
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знаньучнів
- •1.Картки для індивідуальної роботи
- •2.Усні обчислення
- •2.Виконання завдання № 46
- •III.Розвиток математичних умінь
- •1. Робота над задачею 45.
- •2.Робота над задачами (колективно)
- •3.Гра «Ланцюжок»
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізаці язнань учнів
- •1.Робота з картками
- •2.Усні обчислення
- •2) Виконання завдання № 51.
- •4.Перевірка роботи за картками
- •II.Робота над новим матеріалом
- •1.Виконання завдання 53
- •1.Виконання завдання № 49.
- •Хід уроку
- •I.Актуалізаціязнаньучнів
- •1.Усні обчислення
- •4) Робота за таблицею розрядів.
- •II. Опрацювання нового матеріалу
- •2. Виконання завдання 63 на с.119
- •3.Виконання завдання №64.
- •III. Розвиток і закріплення знань
- •1.Робота в зошиті з друкованою основою
- •2.Виконання завдання 65.
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •3) Перевірка роботи за картками.
- •II.Робота над новим матеріалом
- •1) Виконання завдання № 66.
- •2) Виконання завдання № 67.
- •2.Гра «магазин»
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •4.Перевірка роботи за картками
- •IV.Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знань учнів
- •3.Перевірка роботи
- •Хід уроку
- •2.Математичний диктант
- •II. Робота по темі.
- •1. Виконання завдання №88(коментовано)
- •2. Виконання завдання 93
- •3. Виконання завдання №94
- •4. Виконання завдання №95
- •III. Підсумок уроку
Хід уроку
I.Актуалізація знань учнів
— Ми сьогодні побуваємо у багатьох цікавих містах, куди запросили нас друзі, але щоб потрапити туди, треба пройти нелегкий шлях. Треба виконати завдання.
1) Похід у гори.
39 – 9 81 – 80 52 – 2
24 – 20 60 + 3 76 – 70
50 + 6
— Ми піднялися на вершину гори. Нам відкривається чудовий краєвид. Можна побачити маленькі і великі українські села. Раніше дівчатка і хлопчики вдягалися в національний український одяг. Дівчина на голову одягала віночок, в який були вплетені різнокольорові стрічки.
2) Зараз ви будете працювати в групах. Кожна група отримує квіточку, на пелюстках якої написані приклади.
(Учні розв’язують їх і після перевірки квітку вплітають у віночок. Щоб до віночка додати стрічечку, треба додатково розв’язати ще й ланцюжок прикладів.
13 – 7 11 – 4 9 + 9 3 + 8 4 + 9
6 + 5 6 + 8 15 – 6 9 + 8
14–7+5–10+60–2+3–60+7
3) — Вам сподобалося плести віночок? А ще українці дуже полюбляють приймати гостей. Щоб гості не сумували, їх розважали. І ми з вами теж побуваємо в гостях.
Для вас приготували такі завдання.
•Записати відрізок натурального ряду чисел, починаючи з 35.
Двоє учнів виходять до дошки і записують правильну послідовність чисел. Інші діти перевіряють їх і сигналізують про правильність виконання.
35, 40, 37, 42, 39, 46, 38, 36, 43, 41, 44, 45
— Яке число в цьому ряді найбільше? Найменше? Кругле?
— Назвіть число, в якому однакова кількість десятків і одиниць.
— Назвіть число, яке передує числу 43, яке йде за числом 38; сусідів чисел 44, 37.
•Знайти «зайве» число в кожному ряді чисел і пояснити, чому воно «зайве».
21, 44, 8, 90, 15
40, 20, 30, 33, 90
66, 12, 33, 44, 55
31, 33, 35, 25, 39
9, 8, 7, 4, 20
— Назвіть «зайві» числа в порядку зростання, спадання.
•Знайдіть значення виразів.
14 – 7 + 5 =
14 – 9+ 5 =
•Виконання завдань 80,81.
Фізкультхвилинка
II.Розвиток математичних умінь
1.Розв’язання задачі № 82.
2.Розвязання задачі №86
2.Самостійна робота
Розвязання задачі №83.
3.Перевірка роботи
III. Підсумок уроку
Тема. Додавання та віднімання круглих десятків. Вправи та задачі на закріплення вивченого
Мета: вправляти учнів у додаванні й відніманні круглих десятків; розви-
вати вміння розв’язувати задачі різних типів; розвивати аналітичне мислення; виховувати самостійність.
Хід уроку
I.Актуалізація знань учнів
1.Усний рахунок
1) Гра «Футбол».
На дошці — малюнки із зображенням воріт. Під воротами записані числа. Дітям треба скласти такі приклади, щоб відповіді дорівнювали числам у воротах.
12 14
2) Гра «Олімпійські гори».
Діти розв’язують приклади і з’єднують з відповідною відповіддю.
52-2 46-40 67-7 23-20 11-4 12 -6 9+3 7+8
44-40 95-5 32-2 68-8 14-8 8+5 9+6 13+0
6 50 60 3 4 90 30 15 13 6 7 12 6