
- •Макроекономіка
- •Рішення:
- •Величину чистого експорту
- •Внп (двома способами)
- •Величину чистих інвестицій та зробити висновок про стан економіки країни. Рішення:
- •Величину чистого експорту
- •Внп (двома способами)
- •Величину чистих інвестицій та зробити висновок про стан економіки країни. Рішення:
- •Величину чистого експорту
- •Внп (двома способами)
- •Величину чистих інвестицій та зробити висновок про стан економіки країни. Рішення:
- •Величину чистого експорту
- •Внп (двома способами)
- •Величину чистих інвестицій та зробити висновок про стан економіки країни. Рішення:
- •Мікроекономіка
- •Рішення.
- •Рішення.
- •Рішення.
- •Рішення.
- •Рішення.
- •Управління персоналом
- •Рішення.
- •Економіка підприємств
- •Рішення:
- •Решение:
- •Решение:
- •Решение:
- •Решение:
- •Основи економічної теорії
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Рішення:
- •Основи зед
- •Рішення.
- •Рішення.
- •Рішення.
- •Рішення.
- •Рішення.
Рішення:
ДО
=
=
32 млн. грн.
Оскільки фактично в обігу знаходиться 38 млн. грн., а за законом грошового обігу має бути 32 млн. грн., то в країні – інфляція.
Основи зед
Задача 1. Згідно товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності товар «А» є підакцизним. Адвалерна ставка акцизного збору на нього складає 3,2 %. Відпускна ціна товару - $210 за одиницю, витрати на пакування, комісійні за закупку та інші витрати - $19 на одиницю товару, мито складає 7,5%, митний збір - 1%.
Розрахуйте суму акцизного збору та податок на додану вартість на партію товару «А» (2300 одиниць).
Чи буде прийняте рішення про здійснення зовнішньоекономічної операції з товаром «А», якщо керівництво підприємства вважає доцільним, щоб витрати на митні платежі не перевищували 35% суми угоди?
Рішення.
Тв=$210+ $19= $229
Тзб=$229*1%= $2,29
МП= $229*7,5%=$ 17,18
4. Сума акцизного збору:
(229+2,29+17,18) $248,47
Аз=------------------------* 3,2 5% = --------------- * 3,2% = $8,21
100% -3,2% 96,8%
Податок на додану вартість на суму угоди:
Сндс = ($229$+ $17,18+ $ 8,21) * 20%= $50,9
Саз = $ 8,22 * 2300 шт = $ 18906
Спдв = $50,9 * 2300 шт = $ 117070
СТзб = $2,29 * 2300 шт =$ 5267
Смп = $17,18 * 2300 шт= $39514
СМП = $18906 + $117070 +$ 39514 + $5267 = $ 180757
Суг =$ 229 * 2300 = 526700 $
Частка у % витрат на митні платежі:
$ 180757
Д = ----------------- * 100% = 34,3 %
$ 526700
Висновок : рішення про зовнішньоекономічну діяльність може бути схвальним в зв’язку з тим, що митні платежі та податок на додану вартість не перевищують 35%.
Задача 2. Згідно товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності аудіокасети є підакцизним товаром. Адвалерна ставка акцизного збору на нього складає 4,2 %. Відпускна ціна товару - $2 за одиницю, витрати на пакування, комісійні за закупку та інші витрати - $0,5, мито складає 4,5%, митний збір - 0,8%.
Розрахуйте суму акцизного збору та податок на додану вартість на партію товару (2 млн. одиниць).
Чи буде прийняте рішення про здійснення зовнішньоекономічної операції з товаром аудіокасети, якщо керівництво підприємства вважає доцільним, щоб витрати на митні платежі не перевищували 35% суми угоди?
Рішення.
Тв=$ 2+$ 0,5= $ 2,5
Тзб=$ 2,5 *0,8%= $0,02
МП= $2,5*4,5%=$ 0,11
4. Сума акцизного збору:
(2,5+0,02+0,11) $248,47
Аз=------------------------* 4,2 5% = --------------- * 3,2% = $0,12
100% -4,2% 96,8%
Податок на додану вартість на суму угоди:
Сндс = ($2,5+ $0,11+ $ 0,12) * 20%= $0,55
Саз = $ 0,12 * 2 млн = $ 240000
Спдв = $0,55 * 2 млн = $ 1100000
СТзб = $0,02 * 2 млн шт =$ 40000
Смп = $0,11 * 2 млн= $220000
СМП = $240000 + $1100000 +$ 220000 + $40000 = $ 1600000
Суг =$ 2,5 * 2 млн шт = $ 5000000
Частка у % витрат на митні платежі:
$ 1600000
Д = ----------------- * 100% = 32 %
$ 5000000
Висновок : рішення про зовнішньоекономічну діяльність може бути схвальним в зв’язку з тим, що митні платежі та податок на додану вартість не перевищують 35%.
Задача 3. Вартість основного капіталу підприємства «Солтекс» в твердій валюті - $800000, сукупні фіксовані витрати складають $138000, депозитна ставка банку (нормативна платня за вкладами) - 10%, доля прибутку, що відраховується до бюджету - 18% від балансового прибутку, виплати за довгостроковим кредитом - 4%, розмір виплат за акціями - 7% від уставного фонду, резервний фонд для покриття ризику - 2%, рівень валового доходу - $40000, витрати на реалізацію - $1200, інші змінні витрати - $971.
Розрахувати величину мінімального прибутку вказаного підприємства та точку мінімального рівня рентабельності.
Порівняйте отримані показники з тими, що можуть бути, якщо депозитна ставка банку зменшиться на 0,3%.