- •0 201 «Культура»
- •0201 «Культура»
- •Лекція 1
- •Проектування бази даних у Access
- •Інші об'єкти бази даних
- •Робота з об'єктами бази даних
- •Створення об'єктів бази даних
- •Керування об'єктами бази даних
- •Зміна властивостей об'єктів
- •Створення піктограм для об'єктів бази даних
- •Групування об'єктів
- •Контрольні запитання
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •Створення об'єктів і баз даних за допомогою майстра
- •Використання баз даних зі стандартної бібліотеки
- •Експортування й імпортування даних
- •Використання виразів в об'єктах бази даних
- •Створення додатків
- •Можливі проблеми
- •Актуалізація опорних знань
- •Заняття 3
- •Хід заняття :
- •Визначення полів і типів даних
- •Вибір типу даних
- •Додавання до таблиці поля Мастер подстановок
- •Визначення первинного ключа
- •Актуалізація опорних знань
- •Використання майстра таблиць
- •Використання конструктора таблиці
- •Режим таблиці
- •Зміна структури таблиці
- •Керування полями в режимі конструктора
- •Керування полями в режимі таблиці
- •Зміна порядку розташування полів
- •Актуалізація опорних знань.
- •Визначення правил перевірки даних
- •Використання масок введення для визначення форматів даних
- •Встановлення значень за замовчуванням
- •Обов'язкове поле
- •Робота в режимі таблиці
- •Введення і редагування даних
- •Введення тексту в поле memo
- •Сортування записів
- •Зміна структури листа даних
- •Питання для самоперевірки:
- •Заняття 6
- •Хід заняття:
- •Визначення взаємозв'язку один-до-багатьох
- •4.Закріплення вивченого матеріалу:
- •1.Організаційний момент.
- •2.Актуалізація опрних знань. Дати відповіді на запитання:
- •Пояснення нового матеріалу
- •Розбиття таблиці для уникнення дублювання даних
- •Створення зв'язків із зовнішніми базами даних
- •Заняття 8
- •Хід заняття:
- •Створення нової форми
- •Створення універсальної форми за допомогою одного натискання
- •Використання майстра форм
- •Зміна структури форми
- •Позиціонування елементів управління на формі
- •Визначення інших властивостей і опцій форми
- •Управління підлеглими формами
- •Закріплення вивченого матеріалу.
- •Заняття 10
- •Хід заняття:
- •Організаційний момент (5 хв). Перевірка присутніх. Оголошення теми і мети заняття.
- •Пояснення нового матеріалу.
- •Запити на вибірку
- •Перехресні запити
- •Параметричні запити
- •Запити на зміну
- •Заняття 11
- •План заняття
- •Хід заняття:
- •Створення і зміна запитів
- •Вставка, видалення і перестановка полів
- •Визначення обчислюваних стовпців
- •Визначення умов
- •Визначення властивостей запиту
- •Створення і застосування фільтрів
- •Заняття 12
- •Хід заняття:
- •Робота в режимі конструктора
- •Складання базового звіту
- •Систематизація вивченого матеріалу. Питання для самоконтролю
- •Рекомендована література
Заняття 11
Тема. Створення та зміна запитів. Створення та застосування фільтрів
Мета. Навчитись створювати запити різними способами (майстер, конструктор); розвинути власний кругозір стосовно різних видів запитів; виховувати в собі акуратність під час формування та редагування запитів як запоруку успіху в майбутній професії секретаря-референта.
Обладнання. План-конспект заняття, роздатковий матеріал, ПК, встановлений пакет програм MS Office, зокрема використання програм Power Point (для демонстрації презентації), та MS Access.
Тип заняття. Лекція (пояснення нового матеріалу).
План заняття
Створення і зміна запитів.
2. Вставка, видалення і перестановка полів
3.Визначення обчислювальних полів та визначення умов
4.Визначення властивостей;
5. Застосування фільтрів.
Хід заняття:
1.Організаційний момент (оголошення теми і мети заняття) (5 хв.)
Актуалізація опорних знань (10 хв.)
Дати відповіді на наступні запитання:
Що так запит?
Чим запит відрізняється від таблиці?
Види запитів?
Які запити є «небезпечними» для пересічного користувача?
3. Пояснення нового матеріалу (в процесі пояснення студенти дають відповіді на поставлені запитання з метою засвоєння нових знань студентами); (55 хв.)
Створення і зміна запитів
Як і інші майстри Office, майстер запитів Access легко і просто проведе вас через терна складного процесу і забезпечить детальний опис тих рішень, які ви повинні приймати в процесі створення запиту, а також дозволить вам спостерігати результати його виконання в графічному вигляді.
Хоча режим конструктора — це універсальне середовище для створення запитів, часто простіше починати розробку основного запиту за допомогою майстра. Після закінчення роботи з майстром ви можете потім відкрити свій запит в режимі конструктора і допрацювати його.
Для проглядання доступних майстрів створення запитів відкрийте вікно бази даних, натискуючи клавішу <F11>, а потім виберіть Вставка → Запрос. В діалоговому вікні Создание запроса з'явиться список з чотирьох майстрів по запитах. Для виклику майстра двічі натисніть на тому з них, який вам вимагається. Як приклад на рис. 5.29 показано майстер перехресних запитів, що дозволяє поетапно побудувати перехресний запит.
У своїх зусиллях спростити задачу майстра запитів іноді дуже обмежують вашу свободу дій. У майстрі перехресних запитів, наприклад, ви повинні засновувати новий запит на єдиній наявній таблиці або запиті. Якщо ви хочете використовувати поля із двох або більше таблиць, ви повинні спочатку створити запит, який міститиме всі цільові поля. В протилежність цьому, якщо ви створюєте запит в режимі конструктора, то ви можете додавати поля з двох або декількох зв'язаних таблиць.
Рис. 5.29. Майстер створення перехресних запитів
Першим етапом у розробці запиту з нуля в режимі конструктора є вибір таблиць або запитів, на яких базуватиметься новий запит. До верхньої панелі вікна розробки запиту ви можете додати будь-яку комбінацію наявних таблиць і запитів. Для відкриття цього вікна виберіть Вид → Добавить таблицу або натисніть по кнопці Добавить таблицу на панелі інструментів Access. У вікні Добавление таблицы наведені списки всіх полів, доступних для побудови нового запиту.
