
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •III. Повідомлення теми та завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •2 Вибірковий диктант. Коментоване письмо
- •3 Творча робота «Продовж прислів’я»
- •4 Відгадування загадок. Запис слів-відгадок
- •5 Хвилинка-розминка «Добери слово»
- •6 Списування речення з друкованого шрифту: Мар’яна нарвала м’яти
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань учнів
- •III. Повідомлення теми та завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •1 Вступне слово вчителя
- •1) Читання вірша вчителем
- •2) Словникова робота
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Основна частина
- •1 Повторення вивчених букв
- •2 Самостійне добирання слів. Звуко-складовий аналіз
- •3 Гра «Впіймайте» назву казки
- •4 Робота над написанням слів з подвоєними приголосними.
- •5 Списування з друкованого шрифту
- •6 Перевірка виконання роботи
- •III. Заключна частина
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення вивченого матеріалу
- •1 Фронтальне опитування
- •2 Гра «Знайди пару»
- •3 Хвилинка поезії
- •III. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •V. Вивчення нового матеріалу .
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •5.Робота в парах
- •6. Малюнковий диктант.
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •IV. Повідомлення теми та завдань уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •1 Вступне слово вчителя
- •1) Читання вірша вчителем
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •Хід уроку
- •1. Придбання квитків.
- •2. Подорож по вулицях.
2 Самостійне добирання слів. Звуко-складовий аналіз
Хоч у нього й шуба є,
Та, як холод настає,
Він не їсть тоді, не п’є,
І не ходить, не гуляє,
А у лігво спать лягає.
— Щоб дізнатися, з якої казки наш герой, подивіться на букви та пригадайте назви ласощів, що починаються з них, бо ці ласощі любить ведмедик.
(Пряник, цукерки, торт, мед)
На дошці вчитель виставляє малюнки із зображеними ласощами.
— З’єднайте малюнки з відповідними звуковими моделями.
— Відкриваємо конверт.
В м’яку домівку я останнім вліз.
Та затриматися там не встиг. («Рукавичка»)
— Як називається казка?
— Чому ведмідь не встиг затриматися в рукавичці?
Фізкультхвилинка
Пташка високо літає,
Зайчик високо стрибає.
Тихо лис десь пробіжить.
Їжачок в траві сидить.
Десь в барлозі спить ведмідь
Всіх звіряток цих любіть.
3 Гра «Впіймайте» назву казки
— Аж ось і лисичка-сестричка. «Впіймайте» назву казки, персонажем якої є лисичка.
«Колосок», «Коза-дереза», «Курочка ряба», «Семеро козенят», «Солом’яний бичок».
— Відкриваємо конверт.
Частував мене приятель з глечика вузенького.
Не чекала я такого, від нього, рідненького.
(«Лисичка та Журавель»)
— З якої казки наша лисичка?
4 Робота над написанням слів з подвоєними приголосними.
— А ось і мишенятко. З якої ж воно казки загубилось? Та спочатку виконаємо завдання.
— Відкриваємо конверт.
Братик є у мене рідний.
Півник нас образив, бідних. («Колосок»)
— Як звуть мишенят? З якої вони казки?
— Чому півник їх образив?
—Мишенята приготували вам завдання в прописах.
Фізкультхвилинка
5 Списування з друкованого шрифту
— А ось іще маленьке звірятко, а звуть його... (козенятко).
— Утворіть словосполучення: козеня (яке?)...
— Відкриваємо конверт.
Ми і мама — разом вісім,
І рядків у вірші стільки ж.
Нашу казку ви назвіть.
Вірш у зошит запишіть.
— З якої казки козенятко?
— Яке завдання воно вам пропонує?
Веснянка
Ішла весна-красна
у синій хустинці.
Несла весна-красна
у скриньці гостинці.
Ягнятам – травицю,
гусятам – водицю,
каченятам – ряску,
а малятам – казку.
6 Перевірка виконання роботи
III. Заключна частина
— Назвіть казки, героїв яких ми зустрічали сьогодні.
— Скількох зачарованих персонажів вам вдалося врятувати?
— Отже, у країні Казок лад, а щоб лад був у вас, потрібно...
Гра «Мікрофон по колу» (учні висловлюють свої думки)
Тема. Ознайомлення з творчістю українського письменника І. Я. Франка.
Мета: ознайомити учнів з творчістю українського письменника І. Я. Франка; формувати вміння правильно, виразно, свідомо читати, давати повні відповіді на запитання, переказувати казку; розвивати пізнавальну активність школярів, усне мовлення; збагачувати їх словниковий запас; виховувати інтерес до творчості письменника.
Обладнання: портрет І. Я. Франка; малюнки кульок з буквами.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Фронтальне опитування
— З творчістю якого поета ви ознайомилися на минулому уроці?
— Коли розпочав свою творчу діяльність Т. Г. Шевченко?
— Що оспівував поет у своїх творах?
— До чого він закликав?
— Як називається збірка творів Т. Г. Шевченка?
— Кого називали кобзарями?