
- •Розрахункова робота
- •Мета проекту. Інвестиційний задум та наміри.
- •2.Опис підприємства і галузі.
- •3.Маркетингове дослідження.
- •4.Технологічна схема і опис виробничих процесів.
- •Розрахунок обсягів виробництва бруківки
- •5. Організаційний план
- •Персонал підприємства і фонд оплати праці
- •Закупівельна вартість обладнання і витрати на його монтаж
- •6. Інвестиційний план
- •7. Виробничі витрати
- •Розрахунок амортизаційних відрахувань
- •Розрахунок витрат сировини.
- •Витрати сировини на 1м2 бруківки
- •Вартість сировини за різні періоди
- •Розрахунок витрат електроенергії на експлуатацію виробничого обладнання
- •Розрахунок витрат палива транспортом
Розрахунок обсягів виробництва бруківки
|
1 прес півавтомат |
1 прес автомат |
Тривалість одного циклу |
3хв |
1,5хв |
Кількість циклів за 1 годину |
60хв/3хв=20 |
60/1,5=40 |
Площа бруківки, виготовленної за 1 год(1год) |
0,2*20=4 м2 |
0,2*40=8 м2 |
Площа бруківки, виготовленної за зміну(8год) |
4*8=32 м2 |
8*8=64 м2 |
Площа бруківки, виготовленної за місяць(20днів) |
32*20=640 м2 |
64*20=1280 м2 |
Площа бруківки, виготовленної за рік (250днів=9місяців) |
640*9=5760 м2 |
1280*9=11520 м2 |
Об’єм нижнього шару 6-ти см бруківки виготовленої за 5 днів |
0,04*32*5=6,4м2 |
- |
Об’єм верхнього шару 6-ти см бруківки виготовленої за 5 днів |
0,02*32*5=3,2м2 |
- |
Об’єм нижнього шару 8-ти см бруківки виготовленої за 5 днів |
- |
0,08*64*5=25,6м2 |
Кількість сировини, необхідної на 5 днів:
Верхній шар бруківки:
-цемент 500*3,2=1,6 т
-щебінь(0-5)1300*3,2=4,1т
-пісок 360*3,2=1,2т
Нижний шар:
-цемент 380*(6,4+25,6)=12,2 т
-пісок 500*(6,4+25,6)=16 т
-щебінь (5-10)1200*(6,4+25,6)=38,6 т
Разом:
-цемент 1,6+12,2=13,8 т
-щебінь(0-5) 4,1 т
-щебінь(5-10) 38,6 т
-пісок 1,2+16=17,2 т
Пост 1. Приймання та складування матеріалів.
На пості №1 здійснюється вивантаження сировинних матеріалів на спеціально передбачених ділянках – щебінь та пісок , цемент – у бункери.
Величини площ, необхідних для складування сировини становлять:
- цемент : 2 бункери місткістю по 12 т і площею 4 м2..Загальна площа S=8 м2
- щебвідсів(0-5): S=2,02м2 (при висоті насипу 1,5м)
- щебвідсів(5-10): S=18,7м2(при висоті насипу 1,5м)
- пісок: S=9,08м2(при висоті насипу 1,5м)
Загальна площа під складування становить:
S=8+2,02+18,7+9,08=37,8м2
Враховуючи проходи Sзаг = 45 м2
Пост2.Приготування бетонної суміші.
Попередньо зважені матеріали, подані в змішувач, перемішуються у відповідності з заданою програмою. В програму роботи змішувача для кожного замісу складається тривалість перемішування. Перемішана готова суміш подається на преси. Цикл перемішування верхнього шару бетонної суміші становить 15 хвилин, а нижнього – 10хв.
Підбираємо змішувач для верхнього шару бруківки:
0,3·60/15·0,7=0,84м3>0,24м3/год
Підбираємо змішувач для нижнього шару бруківки:
0,3·60/10·0,7=1,26м3>1,2м3/год
Приймаємо для приготування бетонної суміші 4 змішувачі продуктивністю 1м3. Площа приміщення 40м2.
Пост 3. Формування виробів.
Приготування бетонною сумішшю заповнюють форми та ущільнюють її за допомогою одного напівавтоматичного та одного автоматичного преса.
Завантаження суміші в бункер здійснюється за допомогою стрічкового транспортера. Площа виробничого цеху становить 25м2.
Пост 4. Попередня витримка.
Спресовану бруківку місткістю по 10 штук в одній палеті відносять на склад попередньої витримки, де їх розміщують на спеціальних стелажах.
Період дозрівання триває 1 добу. 1 стелаж – 10 палетів;
1 палет – 0,2м2;
0,2·10=2м2;
За добу виготовляється 32 м2 6-ти сантиметрової бруківки та 64 м2 8-ми сантиметрової, для розміщення якої нам потрібно стелажів:
96/2=48 шт.
Площа одного стелажу: 0,4м2.
Площа усіх стелажів: 0,4·48=19,2м2
Необхідна площа під пост з врахування місця для доступу – 35 м2
Пост 5. Дозрівання виробів.
На склад дозрівання виробів бруківки переносять зі складу попередньої витримки на 3 доби.
Загальна площа 6-ти сантиметрової бруківки за 3 доби: 32*3=96 м2. Площа піддона 1 м2. На піддон складають бруківку у 16 рядів у висоту, звідси:
96/16=6 піддон
Загальна площа 8-ми сантиметрової бруківки за 3 доби: 64*3=192 м2. Площа піддона 1м2. На піддони складають бруківки у 12 рядів у висоту, звідси:
192/12=16 піддон
Потрібна площа під склад – 22м2
З урахуванням проходів: 22*1,4= 30,8 м2
Кількість піддонів на 1 рік: 22*20*3=1320 шт.
Пост 6. Пакування та складання готової продукції.
Пакування бруківки здійснюється на піддонах, складаючи її «лицем» до «спини», та зв’язують пакувальною лентою, а також для забезпечення подальшого твердіння та збереження товарного вигляду її покривають поліетиленовою стрейл-плівкою. Розрахунок проводимо, виходячи з того, що на складі бруківка буде зберігатись 3 місяці. Склад готової продукції розміщений назовні під навісом площею 200м2. Переміщення бруківки до складу здійснюється за допомогою автонавантажувача.
Sцеху=45+10+15+35+30,8=135,8м2
Приймаємо площу цеху рівною 160м2