
- •Інтегрований урок з математики та природознавства
- •Хід уроку
- •Організаційний момент
- •Запис числа, класна робота. Інформаційна хвилинка.
- •3. Спостереження за погодою. За планом.
- •5. Оголошення теми і мети.
- •6. Актуалізація знань учнів. «Мозковий штурм»
- •7. Усна лічба.
- •8. Перевірка домашнього завдання.
- •9.Робота над темою уроку.
- •10. Продовження роботи над темою уроку.
- •12. Домашнє завдання: ст.. 88-89, відповідати на запитання.
- •13. Підсумок уроку.
Інтегрований урок з математики та природознавства
на краєзнавчому матеріалі Сумської області (3 клас).
Тема. " Водні багатства Сумщини. Охорона водойм. Письмове додавання і віднімання трицифрових чисел."
Мета. Закріплювати вміння учнів розв'язувати приклади на вивчені
випадки письмового додавання і віднімання трицифрових чисел, задачі, рівняння;розширювати поняття "водойми", "вода", ознайомити з водними багатствами рідного краю; виховувати бережливе ставлення до водойм, економне використання прісної води.
Хід уроку
Організаційний момент
Дзвоник всім нам дав наказ: «До роботи швидше в клас!»
Біля парти станемо чемно – плине час хай недаремно.
Будемо уважні і старанні всі. Сядемо рівненько на місця свої.
Запис числа, класна робота. Інформаційна хвилинка.
Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує.
Іменини святкують - Ніна, Роман Наші пращури 1 березня розпочинали новий рік.
3. Спостереження за погодою. За планом.
- Отже, сьогодні перше березня.
- Який стан неба? Чи світить Сонце? Чи високо воно знаходиться над Землею? Яка температура повітря? Хто помітив, чи є вітер?Які зміни відбулися в природі? Як змінилася праця людей? Запишіть свої спостереження у календар.
4. Хвилина каліграфії. Який спільний елемент? (Елемент – похила паличка) 1414
14 березня - свято Явдохи - плющихи За старим стилем - перший день весни, має прокинутися байбак. Тричі свисне і лягає спати (малюнок тварини)
- Яке число записали цифрами 1 і 4?
- Скільки всього одиниць, десятків, сотень, тисяч?
- Замінити число сумою розрядних доданків 1414=1000+400+10+4
5. Оголошення теми і мети.
- Сьогодні у нас урок незвичайний - інтегрований. На уроці ми будемо закріплювати вміння розв'язувати приклади, задачі, рівняння на вивчені випадки арифметичних дій, розширимо свої знання про воду, водойми, познайомимося з водними багатствами області, з їх охороною. Роботи на уроці буде багато, тому ви повинні швидко думати, чітко і правильно відповідати.
6. Актуалізація знань учнів. «Мозковий штурм»
- Що таке вода?
- В яких станах може бути вода?
- При яких, умовах вода переходить з одного стану в інший?
- Які властивості має вода? (Прозора, без кольору, текуча, не має смаку, запаху, розчинник.)
Вода - найпоширеніша на Землі речовина. Вона падає на землю дощами, лягає на неї сніговими покровами, є і в повітрі, і під Землею.
Завдяки їй на нашій планеті існує життя. Втрата води страшніше для живого організму, ніж голод. Хімічна формула Н2О(має 2 атоми гідрогену і 1 атом оксигену).
"Найкраще – вода!» - вигукнув прославлений мудрець стародавньої Греці Фалес Мілетський /VI ст. до н.е./ "Тільки її можна зустріти одночасно в природі в трьох станах".
Кожного дня з поверхні океанів і морів випаровується величезна кількість води. Пройде деякий час і вона проллється над сушею дощем, посипле снігом. Попавши в ріки, дощові та снігові води знову прокладуть свій шлях до морів та океанів, так, завдяки Сонцю і силі земного тяжіння на нашій планеті відбувається що? (Кругообіг води.)