
План-конспект контрольного заняття 2
Заняття 4 Група СЗ-31 Дата 22.02.2013
Тип проведення заняття: комбінований
Тема: поточний контроль знань. Подача нового матеріалу за темою «Цигани у всьому світі».
Практична мета: ознайомити студентів з новим лексичним і граматичним матеріалом на прикладі нового тексту та відеозапису.
Загальноосвітня мета: поглибити знання про культури народів.
Розвиваюча мета: розвити вміння краще володіти мовними навиками і навчити висловлювати свою думку на арабській мові.
Виховна мета: виховувати культуру спілкування, толерантність, позитивне ставлення до культур народів світу.
Засоби навчання: дошка, підручник, словник, роздатковий матеріал, відеоматеріали.
Схематичний план заняття
І. Початок заняття. Організаційний момент. Мовленнєва/ фонетична зарядка.
ІІ. Основна частина.
Поточний контроль навичок і умінь студентів;
перевірка домашнього завдання;
подача нового матеріалу;
тренувальні письмові та мовленнєві вправи;
систематизація вивченого;
ІІІ. Заключна частина.
Повідомлення домашнього завдання
Підбиття підсумків роботи на занятті.
Перебіг заняття
І. Початок заняття.
Мовленнєва зарядка – підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
Привітання на іноземній мові.
Організація класу до заняття, підготувати студентів до співпраці.
Повідомлення мети та цілей.
ІІ. Основна частина.
Тестові завдання на пройдений матеріал (див. Додаток 4).
Подача нового матеріалу за темою «Цигани у всьому світі». (див. Додаток 5).
Тренувальні вправи на основі нової лексики, граматичний аспект у словосполученнях та вживання їх на письмі.
Систематизація вивченого
ІІІ. Заключна частина
Повідомлення домашнього завдання
Підсумки роботи студентів.
Оцінювання учнів, мотивація оцінок.
Методична література: Підручник з арабської мови (підвищений рівень) كتاب الأساسي; матеріал з архіву Al-Jazeera Documentary.
Додаток 4.
Додаток 5.
عن الغجر
تنقسم شعوب الغجر بشكل أساسي إلى الرومن (في أوروبا) والدومر (في الشرق الأوسط)، بعضهم يتكلم لغة مشتركة قد تكون من أصل هندي، وبعضهم لهم ثقافة وتقاليد متشابهة، وحتى أواخر القرن العشرين ظلت شعوب الغجر تعيش حياة التنقل والترحال، وللغجر أسماء مختلفة باختلاف اللغات والأماكن التي يتواجدون فيها، وهم من بين الشعوب التي تعرضت للاضطهاد من قبل الحكم النازي.
توجد آراء مختلفة بشأن تاريخ الغجر وأصولهم، أحدهم أن هؤلاء الأقوام أصلا من شعوب الهند وإيران ومناطق وسط وجنوب آسيا، هاجروا من أراضيهم في حوالي القرن الرابع الميلادي، وأوضح بعض المؤرخين أنهم في أواسط القرن الخامس عشر (1440م تقريبا) وصلوا إلى مناطق المجر وصربيا وباقي بلاد البلقان الأخرى، ثم بعد ذلك انتشروا في بولندا وروسيا، واستمر انتشارهم إلى أن بلغوا السويد وإنجلترا في القرن السادس عشر الميلادي، كما استوطنوا في إسبانيا بأعداد كبيرة.
Відеоматеріали були подані в електронному вигляді.
Аналіз поза аудиторного заходу
Після проходження педагогічної практики відбувся поза аудиторний виховний захід .
Структура виховного заходу: комплексний, масовий захід, участь в якому приймали студенти усіх мовних груп з 2 по 4 курс, та студенти коледжу.
Захід був проведений з метою підвищення організаторських навичок майбутнього викладача і закріплення вмінь та навиків в кінці пройденої педагогічної практики. Він приніс великий досвід практикантам, оскільки мав широкий характер відповідальності.
Зміст поза аудиторної роботи
І. Підготовчий період:
а) підготовка текстового матеріалу практикантом і студентами: я, практикантка у групі СЗ-31, разом зі студентами підготувала цікавий, в першу чергу для студентів, матеріал для виступу у навчально-виховному заході.
б) пізнавально-емоційна цінність текстового матеріалу: матеріал написаний мовою оригіналу (арабська) ніс певну пізнавальну цінність для студентів, які ще вивчають арабську мову. Студенти мали змогу глибше відчути культуру та національних характер арабів за даним матеріалом;
в) дійові учасники заходу: практиканти і студенти усіх мовних груп.
ІІ. Проведення заходу:
а) оформлення приміщення, де проводиться захід;
б) привнесення емоційного елементу у проведенні заходу;
в) якість підготовки дійових осіб заходу: усі студенти добре впоралися зі своїми обов`язками та відповідально віднеслись до організації навчально-виховного закладу;
г) до організації заходу були залучені студенти, які не виступали у поза аудиторному заході;
д) реакція на діяльність дійових осіб заходу з боку студентів, що не є дійовими особами заходу: позитивна.
ІІІ. Підсумковий період:
а) дійові особи заходу підготувались до заходу на відмінно, заздалегідь підготувавши необхідну інформацію, музичний супровід, виготовляли та підбирали реквізит, оздоблення залу;
б) серед відгуків щодо поза аудиторного виховного заходу переважали позитивні, але необхідно відмітити, що переважали незначні недоліки: деякі студент не проявили активність у організації заходу. В цілому захід виявився вдалим та продуктивним для студентів і практикантів.