Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
мате 107- 113.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
105.89 Кб
Скачать

Тема. Письмова нумерація чисел першої сотні. Читання чисел, записаних у нумераційних таблицях. Порівняння виразів

Мета: розпочати вивчення порозрядного складу чисел; готувати учнів

до читання й записування двоцифрових чисел у межах 100, удосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до предмета.

Обладнання: нумераційна таблиця, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки, схеми задач.

Хід уроку

I.Актуалізація знаньучнів

1.Картки для індивідуальної роботи

Картка 1

Порівняти.

8 + 6 __ 11 + 2

3 + 8 __ 4 + 5

1 + 9 __ 11 – 3

5 + 7 __ 4 + 8

12 – 2 __ 5 + 4

16 – 8 __ 3 + 5

Картка 2

•Розв’язати задачу.

На столі лежало 18 зошитів. Спочатку взяли 6 зошитів, а потім ще 3.Скільки зошитів залишилося на столі?

•Перший доданок 7, другий доданок 9. Знайди суму.

Картка 3

•Накреслити відрізок довжиною 1 дм 4 см.

•Розв’язати приклади.

15 – 8

9 + 3

18 – 9

7 + 6

12 – 6

7 + 6

7 + 0

9 – 0

11 – 5

13 – 7

2.Усні обчислення

1) Допоможи Колобку перехитрити Лисичку.

16 -8

13-4

9+4

12 – 5

8+3

6+8

14-5

2+ 9

4+7

11-8

2) Веселі задачі.

• Привезли з городу дині.

Їх шістнадцять у корзині,

Дев’ять жовтих диньок тато

Вже несе для нас у хату.

Скільки соковитих динь

Залишив в корзині він?118 математика.

• Тринадцять мавпочок у клітках —

Дорослі є і мавпи-діти,

Дорослих мавп у клітці п’ять.

А скільки є там мавпенят?

• Посадив татусь Миколин

Вісімнадцять штук квасолин.

Дев’ять виткнулось з землі.

Скільки штук ще не зійшли?

3) Розв’язання ребусів.

С 3 Ж П І 2 Л

3.Перевірка роботи за картками

4.Виконання завдань № 42

II.Робота над новим матеріалом

1.Виконання завдання № 43, 44

- Назвати числа, зображені на кожному малюнку.

2.Виконання завдання № 46

- Прочитати числа в таблиці, визначити, що означає кожна цифра.

Додаткове завдання

Записати в зошити всі числа із таблиці спочатку в порядку збільшення, а потім у порядку зменшення.

3.Перевірка роботи

4.Робота за таблицею розрядів

Десятки

Одиниці

Встивити числа, назвати, скільки десятків, скільки одиниць, скільки всього одиниць. (25,56,38,78,92,100.)

5.Фізкультхвилинка «Парашутисти»

Учитель оголошує дітям, що зараз вони потренуються стрибати з парашутом. Пропонує зігнути руки в ліктях і тримати їх на поясі, стискаючи уявні стропи парашута. Стрибок полягає в тому, щоб, не припиняючи «стискати стропу», підстрибувати вгору якомога вище, а опускатися якомога м’якше. Стрибаючи, потрібно відтягувати носки ніг вниз. Під час приземлення ноги повинні працювати, як пружини. Приземлення завершується м’яким і глибоким присіданням. Без зупинки руху з положення сидячи навпочіпки відбувається наступний стрибок. Діти за сигналом вчителя протягом 45 секунд виконують стрибки. Ця вправа зміцнює зв’язки і сухожилля у ділянці стоп та кісточок. Вона є профілактикою можливих падінь (наприклад, в ожеледь).

III.Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачею 45.

Вітько – 10 з.

Оля - ?, на 2 з. м.

10-2=8(з.)

Відповідь: 8 загадок відгадала Оля.

2.Робота над задачами (колективно)

•В одному будинку 3 поверхи, в другому — на 7 поверхів більше. Скільки

всього поверхів у двох будинках?

1б. – 3п. 1б- 3п.

2б - ?, на 7п. б. 2б - ?, на 7 п.б.

Знайдіть відповідну схему до задачі.

•Задача з логічним навантаженням.

В одній вазі 10 яблук, а в другій — 6. Скільки яблук треба перекласти з однієї вази в другу, щоб їх стало порівну?