- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знань учнів
- •1.Робота з індивідуальними картками
- •3.Усні обчислення
- •6.Розв’язання задачі № 147 (самостійно)
- •III.Розвиток математичних умінь
- •Хід уроку
- •IV.Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •1. Ознайомлення з правилом віднімання
- •2. Виконання завдання 181 на с. 137
- •3. Виконання завдання 182 на с. 137
- •1.Виконання завдання 185 на с. 138
- •2. Виконання завдання 183,184 на с. 138
- •3. Виконання завдання 186 на с. 138
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знань учнів
- •1.Картки для індивідуальної роботи
- •2.Усні обчислення
- •II. Робота над новим матеріалом
- •1.Виконання завдання № 195
- •3.Самостійна робота
- •4.Перевірка роботи
- •III.Розвиток математичних умінь
- •Хід уроку
- •1. Повідомлення вчителя
- •2. Робота з малюнками
- •3. Бесіда про свята
- •4. Робота над загадками
- •5. Продовження бесіди про свята
- •V. Узагальнення й систематизація знань
- •Vі. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •3. Розглядування карти України
- •4. Ознайомлення з етнографічними назвами частин України
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •IV. Повторення вивченого матеріалу
- •1 Робота за підручником .
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •9. Самостійна робота.
- •III. Підсумок уроку Правила поведінки біля водоймищ
- •Увага! Вибухонебезпечні предмети!
6.Розв’язання задачі № 147 (самостійно)
7.Фізкультхвилинка
III.Розвиток математичних умінь
1.Робота над задачами
1) Розв’язання задачі №149.
2) Розв’язання задачі №151.
2.Виконання завдання № 150
Учні вимірюють довжину відрізків.
Порівнюють довжину другого і третього відрізків.
IV.Підсумок уроку
Картка 1
Обчислити.
50 + (70 – 40) 49 + 1
40 + (80 – 20) 80 – 1
32 + 1 62 – 60
Картка 2
Обчислити.
42 + (22 + 14) 34 + 32
30 + (64 – 60) 24 + 56
52 + (23 + 12) 100 – (40 + 50)
Картка 3
Обчислити.
32 + 45 40 + (18 + 2)
45 + 51 60 + (30 + 0)
64 + 35 17 + 21
Картка 1
Обчислити.
50 + (70 – 40) 49 + 1
40 + (80 – 20) 80 – 1
32 + 1 62 – 60
Картка 2
Обчислити.
42 + (22 + 14) 34 + 32
30 + (64 – 60) 24 + 56
52 + (23 + 12) 100 – (40 + 50)
Картка 3
Обчислити.
32 + 45 40 + (18 + 2)
45 + 51 60 + (30 + 0)
64 + 35 17 + 21
Картка 1
Обчислити.
50 + (70 – 40) 49 + 1
40 + (80 – 20) 80 – 1
32 + 1 62 – 60
Тема. Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до випадкі виду 20 + 47, 2 + 47. Розв’язання задач на знаходження суми. Порівняння виразів.
Мета: опрацювати випадки додавання круглого та одноцифрового числа; вправляти учнів у розв’язанні задач на знаходження суми; розвивати обчислювальні навички; виховувати інтерес до предмета.
Хід уроку
I.Актуалізаціязнаньучнів
1.Робота з індивідуальними картками
Картка 1
Обчислити.
45 + 34 43 + (32 + 12)
28 + 41 70 – 40 + 20
17 + 22 33 + 3 + 24
Картка 2
Обчислити.
24 + 5 34 + 60
72 – 70 45 + 53
80 – 50 20 + 23
2. Усні обчислення
Гра «Допоможи Страусяткові розв’язати приклади».
+
40 = 50
– 30 = 20 50 + = 100 + 10 = 90 60 + = 80 90 – = 10
– 30 = 40 80 – = 20
3.Виконання завдання №155 ланцюжком
II. Робота над новим матеріалом
1.Підготовча робота
Розв’язати приклади, використовуючи переставну властивість додавання.
30 + 23 5 + 43
60 + 35 4 + 25
20 + 35 8 + 51
2.Пояснення нового матеріалу
— Розгляньте приклади.
Хто здогадався, як будемо розв’язувати їх?
2 + 47 =
^
40 + 7
40 + 47 =
^
40 + 7
— Треба додати 40 і 40, а потім додати 7. Отримаємо 87.
—Треба додати 2 і 7, а потім додати 40. Отримаємо 49.
3.Первинне закріплення
Виконання завдання № 157 самостійно.
1 варіант — верхній рядок;
2 варіант — нижній рядок.
4.Перевірка роботи
5.Фізкультхвилинка
Ми писали, ми трудились,
Наші пальчики втомились,
А щоб далі працювати,
Треба пальці розім’яти.
Руки вгору потягніть
І до сонця підстрибніть.
Всі присядемо, встанемо враз,
Знов чекає праця нас.
III.Розвиток математичних умінь
1.Самостійна робота
1 варіант
Задача № 158.
№ 160 — верхній рядок.
2 варіант
Задача № 159.
№ 160— ніжній рядок.
2.Самоперевірка
Учитель відкриває записи на дошці.
