Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
upravlinsky_oblik.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
38.95 Кб
Скачать

Задача № 7

Визначити маржинальні та середні витрати на виробництво телевізорів.

К-ть

Загальні в-ти на вир-тво,грн.

Маржинальні в-ти,грн.

Середні в-ти,грн.

1

2000

-

2000/1=2000

2

3800

3800-2000=1800

3800/2=1900

10

17000

-

17000/10=1700

11

18400

18400-17000=1400

1672,7

50

90000

-

1800

51

91000

1000

1784

Задача №8

Іванов працює бухгалтером ПраТ « Рівень» і його річний дохід складає 60 000 грн. Він бажає залишити роботу на підприємстві та відкрити власну справу. В цьому випадку його прогнозний дохід становитиме 200 000 грн. Річні операційні витрати становитимуть 120 000грн. Визначити дохід, витрати дійсні та можливі в обох альтернативних випадках, визначити чи варто відкривати власну справу.

Показники

Альтернатива №1

Альтернатива №2

Дохід

60 000

200 000

Дійсні в-ти

-

120 000

Можливі в-ти

200 000

60 000

Результат

-140 000

20 000

Відповідь : Іванову краще залишити роботу на п-ві та відкрити власну справу.

Задача № 9

Змінні витрати на одиницю продукції становили 6 грн. при обсязі виробництва 1000 од. Чому дорівнюють змінні витрати на одиницю продукції при обсязі виробництва 1500 од.?

Розв'язок : 6 грн., оскільки змінні витрати на одиницю продукції величина стала.

Задача № 10

Постійні витрати на одиницю продукції становили 3 грн. при обсязі виробництва 10 000 од. Чому дорівнюють постійні витрати на одиницю при обсязі виробництва 6000 од.

Розв'язок : Постійні в-ти на од. = (10 000*3)/6000=5 грн.

Задача № 11

Витрати на фактичний випуск продукції в першому місяці наступні:

  • заробітна плата виробничих робітників - 1200 грн.

  • оренда приміщень, де виготовляється продукцію – 450 грн.

  • в-ти на забезпечення правил техніки безпеки-180 грн.

  • електроенергія на освітлення приміщень – 240 грн.

  • комплектуючі вироби для виготовлення продукції – 630 грн.

  • інші змінні витрати – 1670 грн.

  • інші постійні витрати – 1130 грн.

Довідково : фактичний обсяг продукції в 1 міс.-500шт, 2 міс. – 1000 шт.

Визначити: змінні витрати на одиницю продукції, постійні витрати на одиницю продукції в 1 та 2 міс., загальну суму витрат на фактичний випуск продукції в 1 та 2 міс.,використовуючи функцію витрат.

Змінні в-ти = 1200+630+1670=3500(грн.)

Постійні в-ти = 450+180+240+1130=2000(грн. )

Змінні в-ти на од. прод.=3500/500=7(грн.)

Постійні в-ти на од.прод. 1міс. =2000/500=4(грн. /од.)

Постійні в-ти на од.прод.=2000/1000=2(грн. /од.)

У=а+в*х

У=2000+7*х

У1міс=2000+7*500=5500(грн )

У2міс=2000+7*1000=9000(грн. )

Задача 12

Витрати на фактичний випуск продукції в 1-ому міс. Становили:

  • заг. змінні витрати – 4800;

  • заг. постійні витрати – 2600;

  • обсяг продукції – 1200;

Визначити заг. витрати у 2-му міс. , якщо планується збільшити обсяг на 300 од., а заг.постійні витрати зростуть на 500 од.

ЗМ = 4800/1200 = 4 грн.од.;

У 1 = 2600+4*1200 = 7400 грн. – за 1-ий місяць;

У 2 = (2600+500)+4*(1200+300)= 9100 грн. – за 2-ий місяць;

Задача 13

У кафе «Олеся» витрати на продукти та напої складають в середньому 10 грн. на одного відвідувача. Постійні витрати (оренда,комун.платежі,зар.плата) складають 350 грн. в тиждень.

Визн. використану функцію витрат, якою буде с/в однієї порції, якщо за тиждень кафе відвідає:

А) 1 чол. У1= 350*10*1=360 С/в1=360/1=360грн.

Б) 10 чол. У2=350+10*10=450 С/в2=450/10=45грн.

В) 50 чол. У3= 350+10*50=850 С/в3=850/50=17грн.

Г) 100 чол. У4=350+10*100=1350 С/в4=1350/100=13,5грн.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]