
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знань учнів
- •1.Робота з індивідуальними картками
- •3.Усні обчислення
- •6.Розв’язання задачі № 147 (самостійно)
- •III.Розвиток математичних умінь
- •Хід уроку
- •IV.Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •1. Ознайомлення з правилом віднімання
- •2. Виконання завдання 181 на с. 137
- •3. Виконання завдання 182 на с. 137
- •1.Виконання завдання 185 на с. 138
- •2. Виконання завдання 183,184 на с. 138
- •3. Виконання завдання 186 на с. 138
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знань учнів
- •1.Картки для індивідуальної роботи
- •2.Усні обчислення
- •II. Робота над новим матеріалом
- •1.Виконання завдання № 195
- •3.Самостійна робота
- •4.Перевірка роботи
- •III.Розвиток математичних умінь
- •Хід уроку
- •1. Повідомлення вчителя
- •2. Робота з малюнками
- •3. Бесіда про свята
- •4. Робота над загадками
- •5. Продовження бесіди про свята
- •V. Узагальнення й систематизація знань
- •Vі. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •3. Розглядування карти України
- •4. Ознайомлення з етнографічними назвами частин України
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •IV. Повторення вивченого матеріалу
- •1 Робота за підручником .
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •9. Самостійна робота.
- •III. Підсумок уроку Правила поведінки біля водоймищ
- •Увага! Вибухонебезпечні предмети!
3. Розглядування карти України
4. Ознайомлення з етнографічними назвами частин України
Полісся, Волинь, Крим, Донбас, Закарпаття, Галичина, Таврія.
5 Ознайомлення з текстом «Ми живемо в Україні»
— Чим пишаються кияни?
6 Словникова робота. Вправи на розвиток техніки читання
пишається милувалися |
поласуєте хваляться |
запитують доводилося |
Закарпаття Полісся |
Донбас Крим |
країна Україна |
гілля вугілля |
град виноград |
камінь кам’яне |
сонце сонячний |
7. Читання учнями оповідання
8. Обговорення прочитаного за запитаннями підручника
9. Творча робота
Складання усної розповіді про свій рідний край.
10. Гра «Розвідники»
— Знайдіть речення, у якому зустрічається слово море (виноград, поле, милувалися, краса).
11. Робота з картою
• Знайдіть на карті місцевості, які згадуються в тексті.
• Які тварини мешкають на цих територіях?
• На якій території часто зустрічаються дуби, ковила та типчак?
• У якій місцевості ви хотіли б побувати?
12. Робота в парах. Розгадування кросворда «Україна»
1) Що видобувають на Донбасі? (Вугілля)
2) Куди запрошують діти купатися в Чорному морі? (Крим)
3) Яка річка протікає через місто Київ? (Дніпро)
4) Де можна побачити Карпатські гори і поласувати солодким виноградом? (Закарпаття)
5) Столиця нашої держави. (Київ)
6) Яка рослина квітує в полі, що воно схоже на синє море? (Льон)
7) Україна — це наша рідна... (країна).
IV. Підсумок уроку
— Чим може пишатися кожна людина, що проживає на території України?
Мій друже, шануй Батьківщину,
Вона, як життя, є одна.
Люби свою рідну Вкраїну —
Багата чи бідна вона.
Батьківщина — це труд і свято.
Батьківщина — це мама і тато.
Це бджола у веснянім лузі,
Це твої найщиріші друзі.
Тема. Звуки мовлення. Букви
Мета: повторити з учнями алфавіт, алфавітні назви букв, закріпити знання учнів про звуки мовлення та позначення їх буквами; продовжувати роботу над каліграфією, правильним букво з’єднанням; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мовлення, спостережливість, навички виразного читання; розвивати уміння слухати; виховувати у дітей охайність під час письма, чуйність, уважність, доброту, почуття дружби й товариськості.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Швидко пролунав дзвінок:
Розпочати час урок.
Ми навчаємось старанно
І працюєм залюбки.
Друзі скажуть: «Бездоганно,
Ви усі — розумники».
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Давайте пригадаємо правила сидіння за партою. Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки ліворуч і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядання плаката.)
1. Каліграфічна хвилинка
Письмо короткої прямої лінії із заокругленням вгорі і внизу.
Зустрічається при написанні рядкових літер г, п, р, т.
2. Складання схеми поданих слів
— З трьома словами складіть і запишіть речення.
Олівець, таємничий, поїзд, проміння, терпіння, розрум’янилося.
3. Гра «Допоможи слову»
— До складу потрібно додати один або кілька складів, щоб утворилося слово.
Варіант 1
Ло-Га-Те-
Варіант 2
Са-Мо-Ру-
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Щоб дізнатися, про що йтиметься на уроці, відгадайте загадку.
Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш. (Алфавіт)
— Сьогодні нас запросили до міста Алфавіту. Там нас вже чекають наші друзі, а хто саме, ви зараз побачите.
Веселе місто Алфавіт,
В нім кожне слово — цілий світ,
В нім кожна літера жива —
З ним складаються слова.
Літери, шикуйтесь в ряд!
Починаємо парад!