
- •Методы учета и калькулирования расходов
- •Система попередельного калькулирования Задача
- •Метод средневзвешенной с/с
- •Задача 0
- •Выбираем по х
- •Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 "витрати" Загальні положення
- •Склад витрат
- •Перелік і склад змінних і постійних загальновиробничих витрат установлюються підприємством.
Задача 0
Підприємство виробляє шоколад (молочний і з горіховим наповнювачем). Усього використовується для випуску 20 тис. літрів молочного шоколаду. З них 8 тис. л. - як молочний шоколад; 12 тис. л. - з горіхами. Вихід плиток: молочного шоколаду - з 1 літра 3 плитки; з горіхами з 1 літра 3,5 плитки. Вартість 1 плитки молочного шоколаду - 3 грн., з горіхами - 3,5 грн. Спільні витрати на готування 20000 л = 50000 грн. витрати на формування й упакування: по молочному шоколаді - 11250грн; по шоколаду з горіхами - 23750 грн.
Решение:
Метод натуральних одиниць полягає в розподілі спільних витрат пропорційно фізичному обсягу одержуваних спільних продуктів:
Ставка (мол. шок) = 8000 / 20000 = 0,4
0,4 * 50000 = 20000 грн.
Ставка (з горіхами) = 12000 / 20000 = 0,6
0,6 * 50000 = 30000 грн.
Метод вартості продажів базується на розподілі спільних витрат пропорційно доходам від продажу кожного спільного продукту в крапці розподілу.
Доход від реалізації молочного шоколаду = 8000 * 3(шт) = 24000 грн.
24000 * 3(грн.) = 72000 грн.
Доход від реалізації шоколаду з горіхами = 12000*3,5*3,5 =147000 грн.
Загальний обсяг реалізації = 147000+72000 = 219000 грн.
Ставка (мол. шок ) = 72000 / 219000 = 0,3288
0,3288 * 50000 = 16440 грн.
Ставка (з горіхами) = 147000 / 219000 = 0,6712
0,6712 * 50000 = 33560 грн.
Метод чистої вартості реалізації складається в розподілі спільних витрат на продукт пропорційно питомій вазі чистої вартості реалізації окремого продукту в загальній сумі чистої вартості реалізації.
ЧСР = Доход від реалізації - прямі витрати по продукті
Для молочного шоколаду ЧСР = 72000 - 11250 = 60750 грн.
Для шоколаду з горіхами ЧСР = 147000 - 23750 = 123250 грн.
Загальна ЧСР = 60750 + 123250 = 184000 грн.
Розподілимо спільні витрати:
Молочний шоколад = 50000*(60750/184000) = 16510 грн.
Шоколад з горіхами = 50000*(123250/184000) = 33490 грн.
Задание 2.1.
В звітному періоді обсяг виробництва дитячих велосипедів фірмою „Альтаїр” склав 350 одиниць. Визначити функцію витрат фірми за умов, що в періоді були понесені наступні витрати:
основні матеріали – 66500 грн.;
оплата праці основного персоналу – 107200 грн.;
амортизація виробничого устаткування – 48000 грн.;
загальновиробничі витрати – 10500 грн.;
адміністративні витрати – 11000 грн.;
витрати на збут – 7000 грн.
Визначити функцію витрат фірми, якщо обсяг виробництва збільшиться до 375 одиниць, а витрати на збут – на 4000 грн.
Решение:
У = а + вх, где х = 350 ед
№ п/п |
Статьи затрат |
у |
а |
вх |
в (375) |
1 |
Основные материалы |
66500 |
- |
66500 |
190(177) |
2 |
Оплата труда осн. персонала |
107200 |
- |
107200 |
306(286) |
3. |
Амортиз-я произв-го обор-я |
48000 |
48000 |
- |
- |
4 |
ОПР |
105000 |
105000 |
- |
- |
5 |
Административные расходы |
11000 |
11000 |
- |
- |
6 |
Расходы на сбыт |
7000 |
7000 |
- |
- |
Итого: |
250200 |
76500 |
173700 |
496(463) |
У = 76500 + 496 х
Если объем пр-ва увеличится до 375 ед, а расходы на сбыт на 4000 грн, то ф-ция затрат будет иметь вид: у = 80500 + 463 х
Задание 2.2.
Необхідно провести аналіз витрат промислового підприємства, що виробляє один вид продукції, якщо обсяг виробництва у 2006 році складав 200 одиниць, а в 2007 році – 220 одиниць. Дані про накопичені витрати підприємства за звітні роки наведено в табл.
Витрати підприємства
№ з/п |
Витрати |
2006 рік, грн. |
2007 рік |
||
загальні витрати |
в т.ч. змінні |
загальні витрати |
в т.ч. змінні |
||
1 |
С/с реализ-й пр-ции |
200000 |
200000 |
224000 |
224000 |
2 |
З/п адм-го персоналу |
45800 |
- |
44920 |
- |
3 |
З/па виробничих робітників |
87200 |
87200 |
92500 |
92500 |
4 |
Витрати на оренду |
5000 |
- |
5000 |
- |
5 |
Витрати на рекламу та збут |
10000 |
2000 |
12000 |
2000 |
6 |
ОПР |
8200 |
- |
8700 |
- |
7 |
Витрати на розробку нового виду продукції |
5800 |
- |
5900 |
- |
|
Разом: |
362000 |
289200 |
388020 |
318500 |
За результатами аналізу зробити висновки щодо зміни функції витрат підприємства.
2006 год: 2007 год:
а = 362000 – 289200 = 72800 а = 388020 – 318500 = 69520
вх = 289200 вх = 318500
в = 289200 / 200 = 1446 в = 318500 / 220 = 1448
у = 72800 + 1446 х у = 69520 + 1448 х
Вывод: общая сумма затрат в 2007 году по сравнению с 2006 годом увеличилась за счет увеличения общей суммы переменных затрат. При этом уровень постоянных затрат снизился.
Задание 2.3 (???)
Витрати відділу копіювання містять наступні статті витрат: амортизація та обслуговування копіювальних машин; зарплата персоналу; утримання приміщення; витрати паперу та тонера та ін. В табл наведені дані про витрати та обсяг діяльності відділу за останні 6 місяців.
Вихідні дані
Місяць |
Обсяг загальних витрат, грн. |
К-во копій, шт. |
Січень |
350 000 |
128 000 |
Лютий |
406 000 |
156 000 |
Березень |
336 000 |
120 000 |
Квітень |
322 000 |
124 000 |
Травень |
392 000 |
136 000 |
Червень |
364 000 |
140 000 |
Необхідно визначити функцію витрат відділу копіювання методом вищої-нижчої крапки та методом візуального пристосування, порівняти отримані функції та зробити висновки.
Решение:
max = 406000 грн х: 156000 шт
min = 336000 грн 120000 шт
406000 – 336000 = 70000 грн 156000 – 120000 = 36000 шт.