Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6. Методика навчання природоз.(матеріали самост...doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
990.72 Кб
Скачать

Додаток в Зразок плану-конспекту уроку засвоєння нових знань з природознавства (3 клас)

Тема: Термометр.

Мета: формувати в учнів поняття “термометр”, уявлення про властивості рідин розширюватися при нагріванні та стискуватися при охолодженні; формувати вміння користуватися термометром; виховувати спостережливість, уважність в процесі демонстрування та проведення дослідів, формувати уміння доводити, діяти за аналогією.

Завдання:

  • продовжувати формувати уявлення учнів про агрегатні стани речовини (твердий, рідкий, газоподібний;

  • ознайомити з різними видами термометрів, їх будовою, принципами дії;

  • навчити визначати, записувати, читати показання термометра.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Основні поняття і терміни: "термометр", "градус", "розширення", "стискання".

Обладнання: термометри для вимірювання температури повітря, води. тіла людини (демонстраційні та роздаткові моделі), інструктивні картки з послідовністю проведення досліду; склянки з теплою та холодною водою.

Методи і методичні прийоми: словесні (розповідь, бесіда, інструктаж); наочні (демонстрування учителем термометрів, дослідів); практичні (проведення дослідів, фіксація результатів виконаної роботи).

Структура уроку:

1. Організаційний момент.

2. Фенологічні спостереження за (погодою - живою природою - працею людей).

3. Актуалізація опорних знань учнів за запитаннями.

4. Повідомлення теми та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

5. Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу.

6. Осмислення знань учнями.

7. Підбиття підсумків уроку. Вмотивоване оцінювання учнів.

8. Повідомлення домашнього завдання.

Література, використана вчителем у підготовці до уроку:

1. Байбара Т.М. Я і Україна: Підруч. для 3 кл./ Т.М. Байбара Н М. Бібік - К.: Форум, 2003 -176с.

2. Байбара ТМ Зошит з природознавства до підручника .Я і Україна": 3 кл. - К:Видавництво АС К. 2004 - 96 с.

3. Байбара Т.М. Методика навчання природознавства в початкових класах: Навчальний посібник. - К.: Веселка, 1998. - 334 с.

4. Байбара Т.М. Природознавство в 3 (2) класі: Посіб. для вчителя. - К.: Освіта, 2001. -224с.

5. Нарочна Л.К. та ін. Методика викладання природознавства: Навч. посібник / Л.К. Нарочна, Г.В. Ковальчук, К.Д. Гончарова. 2-ге вид., перероб. і догюв. - К.: Вища шк., 1990.- 302с.

6. Пакулова В.М.. Кузнецова В.Н. Методика преподавания природоведения: Учеб. для студентов пед. ин-тов по спец. № 2121 "Педагогика й методика нач. обучения".- М.:Просвещение, 1990. - 192с.

7. Програми для загальноосвітньої школи 1-4 класи. Я і Україна. Природознавство. Громадянська освіта. Я і Україна. Довкілля. Видавництво “Початкова школа” – Київ, 2006.

Література для учня:

1.Байбара Т М Я і Україна Підруч. для 3 кл./ Т.М. Байбара Н.М. Бібік - К.: Форум, 2003 -176с.

2. Байбара ТМ Зошит з природознавства до підручника „Я і Україна": 3 кл. - К.:Видавництво А С К . 2004. - 96 с.

Хід уроку

Діяльність учителя

Методи і методичні прийоми

Час

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]