Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
навч гр.186-196.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
200.7 Кб
Скачать

1) Читання вірша вчителем

— Про кого цей вірш?

2) Словникова робота

хлюпочуться

качуром

качаточка

осокою

— Значення якого слова вам незрозуміле?

3) Самостійне читання вірша учнями

4) Відтворення змісту прочитаного

— Де тече вода?

— Що роблять качаточка?

— Хто за ними випливає?

— Що робить качечка?

— Як одним словом можна назвати качечку, качура, качаточок?

5) Гра «Знайди помилку»

Учитель читає вірш, припускаючись помилок, учні уважно слухають і виправляють.

6) Виразне читання вірша

5 Перегляд виставки книжок з творами Т. Г. Шевченка

VI. Підсумок уроку

— Про кого говорили на уроці?

— Що нового ви про нього дізналися?

— Як називається збірка творів Т. Г Шевченка?

У вікні любисток, на підлозі м’ята,

У простій оправі — книга серед книг.

Наче щедре сонце оселилось в хаті,

Як велике щастя, стало на поріг!

Мудра, світла книга — то «Кобзар» Тараса,

На столі, як свято, білий коровай.

І пішло повір’я з прадідського часу:

Як «Кобзар» у хаті — буде щастя, знай!

Тема. Закріплення навиків письма. Письмо складів і слів з вивченими буквами. Подвоєння приголосних у словах. Написання слів з подвоєними приголосними.

Мета: навчати писати слова з подвоєними приголосними;закріплювати знання про вивчені букви та звуки, вміння списувати з друкованого тексту; удосконалювати вміння роботи звуковий аналіз слів; розвивати увагу, пам’ять, усне зв’язне мовлення; виховувати інтерес до навчання, бажання завжди прийти на допомогу.

Обладнання: малюнок казкового містечка з персонажами казок; малюнки (пряник, цукерки, торт, мед) та звуко-складові схеми до цих слів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Письмо за розкладом, малята.

Підготувався кожен з вас?

На партах зошит, ручка, також

Є олівець простий, Буквар.

Чудово. Тож розпочинаєм

І в казку з радістю рушаєм.

Розповідь учителя.

— Багато років тому існувала чудова країна народних казок. Різні українські казки мешкали в ній. Кожний твір мав своє місце, свою територію. Ніхто нікому не заважав, не набридав. Казкові ге­рої з повагою ставилися одне до одного, ходили в гості, але завжди поверталися назад. Та злий чаклун вирішив пожартувати. Одного разу, коли герої відвідували своїх приятелів, він напустив на краї­ну незвичайний сон. Незвичайний тому, що герої спали лише де­кілька хвилин, але за цей час встигли забути геть усе: хто вони, з якої казки і як повернутися додому. Ось погляньте, скільки їх — казкових героїв.

На дошці — малюнок казкового містечка з героями різних казок.

II. Основна частина

1 Повторення вивчених букв

— А ось і перший герой. Хто він?

— Назвіть казки, у яких вовк є головним героєм.

— З якої казки саме цей вовк, ви дізнаєтеся, коли відкриєте конверт, що є в нього. Та спочатку потрібно впізнати букви.

На дошці — великі літери в дзеркальному відображенні, учні впізна­ють літери та називають їх.

— Ось і відкриваємо конверт (учитель читає):

Дуже рибки я схотів. Тож лисичку попросив:

Навчи, кумонько, мене, вік пам’ятатиму тебе. («Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат»)

— З якої казки наш вовчик? Чи справді лисичка навчила вов­чика ловити рибку?