
- •Хід уроку
- •Вступна бесіда
- •Хід уроку
- •1. Привітання.
- •2. Перевірка готовності до уроку.
- •3. Упорядкування робочих місць.
- •Робот над віршем:
- •Ознайомлення з правилами догляду за взуттям
- •Фізкультхвилинка
- •Хід уроку
- •II. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
- •1. Вступна бесіда.
- •3. Продовження бесіди.
- •Хід уроку
- •Демонстрація і аналіз зразка виробу.
- •Технологія виготовлення виробу. Розгляд і аналіз технологічної картки
- •Фізкультхвилинка.
- •Хід уроку
- •Хвилинка практичного вправляння
- •2. Аналіз зразка аплікації (акцентується увага на формі, розміщенні, кольорі деталей).
- •3. Залучення дітей до розмови про те, як виготовляти окремі елементи, компонувати їх.
- •Фізкультхвилинка.
- •IV. Практична робота:
- •2. Пояснення послідовності виконання роботи
- •3.Виставка та аналіз робіт.
- •V. Підсумок уроку:
- •Хід уроку
- •1. Проблемна ситуація.
- •2. Бесіда з учнями.
- •3. Слухання казки «Професії поросяти».
- •4. Вправа «Відгадайте».
- •5. Хвилинка-веселинка.
- •6. Фізкультхвилинка.
- •8. Підведення підсумків роботи за рік.
Тема. Самообслуговування. Призначення одягу та взуття.
Мета:ознайомити учнів з основними матеріалами, які використовуються для виготовлення одягу; надати основні відомості про правила догляду за одягом; вчити зав'язувати шнурки та застібати ґудзики на одязі; розвивати увагу, охайність, самостійність; виховувати працьовитість.
Обладнання: мультфільм «Мийдодір», ляльки, картонні ґудзики, шнурки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Заходить учитель — треба встати.
Коли дозволить, треба сісти.
Встати хочеш — не гукай,
А тільки руку піднімай.
У школі парти бережи І на парті не лежи.
Щоб урок минув немарно,
Треба сісти рівно, гарно.
Не скрекочи на уроках,
Як папуга чи сорока.
Нікому не заважай,
Краще — друзям допомагай.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності
Ви вже дорослі. Навчаєтеся у першому класі. А хто збирає вас до школи? Хто одягає вас? Зав’язує шнурки та застібає ґудзики?
Сьогодні на уроці мова піде про одяг, про правила догляду за ним. Будемо навчатися самостійно одягатися!
ІІІ. Засвоєння нових знань
Вступна бесіда
Відгадайте загадки — і ви дізнаєтеся, чому саме буде присвячений наш урок.
• їх на ручки одягнемо,
В сніжки гратися підемо. (Рукавички)
• Ступні ніг нам обіймають,
Під штанці їх одягають. (Шкарпетки)
• Голову нам покриває,
Вушка у теплі тримає. (Шапка)
• Нас від холоду ховає,
Часто капюшона має. (Куртка)
• Лютих не боїться зим,
Хутром вкриє нас густим.. (Шуба)
Як можна назвати одним словом слова-відгадки?
Так, це одяг. Як слід доглядати за одягом? (Відповіді дітей.)
Чому це важливо?
Як люди ставляться до неохайних малят?
Зараз ми подивимося мультфільм «Мийдодир» і дізнаємося, що іноді трапляється з печупарами.
2. Перегляд мультфільму
Про що треба пам’ятати, щоб одяг не втік від вас?
Що допоможе вам у цьому?
• Чистить курточку, штанці,'
Чобітки і сап’янці...
Дуже працьовита тітка.
Здогадались, хто це?... (Щітка).
3. Фізкультхвилинка
Трава низенька-низенька.
Дерева високі-високі.
Вітер дерева колише-гойдає.
То направо, то наліво нахиляє.
То вгору, то назад.
То вниз нагинає.
Птахи летять-відлітають,
А учні тихенько за парти сідають.
IV. Практична робота учнів
Робота над загадкою:
Відгадайте, що це?
Ледь помітний він, маленький...
То квадратний, то кругленький...
Як його ти відірвеш,
То штани не застібнеш... (Ґудзик)
А зараз ми будемо навчатися застібати ґудзики на сорочках. (У кожного учня на парті — маленька сорочка. Діти застібають ґудзики, допомагають одне одному.)
Гра «Одягни ляльку»
Клас об’єднується у чотири групи. Кожен з гравців у групі по черзі починає одягати ляльку: шкарпетки, штанці, сорочку, спідничку, зав’язує капелюшка, застібує ґудзики на курточці. Перемагає група дітей, яка швидше та охайніше одягне ляльку.
Гра «Що та коли одягати»
З’єднайте стрілочками, який одяг у яку пору року треба одягати.
V. Підсумок уроку
Про що ви дізналися На уроці?
Чого навчилися1?
Як слід доглядати за одягом?
Тема. Самообслуговування. Догляд за одягом та взуттям. Послідовність дій під час зав’язування шнурків на взутті.
Мета: ознайомити учнів із правилами догляду за взуттям; навчати зав'язувати шнурки на черевиках; розвивати увагу, кмітливість, охайність, самостійність у роботі; виховувати бажання бути завжди чистими та охайними, працьовитість.
Обладнання: шаблони для зав'язування шнурків
Тип уроку: комбінований.