = 8500,00 – 1500,00 = 7000,00 грн . Сума чисел років експлуатації об’єкта = 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 = 28 . Кумулятивний коефіцієнт = 5/28
Амортизація за третій рік експлуатації об’єкта = 7000,00 : 28 х 5 = 1250,00 грн
Завдання №8
Відобразити в бухгалтерському обліку операції з продажу об’єкта основного засобу. Договірна ціна 35500 грн з ПДВ. Первісна вартість об’єкта – 25800 грн, нарахований знос – 2200 грн.
Розв’язок
№ |
Первинний документ |
Зміст господарської операції |
Дебет |
Кредит |
Сума |
1 |
Акт приймання (передачі) основного засобу; накладна |
Реалізовано основний засіб покупцям |
37 |
742 |
35500,00 |
2 |
Податкова накладна |
Відображено податкове зобов’язання |
742 |
641 |
5916,67 |
3 |
Довідка бухгалтера |
Списано чистий дохід від реалізації основного засобу до складу доходів звітного періоду |
742 |
79 |
29583,33 |
4 |
Довідка бухгалтера |
Списано зношену частину основного засобу |
131 |
10 |
2200,00 |
5 |
Довідка бухгалтера |
Списано залишкову вартість основного засобу 25800 – 2200 = 23600 |
972 |
10 |
23600,00 |
6 |
Довідка бухгалтера |
Включено собівартість реалізації необоротних активів до складу витрат звітного періоду |
79 |
972 |
23600,00 |
7 |
Довідка бухгалтера |
Визначено фінансовий результат від реалізації основного засобу – прибуток 29583,33 – 23600 = 5983,33 |
44 |
79 |
5983,33 |