Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zadachi_shpora.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
65.91 Кб
Скачать

Завдання 17

Розрахуйте суму всіх необхідних нарахувань і утримань із заробітної плати працівника підприємства за квітень місяць і визначте суму до виплати, якщо відомо:

  1. Усього у червні 21 робочий день, тривалістю 8 годин (168 годин).

  2. Заборгованості на початок місяця по зарплаті немає.

  3. Робітнику видан аванс у сумі 450 грн. за першу половину місяця

  4. Інформація про відпрацьований час, виробіток, тарифну ставку чи оклад кожного працівника:

Прізвище

І.П.

Категорія

працівника,

посада

Фактично

Відпрацьовано за табелем

Відхилення від нормальних умов праці

Годинна тарифна ставка (грн.)

Додаткова інформація

Мазер О.Л.

робітник-

відрядник

168 год.

працював без

відхілень

6,50 грн.

  1. Виготовив 270 деталей при нормі 252 деталей.

  2. Норма часу на виготовлення 1 деталі – 40 хвил.

  3. Нарахована премія в розмірі 15 % за виконання норм виробітку

Складіть усі необхідні проводки з нарахування заробітної плати та утримань з неї.

Рішення

По нормі ЗП має бути=6,50*168=1092

Сума премії=1092*15%=163,8

Відрядна роцінка=6,50*40/60=4,3

Нарахована ЗП, виходячи з фактично виготовлених деталей=4,3*270=1161

Усього=163,8+1161=1324,8

1.Видано аванс=Д661К301=450

2.Нарахована ЗП=Д23К661=1324,8

3.Здійснені утримання до ЄСВ=Д661К651=1324,8*3,6%=47,69

4. Здійснені утримання ндфл=Д661К641=(1324,8-47,69-508,5-соц.пільга)*15%=115,29

5.Здійсненні відрахування- Д23К651=1324,8*39,3%=520,65

6.Виплачена ЗП=Д661К301=1324,8-450-47,69-115,29=711,82

Завдання 18

Розрахуйте суму всіх необхідних нарахувань і утримань із заробітної плати працівника підприємства за квітень місяць і визначте суму до виплати у розрахунково-платіжній відомості, якщо відомо:

1. Усього в квітні 21 робочий день, тривалістю 8 годин (168 годин).

2. Зарплата за минулий місяць виплачена всім працівникам у сумі заборгованості на початок місяця.

Заборгованість за підприємством на початок місяця:

Кроча Р.К. – 930 грн.

3. Інформація про відпрацьований час, виробіток, тарифну ставку чи оклад кожного працівника:

Складіть усі необхідні проводки з нарахування заробітної плати та утримань з неї.

Рішення

ЗП за годні деталі=3,13*(340-12)=1026,64. 24,78

Д23К661=1026,64

ЗП за браковані деталі=12*30/60*6,25*2/3=25

Д24К661=25

Усього=1026,64+25=1051,64

-Виплачено Д661К301=930

- Здійснені утримання до ЄСВ=Д661К651=1051,64*3,6%=37,86

-Здійснені утримання ндфл=Д661К641=(1051,64-37,86-508,5-соц.пільга)*15%=75,8

-Здійсненні відрахування- Д23К651=1051,64*39,3%=413,3

-Виплачена ЗП=Д661К301=1051,64-37,86-75,8=937,98

Завдання 19

Розрахуйте суму всіх необхідних нарахувань і утримань із заробітної плати працівника підприємства за квітень місяць і визначте суму до виплати у розрахунково-платіжній відомості, якщо відомо:

1. Усього в березні 22 робочий день, тривалістю 8 годин (168 годин).

2. Зарплата за минулий місяць виплачена всім працівникам у сумі заборгованості на початок місяця.

Заборгованість за підприємством на початок місяця:

П.І.Б.

Категорія працівника, посада

Фактично відпрацьовано за табелем

Відхилення від нормальних умов праці

Годинна тарифна ставка

(грн.)

Додаткова інформація

Кіров Р.К.

Робітник відрядник V розряду

168 год.

Допустив брак виробів не з своєї вини

9,40 грн.

1. За відпрацьований час виробив 340 деталей, з них брак не з вини робітника склав 12 деталей.

2. Відрядна розцінка за годні деталі – 3,85 грн.

3. Брак оплачується, виходячи 2/3 тарифної ставки за час, витрачений на виготовлення виробів за нормою.

4. норма часу на виготовлення 1 деталі – 30 хвил.

Кіров Р.К. – 1130 грн.
Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]