
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знаньучнів
- •1.Картки для індивідуальної роботи
- •2.Усні обчислення
- •2.Виконання завдання № 46
- •III.Розвиток математичних умінь
- •1. Робота над задачею 45.
- •2.Робота над задачами (колективно)
- •3.Гра «Ланцюжок»
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізаці язнань учнів
- •1.Робота з картками
- •2.Усні обчислення
- •2) Виконання завдання № 51.
- •4.Перевірка роботи за картками
- •II.Робота над новим матеріалом
- •1.Виконання завдання 53
- •1.Виконання завдання № 49.
- •Хід уроку
- •I.Актуалізаціязнаньучнів
- •1.Усні обчислення
- •4) Робота за таблицею розрядів.
- •II. Опрацювання нового матеріалу
- •2. Виконання завдання 63 на с.119
- •3.Виконання завдання №64.
- •III. Розвиток і закріплення знань
- •1.Робота в зошиті з друкованою основою
- •2.Виконання завдання 65.
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •3) Перевірка роботи за картками.
- •II.Робота над новим матеріалом
- •1) Виконання завдання № 66.
- •2) Виконання завдання № 67.
- •2.Гра «магазин»
- •IV. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •4.Перевірка роботи за картками
- •IV.Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I.Актуалізація знань учнів
- •3.Перевірка роботи
- •Хід уроку
- •2.Математичний диктант
- •II. Робота по темі.
- •1. Виконання завдання №88(коментовано)
- •2. Виконання завдання 93
- •3. Виконання завдання №94
- •4. Виконання завдання №95
- •III. Підсумок уроку
2.Гра «магазин»
— Нас запрошує продавець Жабеня в магазин овочів та фруктів.Ми маємо гроші: 1 грн, 2 грн, 5 грн, 10 грн. Виберіть «товар», Якщо вартість товара дешевше то скажіть, скільки продавець повинен дати здачі.
IV. Підсумок уроку
Тема. Випадки додавання й віднімання чисел, пов’язані з нумерацією чисел. Елементи трикутника. Творча робота над задачею
Мета: формувати поняття кут, вершина, сторона; вправляти учнів у знаходженні значень виразів; розвивати вміння творчо працювати над задачею; розвивати логічне мислення, кмітливість; виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, схеми задач, предметні малюнки.
Хід уроку
I.Актуалізація знань учнів
1.Індивідуальна робота з картками
Картка 1
1) Розв’язати приклади.
45 + 1 18 + 1 53 + 1
62 – 1 40 – 1 76 – 1
2) Скласти задачу за коротким записом і розв’язати її.
I — 7грн.
II — ?, на 5грн. дорожче
Картка 2
1) Розв’язати приклади.
33 – 1 48 + 1 27 + 1
66 – 1 79 + 1 64 + 1
2) Розв’язати задачу за скороченим записом.
I. — 5 грн.
II. — ? грн, на 8 грн. більше
2.Усна лічба
1) Гра «Допоможи дракончикові розв’язати приклади»
65
+ 0
10
+ 7
44
– 1
16
– 7
72
+ 1
63
– 1
18
– 9
13
– 10
35
+ 1
15
– 8
2) Назви «сусідів».
56, 21, 99, 40.
3) Яких чисел не вистачає?
80 82 83 85 88 90
4.Перевірка роботи за картками
II.Вивчення нового матеріалу
1.Підготовча робота
Розв’язати приклади.
10 + 3 10 + 7 15 – 5 13 – 3 17 – 10 12 – 10
2.Пояснення нового матеріалу
— Коли ми з вами розв’язували приклад 10 + 3, то міркували так: 10— це 1дес., 1 дес. та 3 од. становлять 13.
Розв’яжемо приклад 20 + 4.
— Скільки десятків у числі 20? (2 десятки) 20 = 2 дес., отже, 2 дес. і 4 од. — це 24, 20 + 4 = 24.
— Розглянемо приклад 24 – 20.
Якщо від 24 віднімемо 20, то отримаємо 4, бо 24 без 20 (тобто без 2десятків) — це 4 одиниці або просто 4.
3.Первинне закріплення
30 + 2 57 – 7 76 – 70
20 + 8 40 + 2 65 – 60
Фізкультхвилинка
III.Розвиток математичних умінь
1.Робота з геометричним матеріалом
Діти розглядають кути у № 74. Оперують поняттями: вершина, сторона.
— Як називається багатокутник, в якому 5 сторін? 6 сторін?
Діти креслять кути в зошитах. Позначають вершини кутів.
2.Робота над задачами
1) Розв’язання задачі № 72
2) Творча робота над задачею № 77
Учні уважно читають задачу. Роздивляються записані вирази, пояснюють, про що можна дізнатися, обчисливши кожний з виразів.
3) Розв’язання задачі № 78(коментовано)
На дошці скорочений запис задачі.
Б
ілої
— 4 м
Червоної — 5 м ?
Синьої — 3 м
4) Задача з логічним навантаженням.
Посадили 7 берізок, між ними поставили по лавочці. Скільки було лавочок?
IV.Підсумок уроку
Картка 1
1) Розв’язати приклади.
45 + 1 18 + 1 53 + 1
62 – 1 40 – 1 76 – 1
2) Скласти задачу за коротким записом і розв’язати її.
I — 7грн.
II — ?, на 5грн. дорожче
Картка 2
1) Розв’язати приклади.
33 – 1 48 + 1 27 + 1
66 – 1 79 + 1 64 + 1
2) Розв’язати задачу за скороченим записом.
I. — 5 грн.
II. — ? грн, на 8 грн. більше
Картка 1
1) Розв’язати приклади.
45 + 1 18 + 1 53 + 1
62 – 1 40 – 1 76 – 1
2) Скласти задачу за коротким записом і розв’язати її.
I — 7грн.
II — ?, на 5грн. дорожче
Картка 2
1) Розв’язати приклади.
33 – 1 48 + 1 27 + 1
66 – 1 79 + 1 64 + 1
2) Розв’язати задачу за скороченим записом.
I. — 5 грн.
II. — ? грн, на 8 грн. більше
Картка 1
1) Розв’язати приклади.
45 + 1 18 + 1 53 + 1
62 – 1 40 – 1 76 – 1
2) Скласти задачу за коротким записом і розв’язати її.
I — 7грн.
II — ?, на 5грн. дорожче
Тема. Закріплення випадків додавання і віднімання. Додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел.
Мета: Закріпити випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією чисел; розвивати вміння розв’язувати задачі на знаходження остачі; розвивати логічне мислення; виховувати уважність.