Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3_riven.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
408.06 Кб
Скачать

5.Підсумок уроку

-Діти. яка була тема нашого уроку?

- Що ми повторили на уроці?

-А щось нове ви узнали? Що саме?

-Мені сподобалось як ви відповідали. Сьогодні ви отримали такі оцінки...

6.Д/З Впр. 205 (11). Коментую виконання вправи. Дякую, урок закінчено.

21. Складіть план, сформулюйте питання, запропонуйте методику проведення уроку-рольової гри з української літератури у 6 класі.

Одним із важливих стимулів інтересу до навчання може виступати навчальна гра. Як стверджують психологи, "гра є одним з основних видів діяльності людини". Більше того, у житті дошкільнят . вона займає провідне місце, згодом змінюючись навчальною діяльністю. Але це не означає, що коли дитина іде до школи, то гра автоматично зникає з її життя. Молодші школярі, а нерідко й підлітки відчувають потребу гратися не тільки в позаурочний час, а й на уроках. Пропонуємо, план і методику проведення уроку - рольової гри з української літератури у 6 класі.

Тема:Людина і природа в оповіданні Григора Тютюнника «Дивак».

Мета: ознайомити дітей з життєвим та творчим шляхом Г. Тютюнник, оповіданням «Дивак», проаналізувати його образи та художні засоби, якими він їх реалізовує, з'ясувати основні проблеми, які порушує письменник у творі; розвивати навички вдумливого читання й аналізу тексту, акторської гри і ситуативної режисури; виховувати любов та бережливе ставлення до природи, гуманне ставлення та повагу до людей, які знаходяться поряд з нами.

Тип: урок-рольова гра (телепередача)

Обладнання: портрет Г. Тютюнника, хрестоматії для 5-6 класів "Українське слово", ілюстрації до твору, таблиця "Образ Олеся", декорації, мікрофон, збірка віршів "Людина і природа", питання вікторини, таблички: "актори", "літературознавці", "екологи", "критики", "поети", "художники", "дослідники", магнітофон, магнітний запис.

Хід уроку:

I.Організаційна частина, мотивація учіння:вступне повідомлення вчителя.

ІІ. Оголошення теми, мети, епіграфу уроку(уривок з вірша В. Симоненка "Людина")

ІІІ. Ознайомлення учнів із правилами та умовами проведення гри, нагадування про розподіл ролей між школярами.

ІV. Основна частина : проведення рольової гри - телепередачі "Літературна вітальня".

1. Виступ літературознавців: повідомлення про життєвий шлях Г.Тютюнника,

2. Презентація критиками книги «Українське слово», в якій вміщено оповідання «Дивак»:

- ознайомлення з творчим шляхом письменника;

- визначення жанру оповідання, його худ.особл.

3. Захист проекту дослідників, в якому розглядали питання:

- проблема "людина і природа", в оповід. «Дивак»;

- художні засоби творення образу гол.героя Олеся;

4.Виступи екологів про стан навколишнього середовища;

5. Інсценування уривку оповідання "Дивак".

6. Обговорення проблеми «людина і природа»в прямому ефірі (учні класу висловлюють власне бачення даної проблеми) .

7. Виступ поетів зі збіркою віршів "Людина і природа".

8. Огляд робіт художників на тему: "Людина і природа" (ілюстрації до оповідання «Дивак»)

9. Ведучий пропонує глядачам телевікторину (за змістом телепередачі)

10. Визначення переможця телевікторини .

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]