- •Анотація до теми
- •Урок №1
- •II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
- •1. Робота над притчею.
- •2. Повідомлення теми і завдань уроку.
- •Iіі. Вивчення нового матеріалу
- •Робота над віршем г. Черінь „Рідна хата”.
- •Гра „Дешифрувальник”.
- •3. Робота над оповіданням „Найдорожчий скарб” (за б.Харчуком).
- •4. Робота над віршем ю. Рибчинського „Наша мова”.
- •VI. Підсумок уроку. Колове обрамлення
- •VII. Домашнє завдання
- •Урок №2
- •Урок №3
- •VI. Узагальнення знань
- •1.Функціонально-системний аналіз.
- •VI. Вправи з розвитку навичок читання
- •1.„Вертикальне читання”.
- •2.Розвиток кута зору.
- •VII. Узагальнення та систематизація знань
- •Руський лицар, Тисяцький у княжому війську
- •Ханський полонений
- •VIII. Підсумок
- •IX. Домашнє завдання
- •IV. Повідомлення теми
- •V. Вивчення нового матеріалу
- •1.Читання легенди з передбаченням.
- •II. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація знань
- •1. Бесіда. Переказ.
- •2. Виконання тестових завдань.
- •III. Повідомлення теми й мети уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •1. Формулювання поняття ( інструментарій трвз - педагогіки).
- •2.Робота над оповіданням „Сторінки сивої давнини”.
- •V. Вправи з розвитку комунікативних компетенцій
- •1. Ситуативна задача. Робота в парі.
- •2. „Серпантин”.
- •VII. Вивчення нового матеріалу
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •1. Введення поняття „мала батьківщина”.
- •Добір синонімів.
- •Робота з прислів’ями.
- •Складання акровірша.
- •Складання діалогу. Робота в парах.
- •Складання усного зв’язного висловлювання.
- •Знайомство з планом творчої роботи. Домашнє завдання.
- •Урок №9
- •1. Вправа „Свобода вибору”.
- •2. Робота над віршем Василя Симоненка „Виростеш ти, сину...”
- •3. Повідомлення правил підсумкової гри „Ключова фраза”.
- •III. Підсумок за темою „Україна – рідний край”. Гра „Ключова фраза”
- •1Сектор. Асоціативний кущ.
- •3 Сектор. Кому належать слова?
- •4 Сектор. Далі....Далі....Далі...
- •5 Сектор. Акровірш-загадка.
- •6 Сектор. Місто, у яке я закоханий.
- •IV. Підсумок
- •V. Домашнє завдання
Урок №9
Тема: За Леонідом Білецьким. Україна. Василь Симоненко. Виростеш ти, сину... Підсумковий урок за темою „Україна – рідний край.”
Мета: ознайомити з віршем Василя Симоненка, працювати за його змістом, вдосконалювати навички правильного та виразного читання, розвивати зв’язне мовлення, уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; перевірити знання вивчених творів розділу, вчити робити висновки, розвивати комунікативні уміння; виховувати любов до України, інтерес до вивчення історичного минулого своєї Батьківщини.
Обладнання: ігрове поле з ключовою фразою, шість секторів, що закриють поле, ігровий кубик.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Перебіг уроку
І. Організація класу
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Вправа „Свобода вибору”.
- Назвіть, що людина має право вибрати? ( одяг, школа, подорож, житло, їжа, друзі, телепередача).
- Чого людина вибирати не може? ( погода, батьки, Батьківщина)
- А чи замислювались ви коли-небудь, чому?
2. Робота над віршем Василя Симоненка „Виростеш ти, сину...”
А) Читання вірша учителем.
- Про що розповідає батько сину? Чого навчає?
Б) Робота над виразним читанням.
В)Підготовка до вивчення вірша напам’ять
- Проаналізуйте рими вірша: „брата - ...”, „на чужому полі - ...”, „затріпочуть -... ”.
3. Повідомлення правил підсумкової гри „Ключова фраза”.
- Ми працювали над темою „Україна – рідний край”. Ви дізналися багато нового з минулого та сучасного своєї Батьківщини, познайомилися з цікавими творами українських письменників, поповнили свій словниковий запас, доторкнулися до джерела народної мудрості – прислів’їв. Сьогодні у нас підсумковий урок за темою. На вас чекає гра. Чарівний кубик проведе нас сторінками розділу. Коли ми виконаємо всі завдання і відкриємо всі сектори, зможемо прочитати ключову підсумкову фразу.
III. Підсумок за темою „Україна – рідний край”. Гра „Ключова фраза”
Асоціації
|
Збери прислів’я |
Кому належать слова |
Далі... Далі... Далі...
|
Акровірш – загадка |
Місто, у яке я закоханий |
1Сектор. Асоціативний кущ.
- Ми прочитали багато творів, у яких розповідається про минуле нашої країни, про видатних людей, про почуття до Батьківщини, про нашу чарівну мову. З чим асоціюється для вас слово „Україна”.
мова
Грушевський рідна хата
пісні
символи
Шевченко УКРАЇНА
народ
Запорізька Січ незалежність
Києво-Печерська
Лавра
2 сектор. Збери прислів’я.
Робота в парах.
- Зберіть прислів’я, поясніть їх зміст. З якими творами розділу можна співнести ці прислів’я?
Козак вкраїнську любить мову, що любимо свободу.
Україна - міцний, лицарський у нього дух.
Козацькому роду нема переводу.
Козак усім народам друг, додержить завжди свого слова.
Козак не боїться козацька мати.
Ми з такого роду, ні тучі, ні грому.
