
- •Конспект уроку з історії України у 10 класі
- •Хід уроку
- •V Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.
- •VI. Узагальнення та систематизація знань
- •VII. Підсумки уроку
- •Vіii. Домашнє завдання
- •Конспект уроку з всесвітньої історії в 10 класі.
- •Хід уроку
- •1. Перевірка присутніх на уроці.
- •2. Перевірка готовності учнів до уроку.
- •3. Оголошення учням теми й основних завдань уроку.
- •III. Вивчення нового матеріалу
- •IV. Закріплення вивченого матеріалу
- •V Підсумки уроку
- •VI Домашнє завдання
Конспект уроку з історії України у 10 класі
Тема: Література. М.Хвильовий і кінематограф. О. Довженко. в 1930-ті рр Політика держави щодо церкви та її наслідки.
Мета: Навчальна: охарактеризувати особливості розвитку літератури та кіноматографу України в 30х рр., показати, що культура розглядалася керівництвом держави як підґрунтя ідеології, дати оцінку діяльності М. Хвильовому та О. Довженко;
Розвивальна: розвивати в учнів уміння аналізувати та систематизувати матеріал, робити висновки, здійснювати порівняння історичних явищ та подій, удосконалювати навички роботи з історичними джерелами, давати історичну характеристику діячам культури;
Виховна: сприяти патріотичному вихованню учнів, а також виховувати в них естетичні смаки та уподобання.
Обладнання: документи, портрети діячів культури, підручник, стінна карта «Україна в 30-ті рр. ХХ ст.», атлас, картки з завданнями.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент уроку
1. Перевірка присутніх на уроці.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
3. Оголошення учням теми й основних завдань уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Історичний диктант
1) Що стало приводом до масових репресій 1930-х рр. у СРСР?
2) Коли відбувся перший показовий судовий процес над «ворогаминароду»?
3) Які органи чинили масові репресії?
4) У якому році Й. Сталін установив свою одноосібну владу?
5) Яку конституцію називають Сталінською?
6) Розкрийте зміст поняття «масові репресії».
7) Коли була прийнята сталінська конституція в УРСР?
8) Яка соціальна група перебувала на верхівці радянської ієрархії?
9) Які основні класи суспільства визнавалися в СРСР?
10) Який прошарок радянського суспільства був найбільш безправним?
11) Масові репресії в УСРР розпочалися раніше чи пізніше, ніж в інших регіонах СРСР?
12) Назвіть три найгучніші показові судові процеси, що мали місце в УСРР.
ІІІ . Актуалізація опорних знань учнів.
Бесіда
1. Як ви розумієте поняття «ідеологізація культури»? Чому комуністична партія приділяла їй серйозну увагу?
2.Які Особливості розвитку культури в 1930-ті рр.:
3. Поясніть поняття «Розстріляне відродження».
4. Назвіть діячів культури в 30-тих рр..
ІV Мотивація навчальної діяльності.
Розвиток української культури в 1930-х рр. супроводжувався становленням тоталітарного режиму, масовими репресіями, боротьбою за ліквідацію неписьменності, згортанням українізації й насадженням русифікації. Наслідками зазначених подій стало впровадження єдиного творчого методу — соціалістичного реалізму, завершення культурної революції, знищення представників культури, звинувачених в українському буржуазному націоналізмі («розстріляне відродження»). Тема важлива і тим, що наголошує на історичні традиції і прагнення українського народу до незалежності,допомагає розібратися у відмінностях тоталітарної та демократичної культур та репресивних методах влади по відношенню до діячів національної культури.
V Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.
Робота в групах
Учні отримують завдання опрацювати відповідний текст з документами та відповісти на запитання, після чого, кожна з груп вибирає доповідача, який повідомляє всьому класу опрацьований матеріал.