Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Творчий проект.Система зрошування.Білоус Назарі...doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
10.41 Mб
Скачать

2.3. Економічне дослідження

Структура собівартості системи поливу:

  1. Витрати на матеріали.

  2. Затрати на електроенергію.

  3. Витрати на оплату праці.

  4. Затрати на оренду приміщення.

Розрахунок загальної вартості матеріалів, використаних для виготовлення скриньки, для зручності подано у таблиці 1.

Таблиця 1

Розрахунок собівартості системи поливу

№ п/п

п/п

Назва

Одиниці виміру

Ціна (грн.)

Витрата

матеріалу

Усього (грн.)

1.

Березова дошка

м3

370,00

0,003

1,11

2.

Березова фанера(10)

м2

110,00

0,04

4,40

3.

Буковий брусок

м3

500,00

0,0003

0,15

4.

Гвинти-конфірмати

шт.

0,33

4

1,30

5.

Заглушка плоска

шт.

0,03

4

0,12

6.

Кран кульовий

шт.

8,50

1

8,50

7.

Труба PN16

пог. м

6,00

0.7

4.20

8.

Муфта

шт.

7,00

1

7,00

9.

Полиэтиленовая канистра

шт.

-

1

-

10.

Згін з різьбою

шт.

8,00

1

8,00

11.

Коліно 90°

шт.

2,50

1

2,50

12.

Стальний стержнень

м

6,00

0,52

3,12

13.

Яхтний лак

л.

14,00

0,20

2,8

14.

Шайби

шт.

0,04

8

0,32

15.

Гайки з ковпачком

шт.

0,5

8

4,00

16.

Краска

л.

24,00

0,1

2,40

Разом:

49,92

Проведені розрахунки свідчать, що ціна на матеріали (Ц1) склала 49,92 грн.

2. При розрахунку матеріальних затрат враховано також кількість витраченої електроенергії (Ц2). Вона включає в себе витрати на:

а) випилювання електролобзиком: Т1 = 0, 42 год.;

б) свердління та зенкування отворів: Т2 = 0,17 год.;

в) токарну обробку металу: ТЗ = 1,33 год.;

г) фрезерування фасок: Т4 = 0, 17 год.;

д) Шліфування: Т5 = 0, 17 год..

Потужність двигуна електролобзика: Рлоб = 0,45 кВт, свердлильного верстата: Рсв = 0,4кВт, токарно-гвинторізного: Ртв1 = 1,1 кВт, електрофрезера: Рфр = 1,1 кВт, шліфування на кругу: Ртв2 = 1,1 кВт.

За час виготовлення виробу використані верстати та електроінструменти спожили електроенергії:

Wлоб = Рлоб × Т1 = 0,45 × 0, 42 = 0,189 кВт • год.

Wсв = Ров × Т2 = 0,4 × 0,17 = 0,068 кВт • год.

Wтв1 = Ртв1 × ТЗ = 1,1 × 1,33 = 1,463 кВт • год.

Wфр = Рфр × Т4 = 1,1 × 0, 17 = 0,187 кВт • год.

Wтв2 = Ртв2 × ТЗ = 1,1 × 0, 17 = 0,187 кВт • год.

Разом споживання електроенергії становить:

W = Wлоб+ Wсв+ Wтв1 + Wфр +Wтв2 = 2,094 кВт.

При тарифі на електроенергію 0,28 грн. за 1 кВт • год. ціна спожитої електроенергії складає:

Ц2 = 0,28 × 2,094 = 0,59 грн.

Матеріальні затрати (М3) складають:

Мз = Ц1 + Ц2 = 49,92+ 0,59 = 50,51 грн.

3. Розрахунок оплати праці (Роп). Час виготовлення виробу tв становить 12 год. Орієнтовно оплата праці робітника (Рр) складає 5 грн./год.

Затрати на оплату праці (Роп):

Роп = Рр × tв = 5 × 12 = 60 грн.

4. Плата за оренду приміщення та комунальні послуги в нашому випадку не враховується, так як виробництво здійснюється в шкільній майстерні.

Підрахуємо собівартість скриньки:

С = Мз, + Роп = 50,51 + 60 = 110,51 грн.

Отже, собівартість виробу складає 110,51 грн.