Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
III_riven_Navchalnits_protses.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
299.52 Кб
Скачать

6.Розробити та обґрунтувати фрагмент нестандартного уроку з фаху (урок-квк, урок-диспут, урок-твір. Урок-винахід, урок-консиліум і ін.).

Основною формою навчання є урок. Уроки бувають різних типів:засвоєння нових знань, формування умінь і навичок, застосування знань умінь та навичок, узагальнення і систематизації, перевірки і корекції, комбінований та нестандартний уроки.

Цікавими для теорії і практики є власне нестандартні уроки. Суть їх полягає в такому структуруванні змісту і форм, яке викликало б насамперед інтерес в учнів і сприяло їхньому оптимальному розвитку і вихованню. До нестандартних уроків слід віднести інтегровані, між предметні, театралізовані, уроки з різновіковим скалдом учнів та ін..

Урок-КВК. Кожен учитель прагне зацікавити учнів предметом, що від викладає. Тут на допомогу вчителеві приходять нові типи нестандартних уроків. Уроки КВК - це розкриття змісту уроку через гру. Підготовка до КВК потребує порівняно мало часу і мінімум обладнання, яке знайдеться в кожній школі. Учні обирають двох капітанів, набирають команди, ведучих, журі (3-5 чоловік). На уроках КВК перевірка знань, умінь, навичок чергуються з фізичними вправами та розвагами, що дозволяє уникнути втоми, нудьги.

Мета: через гру, яка стимулює краще вивчення теми розвинути творче мислення учнів, вміння спілкуватися. Виховувати почуття дружби, колективізму.

Етапи підготовки і проведення виховного заходу.

Етап 1 - планування виховного заходу. На даному етапі йде підбір питань, завдань для заходу, місця і часу проведення. 

Етап 2 - вибір мети. Мета даного заходу підібрана таким чином, щоб не тільки можна було розвивати логічне мислення, але й виховувати дружелюбність та взаєморозуміння. 

Етап 3 - організація діяльності учнів. Учні раніше були попереджені про проведення заходу.

Етап 4 - проведення заходу. Захід проводиться у формі змагання. Завдання, що ставляться командам, містять елементи для розвитку логічного мислення.

Етап 5 - підведення підсумків.

Тема:

Мета:

Навчальна: навчання швидко знаходити вірну відповідь на поставлене запитання, а також логічно мислити при виборі відповідей.

Виховна: виховання почуттів дружби та взаєморозуміння.

Розвиваюча: розвивати спритність, творчої активності. 

Тип уроку за дидактичними цілями:

Урок - КВК

Обладнання: 2 аркуші паперу із словами, які повинні входити у кросворд (конкурс 2), 2 аркуші із буквами, із яких потрібно скласти якомога більше слів (конкурс 4)

Література(підручник):

Хід уроку:

І. Привітання вчителя.

ІІ. Проведення конкурсів.

Конкурс 1 «Візитка». Командам слід придумати назву, емблему, та девіз, а також слід обрати капітанів та придумати командам назву (Представлення команд) – 3 бали.

Конкурс 2 «Розминка». Вам необхідно дати правильні відповіді на поставлені запитання.(1 відповідь - 1 бал).

Конкурс 3 «Ерудит».

Ваше завдання -з поданих слів за 1 хвилину скласти кросворд. Чим більше перетинів у вашому кросворді - тим вищий бал (3 бали). Слова для кросворду: клавіатура, модем, дискета, байт, принтер, вінчестер, гігабайт, біт, сканер, процесор, форматування, інформатика, мегагерц, Інтернет.

«Конкурс каптанів» (Конкурс 4). Даний конкурс походить паралельно із попереднім. Капітани отримують запитання по черзі. (1 відповідь – 0,5 бала).

Конкурс 5. «Інтелектуальний марафон»

Із літер - а, о, е, і, у, и, н, с, д, г, р, л, т, б, к, ф, м - за 3 хвилини скласти якомога більше термінів з інформатики (букви можуть повторюватися). Оцінювання - додатково додаються 3 бали за найбільше слово, кожне слово – 1 бал.

ІІІ. Підведення підсумків та оголошення результатів.

Цей урок можна проводити в кінці вивчення теми (це дозволить більше заглибитись у саму тему) чи розділу (використати, як підсумок вивченого матеріалу)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]