Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
матам 187 -.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
598.02 Кб
Скачать

II. Робота над новим матеріалом

1.Виконання завдання № 195

Пояснити розв’язання прикладів.

Діти працюють у парах. Потім один учень за бажанням виходить до дошки і пояснює розв’язання прикладів

79 – 40 = 39

У від’ємнику одиниць немає, тому треба відняти лише десятки.

70 – 40 = 30

Потім додамо 9 одиниць.

30 + 9 = 39

Розв’яжемо приклад.

79 – 4

У від’ємнику немає десятків, тому віднімемо лише одиниці.

9 – 4 = 5.

Потім до десятків додамо одиниці.

70 + 5 = 75

2.Первинне закріплення

Виконання завдання №196.

3.Самостійна робота

Сильніші учні розв’язують приклади.

84 – 22 + 15 90 – (56 – 6)

66 + 23 – 54 45 + 31 – 24

100 – 50 + 46 55 + 33 – 26

Слабкіші учні працюють разом з учителем і розв’язують пропоновані

приклади з коментуванням.

4.Перевірка роботи

5.Фізкультхвилинка

III.Розвиток математичних умінь

1.Робота над задачами

1) Задачі №197

2) Розв’язання задачі №198

2.Виконання завдання № 199

— До нас у гості завітав Зайчик і приніс нам приклади. Вставте, будь

ласка, в порожній квадратик необхідне число.

 – 22 = 64 + 13 = 45 30 + = 70

IV. Підсумок уроку

Картка 1

Розв’язати задачу.

До свята мама купила 35 цукерок. З’їли 12 цукерок. Скільки цукерок залишилося?

Картка 2

Розв’язати задачу.

У двох бочках засолили 90 кг капусти. В одній бочці було 30 кг. Скільки кілограмів капусти було у другій бочці?

Картка 3

Розв’язати задачу.

У садку зібрали 100 мішків яблук. З них 40 мішків відклали на сушку,а решту відправили до школи-інтернату. Скільки мішків яблук відправили до школи-інтернату?

Картка 1

Розв’язати задачу.

До свята мама купила 35 цукерок. З’їли 12 цукерок. Скільки цукерок залишилося?

Картка 2

Розв’язати задачу.

У двох бочках засолили 90 кг капусти. В одній бочці було 30 кг. Скільки кілограмів капусти було у другій бочці?

Картка 3

Розв’язати задачу.

У садку зібрали 100 мішків яблук. З них 40 мішків відклали на сушку,а решту відправили до школи-інтернату. Скільки мішків яблук відправили до школи-інтернату?

Картка 1

Розв’язати задачу.

До свята мама купила 35 цукерок. З’їли 12 цукерок. Скільки цукерок залишилося?

Тема. Народні традиції, родинні свята та здоров’я.

Мета: вчити дітей розуміти значення народних традицій, родинних свят для здоров’я; вчити розповідати про свої улюблені свята, пояснювати прислів’я і приказки про здоров’я, розпізнавати корисні і шкідливі традиції святкування; формувати прагнення дбати про власне здоров’я

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

- Діти, що таке традиції?(це правило поведінки, якого дотримуються впродовж тривалого часу)

- У чому проявляються народні традиції?(в одязі, харчуванні, навчанні, зміцненні здоров’я, роботі, поведінці,святах)

- Українські народні традиції – це традиційний український одяг, традиційна їжа, традиційний спосіб життя, народні свята, народне мистецтво.

- Чи може мати свої традиція окрема сім’я або школа?

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні ми поговоримо про свята  та їх значення для здоров’я.

ІV. Вивчення нового матеріалу