
- •Записка
- •«Вентиляція»
- •Зміст курсового проекту
- •Призначення будинку, характеристика конструкцій будівельних огорож приміщень та технологічних процесів.
- •Конструкційні і теплозахисні характеристики зовнішніх ефективно утеплених огорож. Теплотехнічний розрахунок зовнішніх огорож за умови забезпечення Rфакт Rнорм.
- •Розрахункові (проектні) параметри зовнішнього повітря в теплий (тпр) і холодний (хпр) періоди року.
- •Розрахункові (проектні) параметри внутрішнього повітря приміщень в тпр і хпр.
- •5.Складання теплового балансу приміщення кінозалу.
- •1) Теплонадходження від сонячної радіації:
- •2) Теплонадходження від людей:
- •1) Теплонадходження від людей:
- •2) Теплонадження від системи фонового опалення:
- •Підрахунок тепловтрат кінозалу.
- •6.Рівняння балансів забрудників і повітряного балансу вентильованого приміщення.
- •7. Розрахунковий повітрообмін загальної вентиляції приміщення із зображенням схеми процесів готування повітря і вентилювання приміщення в I-d діаграмі.
- •9. Підбір перерізу повітропроводів для витяжних і припливних систем вентиляції за допустимими швидкостями повітря
- •Вибір і обґрунтування схеми організації повітрообміну в залі глядачів та кількості припливних та витікальних систем в споруді
- •10. Аеродинамічний розрахунок повітропроводів системи п-1 механічної притікальної вентиляції кінозалу.
- •Розрахунок притікальних повітропроводів
- •Розрахунок витікальних повітропроводів
- •11. Підбір вентиляційного обладнання
- •11.1. Розрахунок і підбір калориферу
- •11.2. Підбір фільтра для очистки припливного повітря
- •11.3. Підбір жалюзійної гратки на повітрозабірній шахті
- •11.4. Підбір вентиляційного обладнання
- •12. Розрахунок витікальної природної системи.
- •13. Акустичний розрахунок притікальної установки залу глядачів
- •Список літератури
1) Теплонадходження від сонячної радіації:
а) через стіни
Qс.ст. = ∆tекв* · Fст · Kст, Вт
∆tекв* = ∆tекв + (tзА-24,5)+(26- t в) + αт, °С
∆tекв – рівноважна еквівалентна різниця температур для стін [т.5.16,10].
αт – поправка на захмареність; для промислового міста αт=-1,5.
Північна стіна
∆tекв* = 1,9+(26,5-24,5)+(26-28)-1,5=0,4 °С
Qс.ст. =0,4*386,74*0,38=59 Вт
Східна стіна
∆tекв* = 4+(26,5-24,5)+(26-28)-1,5=2,5 °С
Qс.ст. =2,5*235,85*0,38=224 Вт
Південна стіна
∆tекв* = 1,8+(26,5-24,5)+(26-28)-1,5=0,3 °С
Qс.ст. =0,3*386,74*0,38=44 Вт
Qс.ст. =59+224+44=327 Вт.
б) через дах
Qс.покр. = ∆tекв* · Fпокр · Kпокр, Вт
∆tекв* = ∆tекв + (tзА-24,5)+(26- t в) + αт, °С
∆tекв – рівноважна еквівалентна різниця температур для дахів [т.5.17,10].
αт – поправка на захмареність; для промислового міста αт=-1,5.
∆tекв* = 10+(26,5-24,5)+(26-28)-1,5=8,5 °С
Qс.покр. = 8,5*520,62*0,22=974 Вт.
2) Теплонадходження від людей:
Qля = qчя·nч+0,85qчя·nж
Qлп = qчп·nч+0,85qчп·nж
qчя – питомі явні тепловиділення від дорослого чоловіка [дод.5, т.5.1,10];
qчп – питомі повні тепловиділення від дорослого чоловіка [дод.5, т.5.1,10];
nч – кількість чоловіків;
nж – кількість жінок.
Qля = 46,1*300+0,85*46,1*300=25586 Вт
Qлп = 93*300+0,85*93*300=51615 Вт
Qя = 25586+974+327=26887 Вт
Qп = 51615+974+327=52916 Вт.
Вологовиділення
(від людей)
Mвл = ωч *nч + 0,85*ωч *nж, г/год
ωч – питоме вологовиділення від дорослого чоловіка [дод.5, т.5.1,10];
Mвл = 65*300+0,85*65*300=36075 г/год.
Виділення газових шкідливостей
(від людей)
MСО2 = mСО2 *n, л/год
mСО2 – питомі виділення газових шкідливостей дорослою людиною [т.5.28,10];
n – кількість людей;
MСО2 = 12*600=7200 л/год.
Холодний період року:
Тепловиділення
Qя = Qля + Qфо – Qт.п., Вт
Qп = Qлп + Qфо - Qт.п., Вт
1) Теплонадходження від людей:
Qля = qчя·nч+0,85qчя·nж
Qлп = qчп·nч+0,85qчп·nж
qчя – питомі явні тепловиділення від дорослого чоловіка [дод.5, т.5.1,10];
qчп – питомі повні тепловиділення від дорослого чоловіка [дод.5, т.5.1,10];
nч – кількість чоловіків;
nж – кількість жінок.
Qля = 98,6*300+0,85*98,6*300=54723 Вт
Qлп = 127,6*300+0,85*127,6*300=70818 Вт
2) Теплонадження від системи фонового опалення:
Qф.о. = ∑Qт.п.·(tф.о.- tз)/(tв- tз), Вт
Qт.п – розрахункові тепловтрати приміщення;
tф.о. – внутрішня температура, яка забезпечується в зоні обслуговування системою фонового обігрівання (в приміщеннях громадських будинків tч.о = =10…14 оС).
Qф.о. =27132*(12-(-23))/(18-(-23))=23161 Вт;
Qя = 54723+23161-27132=50752 Вт
Qп = 70818+23161-27132=66847 Вт.
Вологовиділення
(від людей)
Mвл = ωч *nч + 0,85*ωч *nж, г/год
ωч – питоме вологовиділення від дорослого чоловіка [дод.5, т.5.1,10];
Mвл = 40*300+0,85*40*300=22200 г/год.
Виділення газових шкідливостей
(від людей)
MСО2 = mСО2 *n, л/год
mСО2 – питомі виділення газових шкідливостей дорослою людиною [т.5.28,10];
n – кількість людей;
MСО2 = 12*600=7200 л/год.
Підрахунок тепловтрат кінозалу.
Qт.п. = F*K*(tв- tз)*n, Вт
F – площа захищення, м2
К - коефіцієнт теплопередачі огорожі, Вт/(м2 К)
n – коефіцієнт, який враховує положення зовнішньої поверхні огорожі щодо зовнішнього повітря [ст.47,15а].
n = 0,4 – для перекриття над підвалом;
n = 0,9 – для горищного перекриття;
n = 1 – для підлоги на грунті та всіх інших огорожуючих конструкцій.