Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ZADAChI_BAKALAVRY.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
250.37 Кб
Скачать

Решение:

Рассчитаем длительность технологического цикла обработки деталей до принятия управленческого решения об изменении технологии:

Рассчитаем длительность технологического цикла обработки деталей после принятия решения об изменении условий производства:

Ответ: мастер может выполнить задание по сокращению длительности технологического цикла на одни сутки, т.к. после принятия управленческого решения об изменении условий производства технологический цикл уменьшиться на 27,3 часа (4360’-2720’=1640’/60’=27,3 часа).

Задача 3. Розрахувати відпускну ціну клапана, якщо відомо, що для виготовлення було використано 40 кг. металу по 1,50 грн. за 1 кг. Час виготовлення 20 н/год. (вартість години – 0,70 грн.). Витрати на утримання й експлуатацію устаткування – 80%, загальновиробничі витрати – 90%, енергія на технологію – 140%. Рентабельність – 5%, додаткова зарплата – 50%. Адміністративні витрати – 3,5%. Витрати на збут – 2,8%. Прийняти управлінське рішення що до підвищення рівня рентабельності без змін рівня ціни.

Решение:

Рассчитаем отпускную цену клапана согласно статьям калькуляции:

1. Материалы = 40кг*1,5грн=60грн

2. Осн. з/пл. = 20н/ч*0,70грн=14грн

3. Доп. з/пл. =14грн*50%=7грн

4. Отчисл. На соц страх.=(14+7)*39,5%=8,3грн

5. Энергия на технол.цели=14грн*140%=19,60грн

6. РСЭО =14грн*80%=11,20грн

7. Общепроиз.затраты= 14грн*90%=12,6грн

8. Производ.с/с=60+14+7+8,3+19,6+11,2+12,6=132,70грн

9. Адм. Затр=132,7*3,5%=4,65грн

10. Затр.на сбыт = 132,7*2,8%=3,72грн

11. Полная с/с =132,7+4,65+3,72=141,07грн

12. Прибыль = 141,05*5%=7,05грн

13. Оптовая цена=141,07+7,05=148,12грн

14. НДС = 148,129*20%=29,62грн

15. Отпускная цена с НДС = 148,12+29,62=177,74грн

Вывод: для повышения уровня рентабельности без изменения уровня цен – не обходимо уменьшить затраты на изготовление клапана, за счет снижения накладных расходов либо замены дорогостоящих материалов, либо усовершенствовать систему организации производства и т.д.

Задача 4. Розрахувати виробничу собівартість виробу, якщо відомо, що на його виготовлення витрачено матеріалів на 80 грн., зарплати основних виробничих робочих – 4,00 грн., додаткова зарплата склала 50%, витрати на утримання й експлуатацію устаткування - 80%, загально виробничі витрати - 90%, витрати енергії на технологічні цілі 140%. Прийняти управлінське рішення що до зменшення собівартості виробництва.

Решение:

Рассчитываем производственную себестоимость изделия:

1. материалы – 80 грн

2. з/пл. осн.раб. – 4грн

3. доп. з/пл. – 4грн*50%=2грн

4. отч. на соц.страх – (4+2)*39,5%=2,37грн

5. затраты на экспл. и содерж. – 4грн*80%=3,2грн

6. общепроизв. расх. – 4грн*90%=3,6грн

7. энергия на технолог. – 4грн*140%=5,6грн

8. производ.с/с – 80+4+2+2,37+3,2+3,6+5,6=100,77грн

Задача 5. Машинобудівельний завод випустив товарної продукції за березень на 522 тис. грн. Вартість залишку незавершеного виробництва основної продукції на 1 березня дорівнювала 155 тис. грн., а на 1 квітня – 172 тис. грн. Вартість залишків спеціального інструменту власного виготовлення на початок місяця склала 15,4 тис. грн., на кінець місяця - 12,3 тис. грн. Ливарний цех виготовив для механічного цеху відливків на 120 тис. грн., а кувальний – на 95 тис. грн. Визначити вартість валової продукції, валового і внутрішньозаводського оборотів та прийняти управлінське рішення що до обсягів виробництва.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]