Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
PAShA.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
9.07 Mб
Скачать

1. Технічне завдання на проектування.

Проектуванню підлягає механічний привід колискового елеватора, що складається з двигуна, муфти, двоступінчастого циліндричного редуктора, відкритої ланцюгової передачі.

Колискового елеватор (від лат. elevator – піднімаючий) – конвеєр, призначений для переміщення вантажів вертикально або під великим кутом до горизонту. Елеватор складається з приводного ланцюга з натяжним пристроєм і колисок. Люлечні елеватори широко застосовуються в різних галузях народного господарства.

Проектується привід індивідуального виробництва середньої потужності P£5,5 кВт, що має постійну або мало змінне робоче навантаження. У проектованому приводі прийнятий двигун серії 4А загально промислового застосування.

Для з'єднання вала двигуна і швидкохідного вала редуктора застосовується пружна втулочно-пальцева муфта (МУВП).

Двоступінчастий циліндричний редуктор (від лат. reductor – відводячий назад) із двома косозубими передачами призначений для зниження кутових швидкостей і збільшення обертаючого моменту на вихідному кінці тихохідного вала. Тихохідний вал редуктора з'єднується з валом робочої машини за допомогою відкритої ланцюгової передачі.

Механічний привід служить для забезпечення експлуатаційних параметрів роботи люлечного елеватора :

– сили тягового ланцюга F = 2,8 кН

– швидкості тягового ланцюга V= 1,2 м/с і ін.

Завдання з вихідними даними на проектування приводу люлечного елеватора додається.

2. Вибір електродвигуна. Визначення силових і кінематичних параметрів приводу.

2.1. Визначення необхідної потужності робочої машини Pвых (Рр.м.) , кВт

Рвых = V = 2,8·1,2 = 3,36 кВт , де

F = 2,8 кН – тягова сила ланцюга

V = 1,2 м/с – швидкість приводного ланцюга

2.2. Визначення сумарного коефіцієнта корисної дії приводу (ККД)

ηсум = = 0,98·0,994·0,93·0,982 = 0,84 , де

ηм = 0,98 – утрати у муфті по табл. 2.2.[3]

ηп = 0,99 – втрати на тертя у підшипниках на опорах (на кінематичній схемі – 3 пари підшипників у редукторі і 1 пара на приводному валові) по табл. 2.2.[3]

ηоп = 0,93 – ККД відкритої ланцюгової передачі по таблиці 2.2.[3]

ηзп = 0,98 – ККД закритої зубчастої циліндричної передачі по табл. 1.1.[2]

2.3. Визначення необхідної потужності електродвигуна P′ед , кВт

P′ед = = = 4 кВт

2.4. Визначення частоти обертання вала електродвигуна n′ед , об/хв

n′ед = nвих ·uш·uт·uл = 100·4·3,55·2 = 2840 об/хв , де

nвых = = = 100 об/хв , де

z = 9 – число зубців ведучої зірочки;

p = 80 мм – крок тягового ланцюга з вихідних даних;

uш = 4 – передатне відношення швидкохідної ступіні по табл. 1.2.[2];

uт = 3,55 – передатне відношення тихохідної ступіні по табл. 1.2.[2];

uл = 2 – передатне відношення ланцюгової передачі ([2], табл. 1.2).

2.5. Вибір асинхронного електродвигуна.

З огляду на те, що PномP′ед і nномn′ед вибираємо електродвигун марки 4А100S2У3 з номінальною потужністю Pном = 4 кВт, і nном = 2880 об/хв. (табл. К9, с. 384 [3]).

Ескіз електродвигуна приведений на рис. 2.1.

2.6. Коректування передатного відношення.

= = = 2,03

2.7. Кінематичний і силовий розрахунок привода.

2.7.1. Вал електродвигуна.

Pед = Pном = 4 кВт – потужність електродвигуна;

Nед = nном = 2880 об/хв; ωед = = = 301,59 с-1 – кутова швидкість;

Tед = = = 0,0133 кНм – обертальний момент вала

2.7.2. Швидкохідний вал.

P1 = Pэд ηм ηп = 4·0,98·0,99 = 3,88 кВт

n1 = nед = 2880 об/хв ω1 = ωед = 301,59 с-1

T1 = = = 0,0129 кНм

2.7.3. Проміжний вал.

P2 = P1 ηзп ηп = 3,88·0,98·0,99 = 3,76 кВт;

n2 = = = 720 об/хв; ω2 = = = 75,4 с-1

T2 = = = 0,05 кНм.

2.7.4. Тихохідний вал.

P3 = P2 ηзп ηп = 3,76·0,98·0,99 = 3,65 кВт

n3 = = = 202,82 об/хв ω3 = = = 21,24 с-1

T3 = = = 0,172 кНм

2.7.5. Вал робочої машини.

P4 = Рр..м. = P3 ηл ηп = 3,65·0,93·0,99 = 3,36 кВт

n4 = = = 100 об/хв ω4 = = = 10,47 с-1

T4 = = = 0,321 кНм.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]