
- •Індивідуальний план роботи
- •План-конспект уроку для учнів 5 класу Тема: Holidays in Britain
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку для учнів 5 класу Тема: Holidays in Ukraine
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку для учнів 5 класу Тема: Past Simple
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку для учнів 5 класу Тема: Hobby
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку для учнів 5 класу Тема: Unusual hobby. Construction to be going to
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку для учнів 5 класу Тема: School life
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку для учнів 5 класу Тема: Books are meant to read
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку для учнів 5 класу Тема: The Role of Books in School Life.
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку для учнів 5 класу Тема: Family
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку для учнів 5 класу Тема: My Family and Friends.
- •Хід уроку
- •Позаурочний захід «Ми любимо англійську мову»
- •IV курсу 43 групи факультету іноземної філології
- •План розміщення учнів у класі
- •Аналіз уроку №1 англійської мови Проведеного у 5-а класі школи №3 вчителем англійської мови Гребенюк Валентиною Миколаївною
- •Аналіз уроку №2 англійської мови Проведеного у 5-а класі школи №3 вчителем англійської мови Гребенюк Валентиною Миколаївною
- •Аналіз уроку №3 англійської мови Проведеного у 5-а класі школи №3 вчителем англійської мови Гребенюк Валентиною Миколаївною
Позаурочний захід «Ми любимо англійську мову»
Мета: розвинути уміння говоріння, розширити кругозір учнів.
Клас: 5-А.
Кількість учасників: 15 учнів.
Обладнання: Картки зі словами; карти США, Великої Британії, Канади, Австралії; кольоровий папір, олівці, фломастери.
PROCEDURE
(On the blackboard)
"The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams." Eleanor Roosevelt
I. GREETING
Compere: Dear friends! Ladies and gentlemen! I'm very glad to see you. Welcome to our contest "We love English" and I hope you'll enjoy it. Let's start.
II. INTRODUCTION
Compere: I want to introduce the participants to you. They are 8 students of our class who love English. Meet them.
I ask them to come to my table and take either a blue or yellow card and then take their seats at the tables marked blue and yellow. We have 2 teams each consisting of 4 members.
Let me introduce our honorable jury who will judge today's contest (3 members). They'll give 1 point for each correct answer.
So now we are ready for the first task of our contest.
III. MAIN PART
1. INTRODUCTION OF THE TEAMS
Compere (to the teams): Think of names for your teams, choose the captain and draw the team's symbol. You have everything necessary for this task on the tables. Ready, steady, go!
(To the audience) While the team are getting ready with their task, I want to address you, dear fans. You will be able to help your team win the contest by doing tasks and getting points which will be added to the score of the team you support. Shall we try?
Tasks for the fans:
Compere: How well do you know English literature? Answer my questions.
Which of the English fairy-tale characters said, "I have just been thinking, and I have come to a very important conclusion. These are the wrong kind of bees!" (Winnie-the-Pooh)
What English literary character said, "To Be or Not to Be?" (Hamlet)
Who are the main characters of Sir Arthur Co-nan Doyle's detective stories? (Sherlock Holmes and Dr Watson)
How many little dwarfs are there in the fairy tale about Snow White? (Seven)
Compere: Our teams are ready. Let's listen to them.
2. MARATHON
Compere: Let one participant of each team come up to me and take an envelope with the tasks.
Task 1. Open the envelope, take out the card with the name of the topic, read it aloud and say as many words on it as you can. Make a step forward any time when you say a new word. You'll get 1 point for each correct word. (Topics: English traditions, American traditions)
Task 2. Say the tongue-twister as quickly as possible.
She sells seashells on the seashore,
The shells she sells are seashells, I'm sure.
3. NATIONAL SYMBOLS
Compere: We need two members of each team. Take these sheets of paper and colour pens.
Team I have to draw the symbols of England and Wales.
Team II have to draw the symbols of Scotland and Northern Ireland.
While the teams are working I have some tasks for the fans. Guess the charades.
1. My first syllable is what boys and most girls wear on their heads in cold weather.
My second syllable is the third person singular personal pronoun.
My third syllable is an adjective-forming suffix. My whole is the chief city of a state. (Capital)
2. My first syllable is a preposition.
My second syllable is a synonym of "receive". My whole is the antonym of "remember". (Forget)
3. My first syllable is what we say when we agree. My second syllable is the beginning of the word "terribly".
My third syllable is the antonym of "night". My whole is the day before today. (Yesterday)
4. My first syllable is what we do after we get up. My second syllable is the suffix of Participle I.
My third syllable is the letter which comes after "s".
My fourth syllable is a preposition.
My whole is the capital of a state. (Washington)
Compere: Our teams are ready. Show us your pictures, please, and read the names of the symbols.
Keys: England — a rose; Ireland — a shamrock; Wales — a daffodil; Scotland — a thistle.
4. THE CAPTAINS' CONTEST
Compere: Now it is the captains' turn to compete. Choose any card with the name of an English-speaking country, show it to us. Tell us about this country, then the captain of the other team has to ask 5 questions to get additional information.
5. THE CROSSWORD PUZZLE
Compere: Let's do the crossword puzzle. Take the sheets of paper with the crossword. Look at the blackboard. You can see the definitions of the words there. Do the puzzle. You'll get 1 point for each correct answer.
Across
2) the oldest part of Edinburgh (Castle)
capital of Scotland (Edinburgh)
the county called the "garden" of England (Kent)
one of the Celtic languages (Welsh)
the capital of Wales (Cardiff)
Down
1) the industrial centre of Scotland (Glasgow)
the most picturesque part of the Royal Mile (Cannon gate)
the symbol of Scotland (Thistle)
Compere: While the team are getting ready, I have another task for the fans. Give as many names of animals/birds as you can. You'll get 1 point for every correct word.
Our teams are ready Please, give your crosswords to the jury.
IV. SUMMING-UP
Compere: While the jury is getting ready with the final score, I want to thank all those who took part in our contest.
Now let's give the floor to the head of the jury.
Head of the jury: The total score of our contest is... in favour of...
Compere: Our congratulations to the winner! But I think there are no losers here because we all love English.
Використана література:
1. Володіна Л.В. Цікавий світ англійської мови// Англійська мова та література. – 2010.- №22-23. – С. 66-69
2. Дубаченко Т.В. Ігри-конкурси з англійської мови для учнів 5-6 класів// Англійська мова та література. – 2010.- №13. – С. 28-29
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Інститут філології та суспільствознавства
Факультет іноземної філології
Кафедра загальної педагогіки,
педагогіки вищої школи та управління
Good manners are the beginning of good discipline
(позаурочний захід для 5 класу)
проведений студентом 43 групи
Савчуком Юрієм Васильовичем
Методист
з виховної роботи
__________ Галай О.В.
(підпис)
Класний керівник
_________ Гребенюк Валентина Миколаївна
(підпис)
Умань 2013
Позаурочний захід
“Good manners are the beginning of good discipline”
Мета: узагальнити знання учнів про правила поведінки вдома, у школі, у громадських місцях; виховувати шанобливе ставлення до старших, і батьків; виявляти піклування про молодших, слабших.
Хід заходу:
1-й ведучий декламує вірш «Добрий день», та спонукає присутніх повторювати слова привітання:
Треба дружно привітатись: «Добрий день». Дружно, голосно сказати: «Добрий день». Вліво, вправо поверніться, Туди-сюди посміхніться, «Добрий день».
2-й ведучий. Сутність буття людини полягає в тому, що вона весь час прагне самовдосконалитися. Кожен день може дійсно стати добрим, якщо ми його наповнимо добром. Усе залежить від нас самих, наскільки ми спроможні не відповідати злом на зло, передбачати наслідки своїх негативних учинків, у будь-якій події бачити не тільки негативне, але й позитивне. І ми сподіваємося, що сьогоднішній день для кожного з вас стане добрим. Кожний з вас зробить щось корисне, гарне, добре, і день пройде не даремно, бо комусь ви подаруєте своє добре серце. І саме тому зможете піднятися вище: крок за кроком, сходинка за сходинкою. А сходинок цих у нашому житті безліч. Недарма люди кажуть: «Вік живи — вік навчайся». Тому сьогодні ми пропонуємо вам завітати на деякі сходинки, тим самим піднявшись на них і самим.
Сходинка перша — будь увічливим
1-й ведучий. Ввічливою людина повинна бути незалежно від її національності. Будь ти українцем чи англійцем, італійцем чи американцем, ти повинен бути добре вихованим. Однією з рис вихованої людини саме і є ввічливість. Що ж таке ввічливість?
2-й ведучий. Ввічливість — це мистецтво виражати зовнішніми знаками (манерами) доброзичливе ставлення до людини, з якою спілкуємося. Щойно ми почули у вірші ввічливе українське слово «Добрий день». А як вітаються інші народи?
1-й ведучий. Різні народи — різна історія, різні привітання. Порівняйте!
Перси — Будь веселим!
Давні греки — Радій!
Араби — Мир з тобою!
Давні єгиптяни — Чи добре ви пітнієте?
Євреї — Мир вам! Китайці — Чи ти їв сьогодні?
Монголи — Чи твоя худоба здорова?
Українці — Бувайте здорові!
2-й ведучий. А як же вітаються англійці?
Pupil 1." How do you do?" This form of greeting is used when you are introduced to someone or if you meet someone for the first time.
P u p і 12. "How are you?" — if you often meet someone.
Pupil 3. "Good morning" — when you enter or leave, for example, a store, a classroom or an office in the morning.
Pupil 4. "Good afternoon" — you can say it till noon.
Pupil 5. "Good evening" — you say till about 6 o'clock in the evening.
P upil 6. "Hello", "Hi" - if you meet a friend.
2-й ведучий. Крім слів, привітання супроводжувалися ще мімікою та жестами.
Українці — обнімаються й цілуються.
Росіяни — обнімаються й цілуються в обидві щоки, інколи три рази.
Жителі Тибету — знімають правою рукою головний убір, ліву руку закладають за вухо і, нахилившись, показують язик. Японці — схрещують руки на грудях та схиляють голову.
Лапландці, деякі племена Нової Зеландії — труться носами. Туркмени — пхають один одному руки в рукави халатів.
Американці — усміхаються, поплескуючи один одного по плечах.
Чоловіки-європейці — трохи піднявши над головою капелюх, кланяються, інколи просто махають рукою або піднімають капелюх для привітання, а жінки обнімаються й цілуються.
1-й ведучий. А які ввічливі слова ви ще знаєте?
Парад увічливих слів
Учні по одному виходять, тримаючи малюнки із зображеннями тварин, що звертаються до присутніх з повчальними репліками.
"Say 'You are welcome' when someone thanks you", says the Mannerly Mouse.
"Say 'Thank you' when someone gives you something or is nice to you", says the Courteous Cow.
"Say 'I'm sorry' when you've made a mistake", says the Respectful Rabbit.
"Say 'Please' when you want something", says the Gracious Duck.
"Say 'Excuse me' when you want to apologize", says the Considerate Crocodile.
Поетична гра «Словник увічливих слів»
Растает даже ледяная глыба от теплого слова... (спасибо).
Зазеленеет старый пень, когда услышит... (добрый день).
Если больше есть не в силах, скажем маме мы... (спасибо).
Мальчик, вежливый и развитый, говорит, встречаясь,... (здравствуйте).
Когда нас бранят за шалости, говорим... (прости, пожалуйста).
И во Франции, и в Дании на прощанье говорят... (до свидания).
Let us try to be polite in everything you do. Remember always to say "Please" And don't forget "Thank you".
Сходинка друга — будь співчутливим
1-й ведучий. Але замало бути ввічливим тільки на словах. Усім відоме прислів'я, що людину прикрашають не слова, а справи. І зараз ми спробуємо піднятися ще на одну сходинку вище.
2-й ведучий. Пропонуємо вам обговорити кілька ситуацій у групах, і сподіваємося, що ви зробите правильні висновки для себе, а, можливо, хтось упізнає себе в одній з цих історій.
1-й ведучий.
Існує серед людей думка, що зараз у світі легше прожити і чогось досягти нахабнішим людям, ніж добрим і співчутливим. Просимо бажаючих зайняти місце у кріслі, висловитися з цього приводу «за» чи «проти». Пропонуємо підтвердити свою думку, пригадавши випадки зі свого життя чи ваших близьких та знайомих.
(Виступи дітей.)
Сходинка третя — правильно поводься за столом
1-й ведучий.
Поводження за столом — невід'ємна риса культурної людини. Тому ми повинні подолати ще одну сходинку за своє життя.
2-й ведучий. А як треба поводитися за столом?
1-й учень. Вельможні римляни перед трапезою вбиралися у білосніжний одяг з тонкої бавовни, а на голову вдягали з лавра та троянд. Їхні бенкети коштували великих грошей. На стіл подавали найвишуканіші заморські страви.
2-й учень. У давніх вікінгів слуги вносили на величезних дерев'яних тацях страви із запечених на залізному рожні кабанів та оленів. Витягти з піхов загострені ножі й кинджали, гості відрізали від туш жирні шматки м'яса, з хрустом розгризали, кістки кидали просто на підлогу. Вимащені жиром бороди вікінги витирали рукавами.
2-й ведучий. А яких правил повинні дотримуватися ми за столом?
На стіні прикріплений плакат із зазначенням деяких порад, які озвучують учні.
Some good advice
Wash your hands with soap before breakfast, dinner, tea and supper.
Don't talk when you eat.
Don't put you knife in your mouth.
Don't make faces when you see food that you don't like.
Don't put your elbows on the table.
Don't eat fast.
Hold your fork in the left hand and your knife in the right hand when you eat.
Say 'Please' when you ask people to give you something.
Say 'Thank you' after each meal.
1-й ведучий. Сьогоднішній захід ми закінчуємо словами з книги Людмили Альошиної «Про ввічливість, про такт, про делікатність»: «Якщо ви здорові — ви маєте незліченне багатство! Щоб зберегти його, скористуйтеся порадою: регулярно вживайте ліки, що я перевірила на собі. Прекрасно допомагають. Ці ліки не продаються в аптеках. Не ростуть серед трав і квітів. їх не можна купити і не можна зробити. Вони невловимі, невагомі й не видимі для очей. Але мають чудодійну силу — створюють чудовий настрій, вселяють бадьорість, оптимізм. Роблять людину привабливою, приємною і симпатичною...
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Любченко О.С. Усі уроки та дидактичні матеріали з англійської мови. 8 клас. / О.С. Любченко, І.О. Оніщенко. – Х.: Вид. група «Основа», 2006. – 240 с.
2. Позакласні заходи з англійської мови. Випуск ІІІ / Уклад. Любченко О.С. – Х.: Вид. група «Основа», 2005. – 144 с. – (Б-ка журн. «Англійська мова та література»: Вип. 3 (27))
3. Єненкова Л.М., Оніщук О.М., Нікітенко Ю.В. Ігри на уроках: Англійська мова. – Харків: Скорпіон, 2010. – 92 с.
Щоденник педагогічної практики
Студента-практиканта Савчука Юрія Васильовича