
- •Основна частина
- •Питання, що розробляються в спеціальній частині|частці| проекту
- •Перелік креслень, що рекомендуються для виконання курсового проекту
- •Приклад розрахунку курсового проекту з дисципліни «Канатне виробництво»
- •1.2 Характеристика та технічні вимоги до основних матеріалів, що використовуються для виготовлення канатів
- •1.3 Характеристика органічного осереддя, виготовленого за гост 5269
- •1.4 Змащення. Еласкон – 20
- •1.5 Характеристика технологічного обладнання
- •1.6 Допоміжне обладнання
- •Спеціальна частина
- •2.1 Розрахунок конструктивно-геометричних параметрів каната за din 3071 діаметром 26,0 мм
- •2.3 Розрахунок необхідного обладнання для виготовлення каната за din 3071 діаметром 26,0 мм
- •3. Охорона праці і техніка безпеки
- •3.1 Техніка безпеки і охорона праці на канатних дільницях
- •Висновки
- •Перелік посилань
Спеціальна частина
2.1 Розрахунок конструктивно-геометричних параметрів каната за din 3071 діаметром 26,0 мм
2.1.1 Розрахунок конструктивно-геометричних параметрів канату за DIN 3071 діаметром 26 мм 18*7(1+6)+12*7(1+6)+6*7(1+6)+ОС (зовнішній прошарок)
2.1.1.1 Визначення діаметра пасма каната
Dпасм = Dк/m (2.1)
Dпасм = 26,0/7,2242 = 3,60 мм
2.1.1.2 Визначення кроку звивання
Т = Dк*Кt (2.2)
T = 26,0*6,5 = 169 мм
2.1.1.3 Визначення кута звивання в пасмі каната
tgλ = п*dсер/Т (2.3)
tgλ = 3,14*(26,0 – 3,60)/169 = 0,4163
λ = 22˚36΄
2.1.1.4 Визначення відносного подовження пасма в канаті
Е = 1/cosλ (2.4)
Е = 1/0,9232 = 1,083
2.1.1.5 Визначення довжини пасма
L = Lк*Е (2.5)
L = 1000*1,083 = 1083м
2.1.1.6 Визначення діаметрів дротів по шарам
δ1 = Dпасм/m (2.6)
δ1 = 3,60/3,0407 = 1,18 мм
δц = Dпасм – 2*δ1 (2.7)
δц = 3,60 – 2*1,18 = 1,24 мм
2.1.1.7 Визначення кроку звивання дроту δ1
tδ1= Dпасм*Кt (2.8)
tδ1= 3,60*9 = 32,40 мм
2.1.1.8 Визначення кута звивання дроту δ1
tgλ = п*dсер/t (2.9)
tgλ = 3,14*(3,60 – 1,18)/32,40 = 0,2342
λ = 13˚36΄
2.1.1.9 Визначення відносного подовження дроту δ1
Е = 1/cosλ (2.10)
Е = 1/0,9720 = 1,028
2.1.1.10 Визначення довжини дроту δ1
Lδ1 = Lпасм*Е (2.11)
Lδ1 = 1083*1,028 = 1114,1м
Lδц = 1083м
2.1.2 Розрахунок конструктивно-геометричних параметрів канату за DIN 3071 діаметром 26 мм 12*7(1+6)+6*7(1+6)+ОС (другий прошарок)
2.1.2.1 Визначення діаметра каната
Dк = Dк18*7(1+6)+12*7(1+6)+6*7(1+6) -2* Dпасм (2.12)
Dк = 26,0 – 2*3,60 = 18,8 мм
2.1.2.2 Визначення діаметра пасма каната
Dпасм = Dк/m (2.13)
Dпасм = 18,8/5,1275 = 3,66 мм
2.1.2.3 Визначення кроку звивання
Т = Dк*Кt (2.14)
Т = 18,8*6,5 = 122,2 мм
2.1.2.4 Визначення кута звивання в пасмі каната
tgλ = п*dсер/Т (2.15)
tgλ = 3,14*(18,8 – 3,66)/122,2 = 0,3888
λ = 21˚49΄
2.1.2.5 Визначення відносного подовження пасма в канаті
Е = 1/cosλ (2.16)
Е = 1/0,9285 = 1,077
2.1.2.6 Визначення довжини пасма
Lпасм = Lпасм*Е (2.17)
Lпасм = 1083*1,077 = 1166 м
2.1.2.7 Визначення діаметрів дротів по шарам
δ1 = Dпасм/m (2.18)
δ1 = 3,66/3,0407 = 1,20мм
δц = Dпасм – 2*δ1 (2.19)
δц = 3,66 – 2*1,20 = 1,26 мм
2.1.2.8 Визначення кроку звивання дроту δ1
tδ1= Dпасм*Кt (2.20)
tδ1= 3,66*9 = 32,94 мм
2.1.2.9 Визначення кута звивання дроту δ1
tgλ = п*dсер/t (2.21)
tgλ = 3,14*(3,66 – 1,20)/32,94 = 0,2348
λ = 13˚36΄
2.1.2.10. Визначення відносного подовження дроту δ1
Е = 1/cosλ (2.22)
Е = 1/0,9720 = 1,028
2.1.2.11 Визначення довжини дроту δ1
Lδ1 = Lпасм*Е (2.23)
Lδ1 = 1083*1,028 = 1114,1 м
Lδц = 1083м
2.1.3 Розрахунок конструктивно-геометричних параметрів канату за DIN 3071 діаметром 26 мм 6*7(1+6)+ОС (перший прошарок)
2.1.3.1 Визначення діаметра каната
Dк = Dк 12*7(1+6)+6*7(1+6) -2* Dпасм (2.24)
Dк = 18,8 – 2*3,66 = 11,48 мм
2.1.3.2 Визначення діаметра пасма каната
Dпасм = Dк/m (2.25)
Dпасм = 11,48/3,0783 = 3,70мм
2.1.3.3 Визначення кроку звивання
Т = Dк*Кt (2.26)
Т = 11,48*6,5 = 74,65мм
2.1.3.4 Визначення кута звивки в пасмі каната
tgλ = п*dсер/Т (2.27)
tgλ = 3,14*(11,48 – 3,70)/74,65 = 0,3272
λ = 18˚04΄
2.1.3.5 Визначення відносного подовження пасма в канаті
Е = 1/cosλ (2.28)
Е = 1/0,9505 = 1,052
2.1.3.6 Визначення довжини пасма
Lпасм = Lпасм*Е (2.29)
Lпасм = 1083*1,052 = 1139,3 м
2.1.3.7 Визначення діаметрів дротів по шарам
δ1 = Dпасм/m (2.30)
δ1 =3,70/3,0407 = 1,21
δц = Dпасм – 2*δ1 (2.31)
δц = 3,70 – 2*1,21 = 1,28 мм
2.1.3.8 Визначення кроку звивання дроту δ1
tδ1= Dпасм*Кt (2.32)
tδ1= 3,70*9 = 33,3мм
2.1.3.9 Визначення кута звивання дроту δ1
tgλ = п*dсер/t (2.33)
tgλ = 3,14*(3,70 – 1,21)/33,3 = 0,2347
λ = 13˚36΄
2.1.3.10 Визначення відносного подовження дроту δ1
Е = 1/cosλ (2.34)
Е = 1/0,9720 =1,028
2.1.3.11 Визначення довжини дроту δ1
Lδ1 = Lпасм*Е (2.35)
Lδ1 = 1083*1,028 = 1114,1м
Lδ1 = 1083 м
2.2 Розрахунок необхідної кількості матеріалів на заданий обсяг виробництва Q=22000 т/рік
2.2.1 Вага одного метра погонного
gпм=gмч+gсм+gос (2.36)
2.2.2 Вага металевої частини
gмч = п/4*n(δц²*іц+δ1²*іγ1)*γмч*К∑*10³ (2.37)
gмч1 = 3,14*18*(1,24²*1+1,18²*6)*7,85*1,1*10³ = 1,20 кг
gмч2 = 3,14*12*(1,26²*1+1,20²*6)*7,85*1,1*10³ = 0,83 кг
gмч3 = 3,14*6*(1,28²*1+1,21²*6)*7,85*1,1*10³ = 0,42 кг
gмч = 1,20+0,83+0,42 = 2,45 кг
2.2.3 Вага органічного осереддя
gос = п/4*dос²*γос*10³ (2.37)
gос = 3,14/4*6,50²*0,906*10³ = 0,03кг
2.2.4 Вага мастила
gсм = (Fпасм-Fмч)* γзм*Крозх*10³ (2.38)
Fпасм = п/4*dпасм²* n 2.39)
Fмч = п/4*(δц²* n+δ1²* n) (2.40)
Fпасм1 = 3,14/4*3,60²*18 = 183,12 мм²
Fмч1 = 3,14/4*(1,24²*18+1,18²*6*18) = 139,77мм²
gсм1 = (183,12 – 139,77)*0,8*0,956*10³ = 0,03 кг
Fпасм2 = 3,14/4*3,66²*12 = 126,18 мм²
Fмч2 = 3,14/4*(1,26²*12+1,20²*6*12) = 96,34 мм²
gсм2 = (126,18 – 96,34)*0,8*0,956*10³ = 0,02 кг
Fпасм3 =3,14/4*(1,28²*6+1,21²*6*6) = 21,50 мм²
gсм3 = (64,4 – 21,50)*0,8*0,956*10³ = 0,03 кг
gсм = (0,03+0,02+0,03)*3 = 0,24 кг
gпм = 0,03+0,24+2,45 = 2,72 кг
2.2.5 Вага каната
gк = 1000*2,72 = 2720 кг (2.41)