Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Здоров’я 6.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
370.18 Кб
Скачать

Тема: Людина в навколишньому середовищі

Мета: сформувати в учнів поняття навколишнього середовшца(його

складових); проаналізувати, які елементи середовища мають позитивний, а які - негативний вплив на здоров 'я; розвивати творчість і навички групової роботи.

Обладнання: підручники, робочі зошити, малюнки до теми уроку.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

П.Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

Обговорення питання: «Людина заселила всю планету.Вона живе у найрізноманітніших кліматичних умовах. Як це їй вдалось?»

Школярі мають самостійно дійти до висновку, згідно з яким людина, прстосовуючись до різних кліматичних умов, не змінює своє тіло, а створює штучне середовище, яке є для неї комфортним.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Пояснення вчителем понять «природне середовище» і « техногенне середовище».

2. Гра «Вгадай, що?»

Вчитель називає різні види довкілля або показує малюнки, а учні: плескають у долоні, якщо це природне середовище і встають- якщо техногенне.

3. Обговорення питань з учнями

- чи може природне середовище бути небезпечним?

- чи може природне середовище бути корисним?

- чи може техногенне середовище бути небезпечним, корисним?

4. Робота з підручником.

Об'єднайте учнів у 2 варіанти.

І варіант на ст.5-7 підручника (Поліщук) знайде підтвердження позитивного впливу техногенного середовища на здоров'я, II- негативного.

IV. Узагальнення та систематизація знань.

1. Робота у групах

Об'єднайте дітей у п'ять груп(держава, родина, школа, друзі, ЗМІ). Запропонуйте групам визначити, як ці елементи довкілля впливають на

здоров'я людей.

  1. Поміркуйте,від чого залежить ваша безпека.

3. Про що із названого вами має піклуватися держава, школа, ваші батьки,а про що-ви самі?

4. Робота з зошитом.

5. «Мозковий штурм».

Запропонуйте учням уявити,що вони -як у фантастичному фільмі-остання людина на Землі.Які це може мати наслідки?

V. Самостійна робота учнів.

Учні самостійно опрацьовують розділ підручника «Поміркуйте», а також читають і обговорюють рубрику «Запам'ятайте».

VI. Підведення підсумків уроку.

Школярі самостійно підбивають підсумок уроку, зосереджуючи увагу на щойно отриманих знаннях, демонструють розуміння основних понять -«природне середовище», « техногенне середовище», наводять приклади, які ілюструють відмінність техногенного і природного середовища.

VII. Домашнє завдання.

Вивчити параграф 1 підручника. Виконати завдання робочого зошита.

Тема: Вплив природного середовища на здоров'я.

Мета: дослідити, як людина впливає на природу, як природа впливає на людину; сформулювати правила поведінки людини у природному середовищі; сприяти формуванню у дітей екологічної свідомості.

Обладнання: підручники, робочі зошити.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної* діяльності.

Обговорення ситуації: « Як буде змінюватись стан річки, якщо на її берегах збудувати промислові підприємства і що відбуватиметься, якщо згодом на цих підприємствах збудують очисні споруди?»

III Вивчення нового матеріалу

1. Вплив людини на природу. (Розповідь учителя з елементами бесіди).

Вчитель розказує, як людина впливає на природу завдяки своїй господарській діяльності. Наголошує на тому, що природу та її ресурси треба використовувати раціонально, дотримуючись певних равил, щоб не завдати шкоди.

2. Вплив природи на людину Робота у групах.

Клас розділити на групи, запропонувавши кожній з них окреме питання для обговорення, відповідь на яке вона має знайти у підручнику.

- як природні фактори впливають на здоров'я?

- технічний прогрес шкідливий чи корисний?

- як людина впливає на природу?

3. Правила поведінки в природному середовищі.

Це питання можна розглянути методом «мозкового штурму».

IV. Узагальнення, систематизація і контроль знань та умінь учнів.

Робота з картками, розв'язування ситуаційних задач, робота з зошитом.

V. Підсумок уроку.

Учні формулюють правила поведінки людини в природному середовищі та пояснюють, як природа може впливати на здоров'я.

VI. Домашнє завдання.

Вивчити матеріал підручника (ст. 11-14), намалювати малюнок про вплив природи на людину.

Тема: Фактори здоров'я. Клімат і здоров'я

Мета: сформулювати в учнів поняття про факти здоров’я,

їхню різноманітність та взаємозв'язок; дати уявлення про те, як клімат впливає на здоров я й чому треба вміти вдягатись згідно з погодою.

Обладнання: підручники, робочі зошити, таблиця «Фактори здоров’я».

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

I. Організаційний етап.

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

Використовуючи метод «відкритий мікрофон», учні коротко розказують,

що для них найцінніше. Обговорення допоможе вчителю актуалізувати

знання про фактори здоров'я й мотивувати подальше їх вивчення. Пізніше,

підводячи підсумки уроку, вони скажуть, чи не змінились їхні думки про

життєві цінності.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя з елементами бесіди: вивчення поняття «фактор»; фактори здоров'я; природні фактори здоров'я.

Робота з підручником.

діти самостійно ознайомлюються з матеріалом підручника і

виписують кілька прикладів впливу природних факторів на здоров'я

людини.

Діалог з учнями.

-Що допомагає зберігати здоров'я?

Робота у групах.

Діти об'єднуються у групи за датами народження (весна, літо, осінь,

зима) і готують повідомлення про природні явища(дощ, спека та ін.),

які можливі в їхню пору року та як ці явища хможуть впливати на

здоров'я.

  1. Розповідь вчителя про клімат і здоров'я.

IV. Узагальнення, систематизація і контроль знань та вмінь учнів.

Виконання практичної роботи №1 « Підбір одягу згідно із сезоном і погодою».

V. Підведення підсумків уроку.

VI. Домашнє завдання.

Вивчити матеріал підручника (ст. 14-22), розв'язати ситуаційні задачі, наведені у зошиті.

Тема. Розвиток підлітків

Мета: акцентувати увагу на змінах у фізичному розвитку, які відбулись з

учнями класу за минулий рік; визначити чинники, від яких залежить

фізичний розвиток підлітка; визначити ознаки гармонійного розвитку;

допомогти дітям оцінити рівень власного фіз. розвитку;

розвивати вміння співставляти і робити висновки;

виховувати активну життєву позицію як запоруку гармонійного

розвитку особистості.

Обладнання: підручники, робочі зошити, картки із завданнями.

Тип уроку: комбінований.