
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знань учнів
- •1.Робота з індивідуальними картками
- •3.Усні обчислення
- •6.Розв’язання задачі № 147 (самостійно)
- •III.Розвиток математичних умінь
- •Хід уроку
- •IV.Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •1. Ознайомлення з правилом віднімання
- •2. Виконання завдання 181 на с. 137
- •3. Виконання завдання 182 на с. 137
- •1.Виконання завдання 185 на с. 138
- •2. Виконання завдання 183,184 на с. 138
- •3. Виконання завдання 186 на с. 138
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знань учнів
- •1.Картки для індивідуальної роботи
- •2.Усні обчислення
- •II. Робота над новим матеріалом
- •1.Виконання завдання № 195
- •3.Самостійна робота
- •4.Перевірка роботи
- •III.Розвиток математичних умінь
- •Хід уроку
- •1. Повідомлення вчителя
- •2. Робота з малюнками
- •3. Бесіда про свята
- •4. Робота над загадками
- •5. Продовження бесіди про свята
- •V. Узагальнення й систематизація знань
- •Vі. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •3. Розглядування карти України
- •4. Ознайомлення з етнографічними назвами частин України
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •IV. Повторення вивченого матеріалу
- •1 Робота за підручником .
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •9. Самостійна робота.
- •III. Підсумок уроку Правила поведінки біля водоймищ
- •Увага! Вибухонебезпечні предмети!
IV.Підсумок уроку
Картка 1
Обчислити.
45 + 34 43 + (32 + 12)
28 + 41 70 – 40 + 20
17 + 22 33 + 3 + 24
Картка 2
Обчислити.
24 + 5 34 + 60
72 – 70 45 + 53
80 – 50 20 + 23
Картка 1
Обчислити.
45 + 34 43 + (32 + 12)
28 + 41 70 – 40 + 20
17 + 22 33 + 3 + 24
Картка 2
Обчислити.
24 + 5 34 + 60
72 – 70 45 + 53
80 – 50 20 + 23
Картка 1
Обчислити.
45 + 34 43 + (32 + 12)
28 + 41 70 – 40 + 20
17 + 22 33 + 3 + 24
Картка 2
Обчислити.
24 + 5 34 + 60
72 – 70 45 + 53
80 – 50 20 + 23
Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через 10(загальний випадок)
Мета: ознайомити з алгоритмом віднімання двоцифрового числа без переходу через розряд ; формувати вміння розв’язувати й складати задачі на знаходження невідомого від’ємника, складені задачі; розвивати логічне мислення ; виховувати бажання вчитись.
Хід уроку
І.Контроль, корекція й закріплення знань
Розв’язання віршованих задач на віднімання
Дуже добрий тато лис
Лисенятам рибу ніс.
Одинадцять риб усіх.
Серед них – три карасі.
Скільки у дворі линочків
Для рудих синочків?
(11-3=8)
Тринадцять штук линочків
Зловили ми в ставочку.
П’ять коту подарували.
Скільки у відерці стало?
(13-5=8)
ІІ. Опрацювання нового матеріалу
1. Ознайомлення з правилом віднімання
Прийом віднімання двоцифрових чисел пояснюють самі учні за малюнком до завдання 180 на с. 137
2. Виконання завдання 181 на с. 137
3. Виконання завдання 182 на с. 137
- Що означає число 48? 32?
Складається коротка умова
Було – 48 кг
З’їли - ?
Залишилось - 32 кг
Розв’язання
48-32=16(кг)
Відповідь : 16 кг з’їли
- Як знайти невідомий від’ємник?
- Складіть подібну задачу.
- Розв’яжіть мою задачу
Повітряні кульки
Кусати любить Булька.
Було у нього двадцять штук.
Бабах! Почувся раптом звук.
Лишилось ще три кульки.
А скільки знищив булька?
(20-3=17)
ІІІ. Розвиток і закріплення знань, повторення вивченог
1.Виконання завдання 185 на с. 138
До задачі складається коротка умова або малюнок на дошці:
Качці – 5 кг
Курці -? на 2 кг менше
- Скільки зерна треба курці? (5-2=3)
- Скільки зерна потрібно качці і курці разом?(5+3=8 кг)
2. Виконання завдання 183,184 на с. 138
3. Виконання завдання 186 на с. 138
- Повернімось до с. 117 нашого підручника. Знайдіть у таблиці чисел першої сотні рядок де є нулі. Скільки чисел мають нулі?(10)
- Скільки чисел мають цифру 7? Де міститься цифра 7?(стовпчик 8- го десятка має цифру 7 і горизонтальний ряд, що має сімку в числі одиниць, а ще цифра 7 є у числі 70. Усіх квартир із цифрою 7 у будинку 19)
ІV. Підсумок уроку
- Розкажіть правило за яким треба виконувати віднімання двоцифрових чисел?
Тема. Порівняння виразів . Збільшення числа на кілька одиниць . Складання і розв’язування задач на різницеве порівняння
Тема: вправляти в читанні й порівнянні числових виразів , складання за поданою схемою розв’язання задач різних типів ; формувати вміння розв’язувати задачі на збільшення числа на кілька одиниць, що містять в умові доні в непрямій формі; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитись