
- •Міністерство освіти та науки України Національний університет “Львівська політехніка“ Кафедра теплогазопостачання та вентиляції
- •Розрахункова робота
- •1.Призначення будинку. Характеристика будівельної та технологічної частини.
- •2.Кліматологічні дані місця будівництва.
- •3. Розрахункові параметри внутрішнього повітря.
- •4. Складання теплового балансу кінозалу.
- •4.1 Розрахунок балансів забрудників невинтильованого приміщення в тпр
- •4.1.1 Теплонадходження від сонячної радіації дахове покриття
- •4.1.2 Теплонадходження від сонячної радіації зовнішню стіну
- •4.1.3 Теплонадходження від людей
- •4.1.4 Вологовиділення від людей
- •4.1.5 Виділення газових шкідливостей
- •4.1.5 Тепловий баланс кінозалу для тпр
- •4.2 Розрахунок балансів забрудників невинтильованого приміщення в хпр
- •4.2 .1 Теплонадходження від людей
- •4.2.2 Вологовиділення від людей
- •4.2.3 Виділення газових шкідливостей
- •4.2.4 Тепловтрати через зовнішні захищення
- •4.2.5 Тепловий баланс кінозалу для хпр
- •5. Побудова процесів обробки повітря для тпр і хпр на I – d діаграмі та визначення продуктивності системи загально-обмінної вентиляції.
- •6. Розрахунок повітрообміну приміщень по крайностях і нормах. Складання балансів повітрообмінів по шлюзових приміщеннях
- •7. Аеродинамічний розрахунок повітропроводів системи п –1.
- •Визначаємо місцеві опори на ділянках
- •8. Аеродинамічний розрахунок повітропроводів системи
- •Визначення місцевих опорів для механічної витікальної вентиляції глядацького залу.
- •9. Підбір перерізу повітроповодів
- •10. Підбір вентиляторів для витяжної вентиляції
8. Аеродинамічний розрахунок повітропроводів системи
В –1
В залі глядачів влкаштовуємо систему загальнообмінної вентиляції з механічною витяжкою і частковою рециркуляцією повітря ( в зимовий період року ) .
Забір повітря із приміщення зали відбувається із при стельової зони через повітрозабірні плафони в кількості ,що дорівнює кількості припливного повітря за умови нульового надтиску у глядацькій залі. Розрахункрвий повітрообмін глядацької зали в ТПР 34896 м3/год ,
Визначення місцевих опорів для механічної витікальної вентиляції глядацького залу.
Таблиця аеродинамічного розрахунку витяжного повітропроводу
Таблиця 6
№ діл. |
L , м3/год |
l , м |
Розміри |
F, м2 |
V, м/с |
R, Па/м |
Ke , мм |
n |
m |
Rlnm, Па |
Pд , Па |
Σζ |
Z , Па |
Rln + Z, Па |
|
a х b, мм |
dекв., м |
||||||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
1’ |
8725 |
10,2 |
500х1000 |
667 |
0,8 |
4,7 |
0,235 |
0,1 |
1 |
1 |
2,7 |
13,5 |
2,74 |
36,99 |
39,7 |
2’ |
17448 |
9,7 |
800х1200 |
960 |
1,6 |
4,8 |
0,16 |
0,1 |
1 |
1 |
1,84 |
14,1 |
0,63 |
8,9 |
10,7 |
3’ |
26172 |
42,2 |
1000х2000 |
1333 |
2 |
5,5 |
0,185 |
0,1 |
1 |
1 |
7,6 |
18,5 |
3,04 |
56 |
63,6 |
4’ |
34896 |
12,84 |
1000х2000 |
1333 |
2 |
5,5 |
0,185 |
0,1 |
1 |
1 |
2,4 |
18,5 |
3,05 |
57,7 |
59,9 |
5’ |
34896 |
5,7 |
500х4000 |
889 |
2 |
5,5 |
0,3 |
0,1 |
1 |
1 |
1,71 |
18,5 |
1 |
18,5 |
20,2 |
|
∑=194,1 Па |
Підбір розмірів, швидкостей і коефіцієнтів (m n Ke) ведемо по таблицям 12,1; 12,2; 12,13; 12,14; 12,17; лист VII.12 [2]
Ділянка 1’.
Жалюзійна решітка не рухома.
ζ =0,5 – значення відноситься до швидкості υ в живому перерізі гратки при f/F=0,8 (таблиця VΙΙ. 13 п.68 с 83 [1])
Коліно
ζ*– коефіцієнт місцевого опору, значення якого відносяться до швидкості υ=4,7 м/с в січенні f.
ζ*=1,1 – для колін з кутом повороту 90о (таблиця VΙΙ. 13 п.4 с 68 [1])
Тоді: ζ=ζ**С=1,1*1,17=1,28
де С=1,17 - коефіцієнт, який враховує форму січення повітропроводу, який знаходиться по таблиці в залежності від співвідношення в/h=800/1000=0,8 ; (таблиця VΙΙ. 13 п.2 с 67 [1])
3.Трійник на прохі
Значення ζ визначається по формулі П. Н. Каменева
Визначаю значення найвигіднішої швидкості змішання:
υп=4,7 м/с; υс=4,8 м/с; υо=4,7 м/с
υ с’=Lo/Lc* υп=13257/26514*4,7=2,35 м/с
υ с’=2,35< υ с=4,8 м/с
Тоді: ζп=[( υо/ υс)2-( υ с’/ υ с)2]+0,5*(1- υ с’/ υ с)=
=[(4,7/4,8)2-(2,35/4,7)2]+0,5(1-2,35/4,7)=0,96 (таблиця VΙΙ. 13 п.55 с 98 [1])
∑ ζ=0,5+1,28+0,96=2,74
Значення ζ відноситься до швидкості υ с.
Вираховуємо втрати тиску на ділянці від місцевих опорів за формулою:
Z=∑ ζ*Pдин=2,74*13,5=36,99 Па
Pдин=13,5 – динамічний тиск, див. таблиця 6
Ділянка 2’.
Трійник на прохід:
Значення ζ визначається по формулі П. Н. Каменева
Визначаю значення найвигіднішої швидкості змішання:
υп=4,8 м/с; υс=5,5 м/с; υо=4,7 м/с
υ с’=Lo/Lc* υп=26514/39771*4,8=3,2 м/с
υ с’=3,2< υ с=5,5 м/с
Тоді: ζп=[( υп/ υс)2-( υ с’/ υ с)2]+0,5*(1- υ с’/ υ с)=
=[(4,8/5,5)2-(3,2/5,5)2]+0,5(1-3,2/5,5)=0,63 (таблиця VΙΙ. 13 п.55 с 98 [1])
Значення ζ відноситься до швидкості υ с.
∑ ζ=0,63
Вираховуємо втрати тиску на ділянці від місцевих опорів за формулою:
Z=∑ ζ*Pдин=0,63*14,1=8,9 Па
Pдин=14,1 – динамічний тиск, див. таблиця 6.
Ділянка 3’.
Плавний відвід прямокутного січення:
ζ=а*b*С – значення ζ відноситься до швидкості υ=5,5 м/с в січенні f;
де а=0,45 – коефіцієнт, який враховує радіус повороту, знаходиться по таблиці в залежності від співвідношення R/d=1,62/2=0,81 ; (таблиця VΙΙ. 13 п.1 с 67 [1])
b=1 – коефіцієнт, який враховує кут повороту, знаходиться по таблиці в залежності від кута повороту α = 90о ; (таблиця VΙΙ. 13 п.1 с 67 [1])
С=1,5 - коефіцієнт, який враховує форму січення повітропроводу, який знаходиться по таблиці в залежності від співвідношення в/h=1000/2000=0,5 ; (таблиця VΙΙ. 13 п.2 с 67 [1])
Тоді: ζ=0,45*1*1,5=0,67*4=2,68 (таблиця VΙΙ. 13 п.2 с 67 [1])
Плавний відвід прямокутного січення:
ζ=а*b*С – значення ζ відноситься до швидкості υ=5,5 м/с в січенні f;
де а=0,24 – коефіцієнт, який враховує радіус повороту, знаходиться по таблиці в залежності від співвідношення R/d=1,1/1=1,1 ; (таблиця VΙΙ. 13 п.1 с 67 [1])
b=1 – коефіцієнт, який враховує кут повороту, знаходиться по таблиці в залежності від кута повороту α = 90о ; (таблиця VΙΙ. 13 п.1 с 67 [1])
С=0,48 - коефіцієнт, який враховує форму січення повітропроводу, який знаходиться по таблиці в залежності від співвідношення в/h=2000/1000=2,0 ; (таблиця VΙΙ. 13 п.2 с 67 [1])
Тоді: ζ=0,45*1*0,48=0,155*3=0,35 (таблиця VΙΙ. 13 п.2 с 67 [1])
Конфузор
Значення ζ відноситься до швидкості в меншому січені f.
F=2 м2; α=15 о
f=1,3 м2
ζ=0,5*sinα/2*(1- f/ F)=0,5* sin15/2*(1-1,3/2)=0,02
∑ ζ=2,68+0,35+0,02=3,04
Вираховуємо втрати тиску на ділянці від місцевих опорів за формулою:
Z=∑ ζ*Pдин=3,04*18,5=56 Па
Pдин=18,5 – динамічний тиск, див. таблиця 6.
Ділянка 4’.
Дифузор за вентилятором
Значення ζ =0 при α=25о
Плавний відвід прямокутного січення:
ζ=а*b*С – значення ζ відноситься до швидкості υ=5,5 м/с в січенні f;
де а=0,45 – коефіцієнт, який враховує радіус повороту, знаходиться по таблиці в залежності від співвідношення R/d=1,62/2=0,81 ; (таблиця VΙΙ. 13 п.1 с 67 [1])
b=1 – коефіцієнт, який враховує кут повороту, знаходиться по таблиці в залежності від кута повороту α = 90о ; (таблиця VΙΙ. 13 п.1 с 67 [1])
С=1,5 - коефіцієнт, який враховує форму січення повітропроводу, який знаходиться по таблиці в залежності від співвідношення в/h=1000/2000=0,5 ; (таблиця VΙΙ. 13 п.2 с 67 [1])
Тоді: ζ=0,45*1*1,5=0,67*3=2,01 (таблиця VΙΙ. 13 п.2 с 67 [1])
4. Коліно із збільшенням перерізу.
ζ =1+0,1(f/F)2 – значення відноситься до динамічного тиску в меншому січенні f.
ζ =1+0,1(2/2)2=1,1 (таблиця VΙΙ. 13 п.12 с 71 [1])
∑ ζ=2,01+1,1=3,11
Вираховуємо втрати тиску на ділянці від місцевих опорів за формулою:
Z=∑ ζ*Pдин=3,11*18,5=57,5 Па;
Pдин=18,5 – динамічний тиск, див. таблиця 6.
Ділянка 5’. Свобідний вихід
ζ=1 (таблиця VΙΙ. 13 п.25 с 75 [1])