
- •Завдання 1
- •Завдання 2
- •Завдання 3
- •Завдання 4
- •Завдання 5
- •Завдання 6
- •Завдання 7
- •Завдання 8
- •Завдання 9
- •Завдання 10
- •Завдання 11
- •Завдання 12
- •Завдання 13
- •Завдання 14
- •Завдання 15
- •Завдання 16
- •Завдання 17
- •Завдання 18
- •Завдання 19
- •Завдання 20
- •Завдання 21
- •Завдання 22
- •Завдання 23
- •Завдання 24
- •Завдання 25
- •Завдання 26
- •Завдання 27
- •Завдання 28
- •Завдання 29
- •Завдання 30
Завдання 24
В ковальско-пресовому цеху серійного виробництва кількість фізичних одиниць устаткування з гнучким приводом.Nф=165, коефіцієнт змінності Кзм=1.5. Тривалість зміни Тзм=480 хв. .
За нормативами норма часу обслуговування (Нч.о) на одну фізичну одиницю за зміну складає 5 хв.
Визначити трудомісткість робіт за добу (Тр.д) та чисельність шорників явочну (Чя) і спискову (Ч сп), якщо планові невиходи складають 10%.
Решение:
ТРсменная= Nф*Нво=165*5=825
ТРсут= Nф*Нво*Ксм=825*1,5=1237,5
Чя=ТРсут/Тсм=1237,5/480=2,57
Чсп=Чя*1.1=2,57*1,1=2,84=3чел
Завдання 25
Відсоток виконання норм виробітку по цеху запроектований (Нвп%) складає, 115%.
Середній фактичний відсоток виконання норм (Нв.ф%) за професіями складає:
820 чол. токарів-112%;
340 чол. фрезерувальників-109%;
190 чол. стругальників -106%;
130 чол. слюсарів-107%.
Визначити середній відсоток виконання норм виробітки по цеху (Нв.с%) і можливого підвищення продуктивності праці (nn%) при проектному зростанні проти фактичного рівня виконання норм виробітку.
Решение:
1.Средний процент выполнения норм факт.
Нвып.ф%=
2.Возможное повышение % выполнения норм
115-110,1=4,9%, т.е. Нвып.пл%-Нвыр.ф%
Завдання 26
В механічному цеху багатосерійного виробництва при суміщені професій шорників-мастильників виконуються роботи по обслуговуванню: загальна чисельність фізичних одиниць устаткування з гнучким приводом Nф=160, для яких норма часу обслуговування 1 одиниці устаткування Нч.о=1,1 хв., а також змащувальних пристроїв з трудомісткістю
обслуговування Тз=513.2 хв. Тривалість зміни Тзм=480 хв. Коефіцієнт змінності роботи устаткування Кзм=1,7.
Визначити явочну (Чя) та спискову (Чсп) чисельність шорнивіків-мастильників, якщо відсоток планових невиходів складає 9%.
Решение:
1)ТРсменная= Nф*Нво+Тз=160*1,1+513,2=689,2
2)ТРсут=Трсм*Ксм=689,2*1,7=1171,64
3)Чя=ТРсут/Тсм=1171,64/480=2,44
4)Чсп=2,44*1,09=2,7=3чел
Завдання 27
В цеху за зміну Тзм=8 год. переміщується 13,8 т. вантажу, з яких 9,3 т. кранівниками з допомогою мостових кранів, а решта підсобними робітниками ручним возиком вантажопідємністю 100 кг. Норма часу на один такий рейс по цеху в середньому на 50 м при ручному навантаженні і розвантажені з укладкою деталей вагою 1,5 кг. складає за нормативами Нч.о=0,24 чол.-год. Коефіцієнт змінності Кзм=1,8.
Визначити кількість рейсів (Np) ручного переміщення вантажу, явочну (Чя) і спискову (Чсп) чисельність підсобних робітників при відсотку планових невиходів 11%.
Решение:
1)масса перевозимая возком М=13,8-9,3=4,5т
2) объем работ Nр=4,5/0,1=45рейсов
3)ТРсм= Nр*Нво=45*0,24=10,8
4)ТРсут= Nр*Нво*Ксм=10,8*1,8=19,44
5)Чя=ТРсут/Тсм=19,44/8=2,43
6) Чсп=Чя*1,11=2,43*1,11=2,7=3чел
Завдання 28
В механічному цеху використовується 207 одиниць устаткування (N), які за типами (і) характеризується ремонтною складністю (R): Тип устаткування 1 2 3 4 5
Кількість одиниць, Ni 17 62 57 14 28
Ремонтна складність
Ri, рем-одиниць 24 15 11 27 18
За нормативами норма часу обслуговування 1 ремонтної одиниці Нч.о=0,9 хв.; коефіцієнт змінності К зм=1,5, а тривалість зміни Тзм=480 хв.
Визначити загальний об'єм роботи для слюсарів-ремонтникїв (N р.од.) по цеху, та їх чисельність явочну (Чя) і спискову (Чсп), якщо планові невиходи складають 9%.
Решение:
объем работы Nр=∑ Ni*Ri=2847
ТРсмен= Nр*Нво=2847*0,9=2562,3
ТРсут= Nр*Нво*Ксм=2562,3*1,5=3843,5
Чя=ТРсут/Тсм=3843,5/480=8,01
Чсп=Чя*1,09=8,01*1,09=8,73=9чел