
- •Хід уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •III. Повідомлення теми та завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу
- •2 Вибірковий диктант. Коментоване письмо
- •3 Творча робота «Продовж прислів’я»
- •4 Відгадування загадок. Запис слів-відгадок
- •5 Хвилинка-розминка «Добери слово»
- •6 Списування речення з друкованого шрифту: Мар’яна нарвала м’яти
- •V. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Актуалізація опорних знань учнів
- •III. Повідомлення теми та завдань уроку
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •1 Вступне слово вчителя
- •1) Читання вірша вчителем
- •2) Словникова робота
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Основна частина
- •1 Повторення вивчених букв
- •2 Самостійне добирання слів. Звуко-складовий аналіз
- •3 Гра «Впіймайте» назву казки
- •4 Робота над написанням слів з подвоєними приголосними.
- •5 Списування з друкованого шрифту
- •6 Перевірка виконання роботи
- •III. Заключна частина
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •II. Повторення вивченого матеріалу
- •1 Фронтальне опитування
- •2 Гра «Знайди пару»
- •3 Хвилинка поезії
- •III. Мотивація навчальної діяльності учнів
- •V. Вивчення нового матеріалу .
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •5.Робота в парах
- •6. Малюнковий диктант.
- •VI. Підсумок уроку
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •IV. Повідомлення теми та завдань уроку
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •1 Вступне слово вчителя
- •1) Читання вірша вчителем
- •Хід уроку
- •I. Організаційний момент
- •Хід уроку
- •1. Придбання квитків.
- •2. Подорож по вулицях.
5 Хвилинка-розминка «Добери слово»
М’який... дерев’яне... солов’їний... |
м’ята... сім’я... пір’їна... |
(Хліб, ліжко, спів, пахуча, велика, легенька)
6 Списування речення з друкованого шрифту: Мар’яна нарвала м’яти
V. Підсумок уроку
— Про що говорили на уроці?
— Утворіть нове слово з апострофом.
Дерево — дерев’яний,
солома — ...,
соловей — ...,
трава — ...
Тема. Удосконалення навичок читання . Ознайомлення з творчістю великого українського поета Т. Г. Шевченка.
Мета: ознайомити учнів з творчістю українського поета Т. Г. Шевченка; удосконалювати навички читання зв’язних текстів, віршів; працювати над виразністю читання віршованих текстів; розвивати пізнавальну активність школярів, усне мовлення; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної природи, інтерес до творчості поета.
Обладнання: портрет Т. Г. Шевченка; «Кобзар» Т. Г. Шевченка; малюнок хмаринки з буквами; окремі видання творів для дітей.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок.
Починаємо урок.
II. Актуалізація опорних знань учнів
— Завітала до нас незвичайна хмаринка. З собою принесла літери.
На дошці — малюнок хмаринки з літерами е, я, з, ф, н, щ, ш, а, ч, ю, к, о, в.
— Назвіть і покажіть їх.
— А тепер я буду швидко показувати літери, ви повинні уважно стежити за ними, щоб прочитати слово.
— Яке слово ви прочитали?
— Хто такий Шевченко?
— Пригадайте, як його звали?
— А що вам відомо про поета?
III. Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні на уроці ви поглибите свої знання про життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка. Разом попрацюємо над інтонаційним читанням віршів поета і будемо вчитися сприймати красу рідної природи.
IV. Вивчення нового матеріалу.
1 Вступне слово вчителя
— Діти, майже два сторіччя тому народився в селі Моринцях, що на Черкащині, хлопчик Тарас. (На дошці — портрет Т. Г. Шевченка.)
Рано померли його батьки, і на долю сироти випали тяжкі поневіряння. Однак ніякі біди не зламали світлу душу Тараса.
Хлопчик рано навчився читати, усім серцем тягнувся до знань, до науки, до правди. Понад усе він любив рідне село, народну пісню, красу Батьківщини-України.
Саме з цієї любові народився наш найулюбленіший, найвеличніший поет — Тарас Шевченко.
Тарас Григорович Шевченко написав багато чудових творів, які увійшли до відомої в усьому світі книжки.
2 Гра «Розшифруйте слово»
— У рядку закресліть однакові літери — і ви прочитаєте назву книжки Т. Г. Шевченка.
л у к м о е б у з е а л р м
— Так як називалася книга Т. Г. Шевченка?
— Яке з поданих слів є родичем до слова кобзар?
коза коса кобра кобза
3 «Словничок-сундучок»
Кобза — струнний щипковий музичний інструмент.
4 Продовження розповіді вчителя
— Коли Тарас був малий, він любив слухати пісні про народ, його життя. Ці пісні співали дідусі і грали на кобзі. Їх називали кобзарями. А Шевченко писав вірші про народ, і тому назвав свою книгу «Кобзар».
Вітер віє-повіває,
по полю гуляє.
На могилі кобзар сидить
та на кобзі грає.
Фізкультхвилинка
V. Робота за Букварем
1 Бесіда за ілюстрацією
— Кого ви бачите на малюнку?
— Що робить малий Тарас?
— Які часи зображені? Чому ви так вважаєте?
2 Робота над текстом
1) Читання тексту вчителем
— Коли почав писати і малювати Тарас Шевченко?
2) Читання тексту учнями
3) Відтворення змісту прочитаного
— Що оспівував поет у своїх віршах?
— До чого він закликав?
3 Розвиток читацьких навичок
1) Гра «Відшукай речення за початком»
Учитель читає речення, зупиняється, учні знаходять і дочитують його.
2) Гра «Небо-земля»
За командою «Небо!» припинити читати і помітити очима те місце, де застала команда, а очі підняти догори і відірвати від тексту. За командою «Земля» продовжувати читати від поміченого місця.
3) Гра «Відшукай»
Учитель називає слово, а учні знаходять і зачитують з ним речення.
4 Опрацювання вірша «Тече вода із-за гаю...»