- •2. Визначити та обґрунтувати, які вікові та індивідуальні особливості учнів будете враховувати на різних етапах уроку.
- •3. Розробити та обґрунтувати фрагмент уроку з питання осмислення і розуміння учнями навчального матеріалу.
- •5. Продумати та обґрунтувати систему запровадження диференційованого навчання учнів з фаху.
- •6.Розробити та обґрунтувати фрагмент нестандартного уроку з фаху (урок-квк, урок-диспут, урок-твір. Урок-винахід, урок-консиліум і ін.).
- •7. Розробити та обгрунтувати фрагмент уроку з фаху з проблемним викладом матеріалу
- •8. Показати на конкретній темі з фаху можливості реалізації принципів навчання.
- •9. Скласти та обґрунтувати тести з вибірковими відповідями для контролю знань учнів з фаху.
- •10. Скласти та обґрунтувати план проведення вступного заняття гуртка.
- •12. Скласти та обґрунтувати план проведення тижня з предмету.
- •Вівторок 15.03.2011 р.
- •13. На конкретному уроці з фаху вказати шляхи реалізації його виховної і розвиваючої мети.
- •14. На конкретних темах навчальної програми з предмету вашої спеціальності показати, як реалізуються при його вивченні принципи науковості, систематичності, доступності навчання
- •15. Названі та обґрунтувати можливі дослідницькі завдання, які можна пропонувати учням під час вивчення предмету вашої спеціальності.
- •Підсумковий тестовий контроль з курсу PowerPoint 2007
- •3. Вкажіть програми, які працюють із створенням презентації:
- •IvРівень (4 бали)
- •17. Побудувати дидактичну модель комбінованого уроку Визначити і обгрунтувати його мету, структуру, використовувані методи навчання, реалізовані принципи навчання.
- •20. Побудувати дидактичну модель уроку застосування знань, умінь та навичок Визначити і обґрунтувати його мету, структуру, використовувані методи, реалізовані принципи навчання.
- •21. Побудувати дидактичну модель уроку узагальнення й систематизації знань Визначити і обгрунтувати його мету, структуру, використовувані методи, реалізовані принципи навчання.
- •25. Зробити схему методів навчання, що відноситься до групи “Методи організації навч-пізнавальної діяльності ”, показавши можливі звязки між окремими предметами
3. Розробити та обґрунтувати фрагмент уроку з питання осмислення і розуміння учнями навчального матеріалу.
Засвоєння навчального матеріалу неможливе без глибокого проникнення в суть процесу, явища. Процес проникнення проходить такі етапи: -усвідомлення; -осмислення: -розуміння. Досягти повного осмислення й розуміння навчального матеріалу учні можуть шляхом аналізу, синтезу, порівняння. індукції, дедукції.
У ряді випадків осмислення і узагальнення залежать від того, наскільки вчитель вміє поєднувати позитивне абстрагування (виділення неістотних ознак).
Аналіз - це вичленення ознак, властивостей, відношень, знаходження спільних і відмінних ознак.
Синтез - поєднання, складання частин (дія, зворотна аналізу). Порівняння - виділення окремих ознак понять, знаходження спільних і відмінних їх властивостей.
Індукція - метод міркувань від часткового до загального, а дедукція - від відомого загального твердження до часткового. Для розробки фрагмент уроку (пояснення нового матеріалу з теми “Прямокутник. Ромб. Квадрат.”) скористаємось конкретно-індуктивним методом введення математичних понять.
Учні аналізують малюнки, на яких зображені паралелограми, ромби, прямокутники, квадрати в різних положеннях, порівнюють їх, виділяють групи подібних фігур (квадрати ...).
Виділяють загальні істотні ознаки кожної з фігур якими відносили її до певної групи - наприклад, в прямокутників усі кути по 90 градусів, і т.д.;
За допомогою істотних ознак формулюються означення прямокутника, ромба і квадрата.
Означення і властивості закріплюються за допомогою прикладів. Це здійснюється в ході евристичної бесіди, в процесі якої вчитель і вияснює, розуміють учні матеріал чи ні....
Клас:
Тема:
Мета:(освітня,виховна,розвиваюча) Завдання:
Тип уроку за дидактичними цілями:
Наочність:
Обладнання:
Література(підручник):
Хід уроку:
Підготовчий етап уроку(вітання вчителя, перевірка готовності кабінету, перевірка присутніх учнів)
4. На конкретній темі уроку з фаху показати необхідність поєднання використання словесних, наочних і практичних методів навчання.
Методом навчання називають спосіб впорядкованої взаємозв’язаної діяльності викладачів і учнів, спрямованої на вирішення завдань освіти, виховання і розвитку в процесі навчання. До них належать словесні методи навчання: розповідь (послідовне розкриття змісту нового матеріалу), пояснення, бесіда (вступна, повідомляюча, бесіда-повторення, контрольна, репродуктивна, евристична), лекція, дискусія, диспут. Наочні методи: (ілюстрація, демонстрування, сам. спостереження). Метод ілюструваннятпередбачає ілюстрування статистичної наочності, плакатів, карт, малюнків на дошці і т.д. Метод демонстрування передбачає демонстрування приладів, дослідів, препаратів:
Метод самостійного спостереження: інструктаж вчителя, вивчення або повторення раніше вивченого, спостереження, висновки учнів, висновки вчителя і оцінка виконаної роботи.
Практичні методи: вправи (підготовчі, вступні, пробні, тренувальні, творчі, контрольні), лабораторні, практичні й дослідні роботи.
Розглянуті словесні, наочні та практичні методи діяльності вчителя тісно переплітаються між собою.
Тема:
Мета: (освітня, виховна,розвиваюча)
Завдання:
Тип уроку за дидактичними цілями:
Наочність:
Обладнання:
Література(підручник):
Хід уроку:
Підготовчий етап уроку(вітання вчителя, перевірка готовності кабінету, перевірка присутніх учнів)
Для прикладу розглянемо тему: «Введення математичних формул у середовищі Microsoft Equation 3.0 MS Word». Насамперед, використовуються словесні методи евристична бесіда (або поясненя) при актуалізації знань учнів (коли вони пригадують парал. перенес. на площині), при розкритті змісту поняття паралельного перенесення в просторі, при введенні формул, якими воно задається, при з'ясуванні властивостей пар. перенесення. Але ж все це неможливо пояснити лише на словах так, щоб учні могли його уявити, для цього необхідно при поясненні використовувати малюнки на дошці, плакати, які зображають приклади паралельного перенесення, досліди (а це і є наочні методи). І звичайно, задання пар. перенес. за допомогою формул потрібно показати, закріпити за допомогою (пробних а потім тренувальних) вправ, тобто використовувати практичні методи. (розписати )
Пояснення через NetOpSchool - програма контролю та демонстрації на комп’ютерах, використання мультимедійного проектора
Пояснення а потім закріплення практикою
