Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Здоров’я 6.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
370.18 Кб
Скачать

VII. Домашнє завдання.

1. Вивчити урок 19 «Безпека в будівлях. Небезпечні ситуації у

будівлях, комунальних мережах.».

2. Дізнатися у батьків де у вашій оселі розташовані крани, які

перекривають водо- і газопостачання. Під наглядом дорослих потренуватися їх перекривати.

Тема : Можливі аварійні ситуації на підприємствах. Дії школяра під час виникнення аварійних ситуацій на підприємствах.

Мета : - сформувати в учнів поняття про можливі аварійні ситуації на підприємствах та про те, як діяти у разі виникнення небезпечних ситуацій, які можуть виникнути у населеному пункті через аварію на підприємстві;

- розвивати вміння правильно діяти під час оповіщення про надзвичайну ситуацію;

- виховувати правила безпечної поведінки. Обладнання : тематичні плакати, малюнки, фотографії.

Основні поняття і терміни : надзвичайна ситуація (НС), евакуація, аварія, НС техногенного походження.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Перевірка домашнього завдання.

1. Питання до учнів :

A. Що таке безпека?

B. Що таке небезпека?

C. Які можливі небезпечні ситуації у ваших оселях?

D. Як потрібно поводитися під час виникнення небезпечних ситуацій у ваших оселях?

E. Які лікарські препарати повинні входити до складу домашньої аптечки?

2. Розгляд ситуацій :

A. Дівчинка увійшла в ліфт і натиснула кнопку потрібного їй поверху. У цей час до ліфта підбіг хлопчик і услід крикнув дівчинці, щоб вона, вийшовши з ліфта натиснула кнопку першого поверху. Що може трапитися, якщо дівчинка виконає прохання хлопчика?

B. Хлопчик зайшов у ліфт і натиснув кнопку першого поверху. Раптом він побачив, що із сусідньої квартири вийшов його приятель. Аби той встигнув до ліфта, хлопчик підставив до дверцят ліфта ногу. До чого це може призвести?

С. Підлітки піднімалися ліфтом. Раптом кабіна зупинилася, погасло світло, двері не відчинилися. Діти вирішили силоміць відчинити двері і вийти з ліфта. До яких наслідків може призвести їхнє рішення?

І. Мотивація навчальної діяльності учнів

А чи тільки вдома на нас чекають небезпеки? Які підприємства є поблизу нашого населеного пункту? Що там виробляють? Чи шкідливі ці підприємства? Чи знаєте ви, як правильно поводитися у разі виникнення аварії на будь-якому з цих підприємств?

II. Повідомлення теми і мети уроку.

Отже, на цьому уроці ви дізнаєтесь, як діяти у населеному пункті через аварію на підприємстві?

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Поняття про надзвичайні ситуації. "Мозкова атака'''

Запитання до учнів:

Що таке безпека?

Що таке небезпека?

Які бувають види небезпек?

Як ви думаєте, що таке надзвичайна ситуація?

2. Приклади надзвичайних ситуацій (бесіда з використанням фотографій, малюнків у підручнику на ст. 114, плакатів "Дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій'').

3. Поведінка під час надзвичайної ситуації.

a) Розгляд ситуацій.

> Ваші дії у разі оголошення надзвичайної ситуації?

У Ви почули вибух зі сторони підприємства, яке знаходиться

поруч. Ваші дії?

Обговорення відповіді дітей, колективне складання оптимального варіанту поведінки в даних ситуаціях, запис у зошит.

b) Робота з підручником (розгляд ситуації на мал.52 ст.115).

Що загрожує хлопчику та його помешканню за такої ситуації? Чому під час евакуації при собі слід мати:

• теплий одяг, білизну, предмети особистої гігієни;

• продукти харчування на 3-5 днів;

• сірники, запальнички, ліхтарик, ніж, ложку, чашку;

• ліки, якими часто користуються.

4. Рятувальні служби. Бесіда:

Які рятувальні служби оповіщають населення про НС? Який до них номер телефону? Запишіть у зошити на ст.44.