Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
навч гр.186-196.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
200.7 Кб
Скачать

Тема. Закріплення навиків вимови слів з апострофом. Робота над прислів’ями. Читання текстів.

Мета: закріплювати навички вимови і читання слів з апострофом; удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз; розвивати пізнавальну активність, мовлення шко­лярів; виховувати любов до птахів, бажання їм допомагати.

Обладнання: предметні малюнки з серії «Птахи»; кросворд; складова таблиця; фішки для звукових моделей.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

1 Фронтальне опитування

1) Гра «Назви звук»

Учитель демонструє букву, учні називають звук, який вона по­значає на письмі.

2) Гра «Покажи букву»

• Що не позначає звука;

• що завжди позначає м’який приголосний;

• що позначають два звуки;

• що завжди позначають два звуки.

3) Гра «Впіймай слово»

— Коли букви я, ю, є позначають два звуки?

Цвях, прислів’я, юшка, зв’язала, людина, поїзд, морквяний, подвір’я, свято, єнот, солов’ї, синє, ялинка.

2 Читання складової таблиці

3 Читання та порівняння вимови слів з апострофом і без нього

Ряд — бур’ян

буря — пір’я

буряк — подвір’я

духмяний — м’ята

4 Повторення веснянки, вивченої на уроці читання

III. Мотивація навчальної діяльності

— Відгадайте загадку.

Серед усіх птахів землі

Нас легко упізнати,

Сіренькі, правда, ми й малі,

Ідеш — не помічаєш.

А спів почуєш у гаї —

Зупинишся і скажеш:

— В гаю співають... (солов’ї).

Їх голос кожен полюбляє.

— Знайдіть солов’я серед птахів, зображених на малюнках.

— Що ще вам відомо про цю співучу пташку?

— Від слова соловей утворіть зменшуване поетичне слово.

Фізкультхвилинка

IV. Повідомлення теми та завдань уроку

— Сьогодні, виконуючи різні завдання, ви будете розвивати чи­тацькі навички. Разом попрацюємо над прислів’ями, а також ви поповните свої знання про птахів.

V. Вивчення нового матеріалу. 

1 Робота над віршем «Ой, ти, соловейку»

1) Читання вірша вчителем

— Що цікавого ви помітили в будові вірша?

2) Словникова робота

• Вир’їчко — вирій, теплі краї, куди відлітають на зиму перелітні птахи.

• Крига — лід на річці.

3) Самостійне читання вірша учнями

4) Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання

— Звідки прилетів соловейко?

— Чому він — рання пташка?

— Хто говорить з соловейком?

— Знайти і зачитати слова автора, соловейка.

Фізкультхвилинка (гімнастика для очей )

А тепер нове завдання —

Оченятам тренування:

Раз — дивлюсь удалечінь.

(Протягом 30 с дивитись на об’єкт удалині.)

Два — в долоньці відпочинь.

(Перевести погляд на долоньку.)

Вправа повторюється 20 разів.

5) Робота в парах. Читання за особами

2 Читання прислів’їв. Пояснення їх змісту

1) Замініть слово красна близьким за значенням

2) Гра «Прочитай з першого погляду»

— Прочитайте слова з відсутніми літерами (слова взяті з прислів’їв).

кр..сн..

л..д..н..

сл..зк..

р..нн..

3) Звуко-буквений аналіз слова  пір’я.

VI. Підсумок уроку

— Для чого у мові потрібний апостроф?

— Які прислів’я запам’ятали?

Гра «Спустіться з гірки»

— Впишіть у порожні клітинки слова, щоб утворилася гірка слів: солов’ї, п’є, сім’я, хлоп’я, ім’я.

— Які птахи допомогли утворити гірку слів?

— Що вам про них відомо?

Тема. Письмо слів з апострофом. Коментоване письмо. Списування з друкованого шрифту

Мета: закріплювати вміння учнів писати слова з апострофом, зіставляти кількість звуків і букв у таких словах; вчити учнів коментувати написане, аналізувати, робити висно­вки; продовжувати роботу над списуванням тексту; розвивати увагу, зв’язне мовлення; виховувати в дітей охайність, інтерес до навчання.

Обладнання: малюнок вази з квітами; робочі зошити в косу лінію; плакат «Правильно сиди під час письма».