Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Здоров’я 6.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
370.18 Кб
Скачать

X. Вправа " Все залежить від тебе".

Мета його спонукати учасників взяти на себе відповідальність за власне здоров'я.

Для цього учасники кожної із груп мають придумати протягом 10 хв. сценку , в якій зображена ситуація ризику для здоров'я. Запитання.

1. Що ви відчували коли виконували свої ролі7

2. Які фактори загрози здоров'ю були представлені?

3. Що ви можете зробити , щоб захистити своє здоров'я? До кого звернутися?

4. Що заважає людям зберегти своє здоров'я?

5. Які висновки з побаченого і почутого ви можете зробити?

XI. Підведення підсумків.

Які знання ви отримали?

Як ви ці знання можете використати в особистому житті?

Чи справдились ваші очікування?

Тема. Вплив наркотичних і токсичних речовин на здоров'я,

Практична робота № 4

іМоделювання ситуації відмови від сигарет, вживання алкогольних напоїв, наркотиків. Мета: з 'ясувати рівень поінформованості учнів із згадано)' проблеми;

дати достовірну інформацію щодо причин і наслідків уживання

наркотиків і токсичних речовин, можливі наслідки стратегії

поведінки;

перевірити рівень засвоєння інформації.

Тип уроку: застосування нових знань і формування на їх вмінь та навичок.

Обладнання: плакат "Шкідливість вживання наркотиків'';

"Ні - наркотикам "; малюнки підручника, що ілюструють шкідливий вплив алкоголю, тютюну; аркуші ватману, фломастери.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

- Чи існує проблема наркоманії в нашому суспільстві?

- Чи наражалися на цю проблему чи проблему токсикоманії ви чи близькі вам люди?

- Що ви відчували, коли чули чи стикалися з цією проблемою ?

- Наскільки явище наркоманії та токсикоманії небезпечне для молоді?

- Чи знаєте ви людей, які загинули від передозування?

III. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель.

Раніше наркотики були десь далеко- в інших країнах, на Сході... Потім ми почули, що вони вже з'явились в деяких містах України, потім- у нашому рідному селищі, у нашому дворі, у нашому під'їзді ,на сходах..."

УІ.Оголошення теми, мети уроку.

То ж темою сьогоднішнього заняття буде з'ясувати причини і можливі наслідки вживання наркотиків і токсичних речовин; крім того, маємо вчитися говорити "Ні!" на пропозиції спробувати наркотики чи токсичну речовину.

V. Робота над темою уроку.

1. Мозковий штурм проблеми:

-Чому люди вживають наркотики?

( На дошці записуються всі причини вживання наркотиків).

- від бездіяльності;

- від цікавості;

- щоб відчути нові враження;

- на зло батькам;

- це модно;

- щоб почуватися " своїм у компанії ". Узагальнюючи, важливо зробити висновок:

практично, в кожному випадку людина сама приймає рішення: уживати їй наркотики, чи ні.

2. Ігрова вправа " Спірні твердження "

( Крім інформування, ця вправа дає можливість кожному учню з'ясувати свої погляди на проблеми наркоманії і таксикоманії.) Матеріали для гри: 4 великих аркуші паперу, підписаних:

- " Повністю згоден ";

- " Згоден, але з певними зауваженнями ";

- "Абсолютно не згоден ";

- " Не знаю, не впевнений ".

( Ці аркуші слід прикріпити по чотирьох стінах класу ). Учитель зачитує послідовно спірні твердження, пов'язані з проблемою наркоманії та таксикоманії.

На зразок пропонуються такі твердження:

- Наркоманія - це злочин.

- Токсикоманія - це задоволення.

- Легкі наркотики нешкідливі.

- Наркоманія та токсикоманія - це хвороби.

- Припиняти вживати наркотики та нюхати клей можна в будь-який момент.

- Наркоманію та токсикоманію можна вилікувати.

- Багато підлітків починають нюхати клей через інтерес.

- Багато підлітків починають уживати наркотики " за компанію ".

- Наркоман може померти від СНТДУ.

- Залежність від наркотиків формується тільки після багаторазового вживання.

- Наркоман може вмерти від передозування.

- Підліток , який нюхає клей, відстає в навчанні, погано запам'ятовує.

- Продаж наркотиків не переслідується законом.