
План – конспект
уроку основи здоров’я,
проведеного в 1-В класі
КЗ «НСЗШ І-ІІІст. №6»
студенткою ІІІ курсу, групи П1-10
НПУ ДВНЗ «КНУ»
Кутовою Анною
Тема: Народні традиції, родинні свята і здоров’я. «Як влаштувати веселе свято?»
Мета: навчити дітей розуміти значення народних традицій для здоров'я; формувати прагнення дбати про власне здоров'я; розвивати мислення, пам'ять; виховувати повагу до народних традицій.
Обладнання: карта подорожі, казковий герой, робочі зошити з друкованою основою, роздатковий матеріал, наочність, презентація, відеоматеріал.
Тип уроку: комбінований урок.
Хід уроку:
І. Організація класу до уроку.
1. Привітання.
- Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти.
Тож гаразд, часу не гаймо,
Заняття розпочинаймо.
2. Представлення.
- Мене звати Анна Юріївна. Урок основ здоров’я сьогодні проведу у вас я.
3. Перевірка готовності до уроку.
- Діти, погляньте на парту. Чи все необхідне у вас підготовлено до уроку? Підручник, щоденник, зошит, ручка, олівець.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Введення нестандартності. Мотивування учнів до навчання.
- Діти, сьогодні у нас з вами буде незвичайний урок основ здоров’я. Адже до нас завітав Лунтик. Він мені сказав, що протягом уроку, хто буде гарно себе поводити, активні учні будуть отримувати ось такі квіточки. Вам необхідно назбирати якомога більше квіточок протягом уроку, а для чого вони вам потрібні, я вам скажу трохи згодом.
- Також він для вас підготував невеличкий сюрприз. Проте у нього є умова: діти повинні пообіцяти, що будуть себе гарно поводити і старанно працювати на уроці.
- Чи хочете ви дізнатися, який сюрприз приготував для вас Лунтик?
- То ж ви обіцяєте, що будете себе гарно поводити і старанно працювати? (Обіцяємо)
2. Гра «Знайди схожість»
- Добре, тож почнімо працювати.
- Діти, погляньте на дошку. Що ви бачите?
- Правильно це кленове листя.
- Подивіться уважно і скажіть, а чи однакові вони?
- Що спільного вони мають? А чи форма листя схожа?
- А чи вона однаковісінька?
- Правильно форма листя схожа, проте вони різні.
- Зверніть увагу на колір листя. Чи вони однакові?
- Правильно, кленове листя різного кольору.
- Подивіться уважно на розміри листя. Що ви можете сказати стосовно розміру листя?
- Правильно, вони схожі за розмірами, проте не однакові.
- На цьому простому прикладі ми з вами можемо зробити висновок, що в світі не існує однакового листя так само як і людей.
- На минулому уроці ви говорили про індивідуальність, тобто неповторність кожної людини.
- Подивіться на вислів, що знаходиться на дошці.
Кожна людина не найкраща і не найгірша, вона просто – інша. В.О.Сухомлинський |
- Діти, ви завжди повинні пам’ятати, що серед вас нема найкращої дитини, чи найгіршої, адже порівнювати вас неможна, бо кожен із вас – неповторність.
Ііі. Вивчення нового матеріалу.
1. Вступне слово вчителя.
- З давніх-давен український народ найголовнішою цінністю у житті вважав здоров'я. Навіть вітаючись і прощаючись, люди бажали одне одному здоров'я: «Здоровенькі були!», «Дай, Боже, здоров'я!», «Доброго вам здоров'я!», «Бувайте здорові!», «Ходіть здорові!» тощо.
- Діти, а можливо хто з вас знає чого кажуть «Здрастуйте»? (роздаю картки)
- Наш казковий герой Лунтик знає чого так кажуть і хоче вам розповісти. Тож уважно послухайте.
- Привітання "здрастуйте" походить від виразу "здрав будьте". І означає воно побажання здоров'я зустрічному людині. Найімовірніше наші предки були дуже ввічливими людьми, раз бажали здоров'я при зустрічі один одного.
2. Гра «Відшукай прислів’я»
- Діти, у кожного з вас на парті лежать картки. Перегорніть їх.
- Ви бачите цілу купу букв. Вам необхідно олівцем або ручкою закреслити літери Б, В і ви отримаєте певне речення. Будьте дуже уважні.
С б в м в і б в х в б к в р б а в б щ б б в е
б б в л в і к б в в б у в є, б в н б б і в б ж
в в б у б в в с б в б б і в б л б в б і б в к и! |
- Що ви отримали?
«Сміх краще лікує, ніж усі ліки!»
( вивішує прислів’я на дошку)
- А як ми можемо назвати це речення? Правильно, це – прислів’я.
3. Робота над проблемним питанням.
- Як ви гадаєте, чому сміх краще лікує, ніж усі
- Сміх активізує всі системи організму. Подих стає більш глибоким, у крові підвищується рівень так званих «гормонів щастя». При цьому людина відчуває почуття радості і задоволення.
- Діти, скажіть мені коли ви смієтесь найчастіше? На уроці чи на перерві? У звичайний день чи коли у вас якесь свято?
- Так, насправді кожна людина більше сміється саме під час свята. І це не просто слова, це доведено науковцями, адже коли в нас якесь свято за календарем ми так чи інакше очікуємо від нього чогось світлого, нового, радісного.
- Сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про народні традиції, родинні свята і здоров’я.
4. Бесіда з опорою на малюнки з підручника.
- Діти, відкрийте свої підручники на сторінці 111. Подивіться уважно на малюнки, котрі знаходяться на сторінці.
- Які свята зображено на малюнках?
- Які ще ви знаєте свята?
- Які ваші улюблені свята?
5. Подорож «Святковою країною»
- Діти, для того, щоб поглибити ваші знання з даної теми Лунтик пропонує відправитися разом із ним у надзвичайно цікаву подорож «Святковою країною».
- Він підготував для вас багато цікавинок!
- Чи згодні ви на подорож?
- Проте всі мають пам’ятати про умову Лунтика. Кожен із вас пам’ятає, що ви обіцяли гарно себе поводити і старанно працювати?
- Подивіться на дошку. Ось ви можете побачити карту нашої уявної подорожі. Звернуть увагу, що жодна зупинка нам невідома, адже для цього ми маємо виконати певне завдання.
1) Свято Св.Миколая.
перегляд відео
- Тож для початку ви переглянете відео. Вам необхідно здогадатися про яке свято йде мова. Хто знає – не викрикує, а тихенько підіймає руку.
обговорення відео
- Хто знає якому святу присвячене відео?
- Правильно, це свято Св.Миколая.
- А коли ми святкуємо це свято? (19 грудня)
- Чим це свято відрізняється від інших свят? Що є характерним тільки для цього свята?
- Як ви отримуєте подарунки? (під подушкою)
- А чи бувають такі випадки, коли ви не отримали подарунка?
- Чому? Хто знає? (Правильно, за переказами діти які себе гарно поводить, слухаються батьків, старанно навчаються протягом року в день Св.Миколая отримують подарунки, різноманітні солодощі. Проте діти, в яких була погана поведінка, хто не слухався батьків, таких дітей Св.Миколай не вітає з цим святом і нічого не дарує або ж може подарувати лозину).