Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Звукосполучення Йі...Букви Ї,ї.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
613.38 Кб
Скачать

Тема. Звукосполучення [йі]. Позначення його буквами Ї, ї

Мета: ознайомити учнів з буквами Ї, ї та звукосполученням (йі), яке вони позначають; розвивати артикуляційно-слухові відчуття; продовжити роботу над звуко-буквенним аналізом слів; формувати у дітей виразність читання віршованого тексту; виховувати любов до рідного краю.

Обладнання: індивідуальні картки для розчитування, оформленні у вигляді квитків, малюнки хмаринок із написаними складами, малюнок їжака, набірне полотно, картки з умовними позначеннями звуків, друковані букви Ї ї, зошити із написаними зразками друкованих букв Ї ї, картки для роботи в парах, друковані букви для гри, фотографії з краєвидами України, Києва, підручники «Буквар»(автори Вашуленко М. С., Скрипченко Н. Ф.)

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Привітання

Нумо, діти, сіли рівненько.

Урок розпочнемо гарненько.

Приготуйтесь подорожувати,

Багато цікавого пізнавати.

2. Перевірка готовності до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

- Де проживають букви?

- Скільки голосних букв в українській мові?

- Скількома буквами позначаються в алфавіті?

- Назвати букви, які позначають голосні звуки.

- Назвати букви, які пом`якшують попередні приголосні.

- Назвати букви, які на початку слова позначають 2 звуки.

- Назвати букву, яка завжди позначає 2 звуки.

- Скажіть мені будь ласка, яку букву ми вивчили на минулому уроці?

(Букву „це”).

- Якими звуками вона передається? (звуками [ц], [ц’]).

- Що ви можете сказати про звук [ц]? (цей звук приголосний).

- Коли звук [ц] стає м’яким? (коли після нього йде м’який знак, буква і,я,)

- Наведіть приклади коли звук [ц] стає м’яким? Коли твердим?

1. Читацька розминка.

1.Робота з таблицями для розчитування.

-Подорожувати ми будемо автобусами. Але, щоб сісти в автобус , треба придбати квиток. Для цього прочитайте букви, які на ньому написані. Спочатку прочитаємо хором повільно.(Повільне читання хором складів.)

Квиток на автобус

в

б

н

с

к

т

з

д

а

ва

ба

на

са

ка

та

за

да

о

во

бо

но

со

ко

то

зо

до

у

ву

бу

ну

су

ку

ту

зу

ду

и

ви

би

ни

си

ки

ти

зи

ди

-Автобус завівся і почав помаленьку рухатись. Прочитаємо швидше. (Читання складів у середньому темпі.)

- Автобус поїхав швидше. Прочитаємо склади дуже швидко, скоромовкою. (Читання складів у швидкому темпі.)

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми поїдемо на екскурсію до міста Києва. Що означає це слово? (Це подорож по нових, незнайомих місцях.)

1. Гра "Пограймося з хмаринками".

- Автобус швидко біжить по дорозі. А за вікном танцюють хмаринки. Щоб не сумно було їхати, пограймося з хмаринками в небі. (На дошці висять малюнки хмаринок із, написаними на них, складами.)

- Прочитайте склади на них.

- Складіть слова і ви дізнаєтесь, що ми побачимо по дорозі. (Учні складають слова: дерева, поля, річки, птахи.)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Відгадування загадки.

- Багато цікавого ми побачили по дорозі. Але автобус трохи стомився, і тому ми зупинимося на відпочинок у лісі. Аж раптом із гущавини до нас вийшов:

Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і незлий.

Вдень ховається, вночі

Йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок.

Як він зветься? (Їжачок.)(Учитель виставляє на дошці малюнок їжачка.)