
- •Комиссия
- •2. Мультипликатор
- •3. Неценовые факторы спроса
- •4. Неценовые факторы предложения
- •5. Туристская рента
- •6. Неэластичный спрос
- •8. Товары-субституты.
- •9. Товары-комлименты.
- •10. Цена брутто, цена нетто
- •11. Переменные и постоянные затраты
- •12. Внешние эффекты (экстерналии)
- •Диагностические
- •Эвристические
- •8. Бизнес-план
- •9. Тренинги
- •10. Система скидок
- •11. Про заработную плату
Диагностические
1. Визначити середню вартість одиниці послуги розміщення туристів у готелі, у тому числі вартість першої доби розміщення, якщо відпускна вартість загального обсягу послуг становить 2600 тис. грн., ставка готельного збору – 10% (за першу добу розміщення), ставка ПДВ – 20%, розмір цільового прибутку 25% від повної собівартості, у звітному періоді реалізовано 3000 людино-діб, середній термін перебування гостей – 2 доби.
Пусть х – стоимость услуги без налогов
1) цена с НДС, нормой прибыли= (1+20%)*(1+25%)х=1,5х
2) цена с НДС, гост. сб., нормой прибыли = (1+20%)*(1+25%)*(1+10%)=1, 65х за первый день
Количество 1-х суток = кол-во посл. суток=3000/2=1500.
3) цена 1-ые сутки = 1,65х*1500=2475х
4) цена след. сутки = 1,5х*1500
5)общая цена = 2475х+1,5х*1500= 4725х
6) 4725х=2600000 х=550,26
7) цена за 1-ые сутки на 1 чел. = 550,26*1,65=907,93грн.
8) цена за посл. Сутки на 1 чел. = 550,26*1,5=825,39 грн.
2.Визначити за даними таблиці кількісний вплив динаміки фізичного обсягу реалізації послуг і готельних тарифів на суму доходу від надання послуг проживання іноземним туристам.
Показник |
2006 |
2007 |
Откл. |
1.Дохід від прож-ня, тис.грн |
2729 |
3039 |
310 |
2.Чисельність, осіб |
845 |
1048 |
203 |
3.Сер. тривалість перебування |
4 |
6 |
2 |
4.Обсяг реалізації (845*4) |
3380 |
6288 |
|
5.Ціна (2728 тис./3380) |
807,4 |
483,3 |
|
Влияние факторов:
1. Численность туристов = 1048*4*807,4 - 2729тыс. = 3 384 620,8 – 2 729 000=655 620,8
2. Продолжительность = 1048*6*807,4 – 3 384 620,8 = 5 076 931,2 – 3 384 620,8 = 1 692 310,4
3. Цена = 1048*6*483,3 – 5 076 931,2 = -2 037 940,8
4. Общее влияние = 309 990,4 = 310 тыс.
3. Розрахувати плановий обсяг виручки, доходу (маржі), прибуток і рентабельність діяльності ТО, суму ПДВ, що підлягає сплаті в бюджет від реалізації 1000 іноземних турів, якщо:
Прямі умовно-змінні витрати 1700 грн.
Поточні витрати туроператора (на 1 тур) 80 грн.
Плановий доданий прибуток (маржа) 25%
Комісія ТА 7%
ПДВ з доходу туроператора 20%
Марж.доход=1700*0,25=425 грн
Цена без НДС=1700+425=2125
Цена с НДС=2125*1,2=2550
Комиссия ТА=2550*0,07=178,5 грн
Прибыль=425-178,5-80=166,5*100=16650-общ.прибыль
Рентабельность=(166,5:425)*100%=39,18%
4. Визначити повну собівартість одиниці послуги сауни, якщо дохід від надання послуг сауни становить 120 тис. грн., ставка ПДВ – 20%, рівень рентабельності послуг – 50% від повної собівартості, у звітному періоді реалізовано 1000 одиниць послуг сауни.
P=с-с+прибыль
Р=с-с+0,5с-с
с-с=Р/1,5=100000 (без НДС)/1,5=66,67 грн.
цена=66,67+0,5*66,67=100 грн.
7. Туроператор реалізує три путівки вартістю 3600 грн. (1200*3діб). При цьому першу він реалізував споживачу – платнику ПДВ, другу – агенту, комісійна винагорода якого складає 90 грн., третю – споживачу, який сплатив вартість путівки в касу і не є платником ПДВ. Сума ПДВ.
1)1200*0,2*2 = 480
2)(1200-90)*0,2 = 222
3)222+480=702
8. Мінімальні доходи мешканців області зросли від 600 до 1200 грн. Попит на туристичні послуги зріс на 7%. Яка еластичність попиту на туристичні послуги за доходами?
7%/ (1200-600): 1200=14% - эластичный.
9. Продаж турів зріс на 6 одиниць (з 14 до 20). Ціни знизилися від 300 до 100 грошових одиниць. Який характер цінової еластичності?
20-14/20 : 100-300/100 = 0,15% спрос неэластичный
11. Визначте коефіцієнт еластичності попиту за доходами на туристичні товари та запланований обсяг попиту на наступний рік, якщо
- обсяг попиту на душу населення міста в базисному році склав 40 тис. грн, у звітному – 52 тис грн.
- грошові доходи населення в базисному році 7,0 млрд. грн, у звітному 8,8 млрд. грн
- в запланованому році грошові доходи зростуть на 5%
- чисельність населення міста 500 тис. осіб
1)((52 – 40)/52) : ((8,8 – 7)/8,8) = 1,15
2)прогнозируется увеличение доходов на 5%, тогда
1,15* 5% = 5,75%. Т.е. с увеличением доходов на 5%, спрос увеличится на 5,75%.
3)В количественном выражении:
5,75% * 500 000 чел. = 2 875 000туров.
12. Визначте обсяг попиту на відпочинок в Туреччині по місту в запланованому році, якщо
-чисельність населення в поточному році склала 220 тис. осіб
-чисельність населення міста в запланованому році зросте на 4%
-попит на відпочинок в Туреччині в поточному році складав у вартісній формі на душу населення 23 тис. грн.
-коефіцієнт еластичності попиту 1,3
-грошові доходи на душу населення в запланованому році зростуть на 3%.
Прогнозируется рост доходов на 3%.
Т.к. коэффициент эластичности 1,3, то 1,3*3=3,9 %
Т.е. с увеличением доходов на 3%, спрос на туруслуги ув-ся на 3,9%
Тогда объем спроса в плановом году составит
1,039*23 000=23 897 грн.
13. В 2002 році Туреччину відвідало 700 тис. осіб. Визначте кількість туроднів, якщо тривалість турів варіювалось від 10 до 20 днів.
Кол-во туродней = Кол-во посетителей*Ср. кол-во дней
Кол-во туродней = 700 тыс. чел.*(10+20)/2=10 500 000
14. Визначте яка кількість туристів відвідали Єгипет, якщо кількість туро днів в 2003 році склала 14 млн., а тури тривали від 10 до 30 днів.
Кол-во посетителей=Туродни/Ср. кол-во дней
Кол-во посетителей=14 000 000/(30+10)/2=700 000 чел.