- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знань учнів
- •1.Робота з індивідуальними картками
- •3.Усні обчислення
- •6.Розв’язання задачі № 147 (самостійно)
- •III.Розвиток математичних умінь
- •Хід уроку
- •IV.Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •1. Ознайомлення з правилом віднімання
- •2. Виконання завдання 181 на с. 137
- •3. Виконання завдання 182 на с. 137
- •1.Виконання завдання 185 на с. 138
- •2. Виконання завдання 183,184 на с. 138
- •3. Виконання завдання 186 на с. 138
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знань учнів
- •1.Картки для індивідуальної роботи
- •2.Усні обчислення
- •II. Робота над новим матеріалом
- •1.Виконання завдання № 195
- •3.Самостійна робота
- •4.Перевірка роботи
- •III.Розвиток математичних умінь
- •Хід уроку
- •1. Повідомлення вчителя
- •2. Робота з малюнками
- •3. Бесіда про свята
- •4. Робота над загадками
- •5. Продовження бесіди про свята
- •V. Узагальнення й систематизація знань
- •Vі. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •3. Розглядування карти України
- •4. Ознайомлення з етнографічними назвами частин України
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •IV. Повторення вивченого матеріалу
- •1 Робота за підручником .
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •9. Самостійна робота.
- •III. Підсумок уроку Правила поведінки біля водоймищ
- •Увага! Вибухонебезпечні предмети!
1. Повідомлення вчителя
Немає людини, яка не любила б свята. Свята покращують взаємини між людьми, сприяють взаєморозумінню. Свята виховують повагу до звичаїв і традицій.
Коли і як з’явились свята? Яке значення мають свята?
Давнім людям доводилось багато працювати: обробляти землю, будувати житло, полювати тощо.
Щоб полегшити собі працю, вони просили допомоги, підтримки і захисту в різних сил природи. Людина зверталась до небесних світил(сонця, зірок), стихій (вітру, річок і океанів), пізніше до духів а потім до богів.
Їм вони приносили дари, танцювали і співали, вимовляли хвалебні слова. Для цього люди звільнялись від роботи в певні дні. Так виникли свята.
Святами відзначали все нове: настання весни, нового року, дні народження, весілля. У такі дні люди збирались всі разом, щоб відчути підтримку, взаємодопомогу, радість через те, що кожен з них – не самотній.
Історія життя кожної людини, сім ї народу, держава а тепер – усього людства відбивається у святах. Відзначаючи важливі дати, люди згадують події, які стались в ці дні багато років тому
Свято – це пам’ятний день, який відзначають у зв’язку з певною подією. Свята нагадують людям про усе хороше, що відбувалось з ними раніше.
2. Робота з малюнками
(картка 1 )складіть речення
- Чи любите ви танцювати?
- Чи любите ви співати?
Фізкультхвилинка
3. Бесіда про свята
- На яке свято печуть торт і запалюють на ньому свічки?
- Чи є така традиція у вашій сім’ї ?
- На яке свято чобіток стане чарівним і в ньому з’являться гостинці?
- Чому це свято є радісним для дітей?
- У який час доби до діток приходить святий Миколай?
4. Робота над загадками
Відгадайте дітвора, Що це за красуня, Вся зелена, мов трава Вкрита голками уся. Срібний одяг вона має Кольорові прапорці, Вся у вогниках сіяє Звірі з мультиків усі. Новорічна ніч настане Всі звірята оживуть, І красуня в танець стане Діти, як її зовуть?
(ялинка)
На яке свято діти запрошують ялинку?
- Коли ми зустрічаємо Новий рік?
- Які пісні співають у ці дні?
5. Продовження бесіди про свята
- На яке свято печуть паски і красять яйця?
- А смажать млинці та спалюють чучало?
V. Узагальнення й систематизація знань
Вправа «Мікрофон»
- Які свята святкують у вас в сім’ї?
Vі. Підсумок уроку
Тема. Подорожуємо просторами України
Мета: удосконалювати вміння працювати з текстом; вчити працювати з картою; розширювати та активізувати словниковий запас учнів; формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, порівнювати, визначати головне; учити дітей бути спостережливими, уважними; виховувати патріотичні почуття, любов до рідної землі.
Обладнання: малюнки — краєвиди України; картки з кросвордом.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Вправи для розвитку навичок читання («Післябукварик»)
2. Гра «Цікаве слово»
— Придумайте слова на вказану букву.
С — слон, сонечко, сосна...
Л — листок, літо, людина...
О — окуляри, оса, олія...
В — вітер, вовк, вода...
А — ананас, автобус, акула...
3. Бесіда
— З чого складаються слова?
— Як називається перелік букв? (Алфавіт, азбука, абетка)
— Як може народитися думка?
— З ким порівнюють людей без думки?
— Коли люди мудрі й щасливі?
4. Читання дітьми вірша Л. Лужецької «Буква до букви»
5. Бесіда
— Поміркуйте, чому кажуть, що з думкою люди мудрі й щасливі.
— Яку людину називають мудрою?
— Як, на вашу думку, можна зробити людину щасливою? (Сказати їй добре слово, усміхнутися...)
— Як ви вважаєте, чи щасливий кожен з вас? Чому?
— Що вам приносить радість?
III. Робота над матеріалом уроку
1. «Плутанка»
— Розшифруйте прислів’я. Поясніть його зміст.
2. Бесіда про рідну країну
Різні в світі є країни,
Різні люди є на світі,
Різні гори, полонини,
Різні трави, різні квіти,
А у нас одна країна,
Найрідніша нам усім —
То прекрасна Україна,
Нашого народу дім.
— Україна — це отча земля, рідний край, де ми народилися її багатства — це хліб і цукор, сталь і вугілля, літаки і комп’ютери. А ще тихі озера, калинові гаї, народні пісні, які співали наші діди, наша рідна мова.
Україна — це безкрайні лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади, білі хати. Це гори Карпати і шахти Донбасу.
Україна — це древній Київ і широкий Дніпро-Славутич, який несе свої води в Чорне море.
Україна — це розкішний вінок із рути, барвінку. Україна — це пам’ять про минуле і сучасне.
Україна — це земля, де ми живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки.
