
Завдання 6
Розрахувати річну суму амортизації, накопичений знос та залишкову вартість копіювального апарату Develop D191 за таких умов:
Показники |
4 |
Первісна вартість, грн. |
4650 |
Термін експлуатації, років |
5 |
Ліквідаційна вартість, грн. |
150 |
Кількість зроблених апаратом копій, одиниць |
60000 |
Прямолінійний метод
Роки |
Первісна вартість |
Річна сума амортизації |
Накопичений знос |
Залишкова вартість |
1 |
4650 |
900 |
900 |
3750 |
2 |
4650 |
900 |
1800 |
2850 |
3 |
4650 |
900 |
2700 |
1950 |
4 |
4650 |
900 |
3600 |
1050 |
5 |
4650 |
900 |
4500 |
150 |
АВ = ПВ – ЛВ = 4650 – 150 = 4500
РСА = АВ/ТЕ = 4500/5 = 900 грн.
Метод зменшення залишкової вартості
Роки |
Первісна вартість |
Річна сума амортизації |
Накопичений знос |
Залишкова вартість |
1 |
4650 |
4500×0,49=2205 |
2205 |
2445 |
2 |
4650 |
2445×0,49=1198 |
3403 |
1247 |
3 |
4650 |
1247×0,49=611 |
4014 |
636 |
4 |
4650 |
636×0,49=312 |
4326 |
324 |
5 |
4650 |
174 (159) |
4500 |
150 |
РНА
= (1-
) = 0,49
Метод прискореного зменшення залишкової вартості
Роки |
Первісна вартість |
Річна сума амортизації |
Накопичений знос |
Залишкова вартість |
1 |
4650 |
4650×0,4=1860 |
1860 |
2790 |
2 |
4650 |
2790×0,4=1116 |
2976 |
1674 |
3 |
4650 |
1674×0,4=670 |
3646 |
1004 |
4 |
4650 |
1004×0,4=402 |
4048 |
602 |
5 |
4650 |
452 |
4500 |
150 |
РНА = 100%/5×2 = 40 (0,4)
Кумулятивний метод
Роки |
Первісна вартість |
Вартість, що амортизується |
Коефіцієнт |
Річна сума амортизації |
Накопичений знос |
Залишкова вартість |
1 |
4650 |
4500 |
0,33 |
1485 |
1485 |
3165 |
2 |
4650 |
4500 |
0,27 |
1215 |
2700 |
1950 |
3 |
4650 |
4500 |
0,2 |
900 |
3600 |
1050 |
4 |
4650 |
4500 |
0,14 |
630 |
4230 |
420 |
5 |
4650 |
4500 |
0,06 |
270 |
4500 |
150 |
Σ к-сті років = 1+2+3+4+5=15
Кумуляційні
коефіцієнти: 1 = 5/15 = 0,33
2 = 4/15 = 0,27
3 = 3/15 = 0,2 =1
4 = 2/15 = 0,14
5 = 1/15 = 0,06
Виробничий метод
Роки |
Первісна вартість |
Випуск продукції |
Річна сума амортизації |
Накопичений знос |
Залишкова вартість |
1 |
4650 |
12000 |
12000 × 0,075 = 900 |
900 |
3750 |
2 |
4650 |
12000 |
900 |
1800 |
2850 |
3 |
4650 |
12000 |
900 |
2700 |
1950 |
4 |
4650 |
12000 |
900 |
3600 |
1050 |
5 |
4650 |
12000 |
900 |
4500 |
150 |
РА = АВ/60000 = 4500/60000 = 0,075 грн./стор.
Завдання 7
Використовуючи наведену інформацію визначити собівартість використаних запасів методами FIFO, LIFО, середньозваженої собівартості за умов постійного та періодичного обліку:
Дата |
Показник |
Варіант 4 |
|
К-кість |
Ціна за 1-цю |
||
01.10 |
Залишок |
100 |
20,00 |
04.10 |
Придбано |
150 |
21,00 |
10.10 |
Використано |
200 |
|
15.10 |
Придбано |
160 |
22,00 |
22.10 |
Використано |
200 |
|
Оцінка запасів методом собівартості перших за часом надходження запасів
|
Придбано |
|
Використано |
|
Залишок |
||||||||||
Дата |
Кількість |
Ціна |
Всього |
|
Кількість |
Ціна |
Всього |
|
Кількість |
Ціна |
Всього |
||||
01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
20,00 |
2000 |
||||
04.10 |
150 |
21,00 |
3150 |
|
|
|
|
|
150 |
21,00 |
3150 |
||||
10.10 |
|
|
|
|
100 |
20,00 |
2000 |
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
100 |
21,00 |
2100 |
|
50 |
21,00 |
1050 |
||||
15.10 |
160 |
22,00 |
3520 |
|
|
|
|
|
50 |
21,00 |
1050 |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
22,00 |
3520 |
||||
22.10 |
|
|
|
|
50 |
21,00 |
1050 |
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
150 |
22,00 |
3300 |
|
10 |
22,00 |
220 |
||||
Разом |
310 |
* |
6670 |
|
400 |
* |
8450 |
|
10 |
* |
220 |
Перевірка кількості: 100 + 310 – 400 = 10
Перевірка вартості: 2000 + 6670 – 8450 = 220