Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
матам 187 -.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
598.02 Кб
Скачать

Хід уроку

І. Контроль, корекція й закріплення знань

1.Математичний диктант

•Від 90 відняти 30;

•до числа 44 додати 33;

•знайти суму чисел 15 і 62;

•число 12 зменшити на суму чисел 3 і 4;

•до 20 додати 80;

•записати число в якому 6 дес. і 4 од, 7 дес. і 2 од, 9 дес.;

•знайти різницю чисел 78 і 70;

•записати «сусідів» числа 60.

2. Знайти однакові вирази й поєднати їх стрілочкою.

50 + 11 70 + 25 93 + 2 60 + 7 9 + 30

22 + 17 32 + 16 42 + 6 43 + 24 20 + 41

3. Виконання завдання  172 на с. 136 підручника

Зразок : сума чисел 20 і 70 менша від 100, тому що вона дорівнює 90

4. Самостійна робота (виконання завдання 173)

- Скільки виразів ви виписали?(три)

ІІ. Розвиток і закріплення знань

1. Виконання  завдання 175

Складання кількох подібних задач

- Якого типу ці задачі?(збільшення числа на кілька одиниць)

- Яке «ключове» слово в цій задачі?(більше)

2. Виконання завдання 179

- Що означає слово молодший?

- Ми звикли, що менше це означає що нам треба відняти а в цій задачі треба додати. Чому? (бо ми шукали вік сестри, а слово менший стосується брата)

3. Виконання завдання 174

- які це будуть задачі на додавання , крім збільшення числа на кілька одиниць?(на знаходження суми, на знаходження невідомого зменшуваного)

4. Виконання завдання 177

5.Виконання завдання 178

- Що спільне у фігур?

ІІІ. Підсумок уроку

-Що на уроці було складним?

Тема. Застосування загального правила віднімання двоцифрових чисел до прикладів виду: 79 – 40, 79 – 4. Задачі на купівлю товару

Мета: розглянути особливі випадки віднімання без переходу через десяток; вправляти учнів у знаходженні остачі при купівлі товарів, у знаходженні невідомого компонента; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до предмету.

Хід уроку

I.Актуалізація знань учнів

1.Картки для індивідуальної роботи

Картка 1

Розв’язати задачу.

До свята мама купила 35 цукерок. З’їли 12 цукерок. Скільки цукерок залишилося?

Картка 2

Розв’язати задачу.

У двох бочках засолили 90 кг капусти. В одній бочці було 30 кг. Скільки кілограмів капусти було у другій бочці?

Картка 3

Розв’язати задачу.

У садку зібрали 100 мішків яблук. З них 40 мішків відклали на сушку,а решту відправили до школи-інтернату. Скільки мішків яблук відправили до школи-інтернату?

2.Усні обчислення

1) Гра «З якого дерева яблука?»

25 18 32 40 16 20

90 – 50 9 + 9 10 + 22 25 – 5 35 – 15

14 + 6 48 – 8 12 + 6 48 – 16 20 – 2

2) Заповнити таблицю.

а

13

7

21

44

90

55

62

8

10

а+5