
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення:
- •VI. Підсумки і висновки:
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення:
- •VI. Підсумки і висновки:
- •Посадовий склад діловодного персоналу
- •Розділення функцій між підрозділами і виконавцями
- •Підвищення кваліфікації діловодного персоналу
- •Питання для самоперевірки
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення:
- •Питання для самоперевірки
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення:
- •VI. Підсумки і висновки:
- •Робота секретаря, керівник якого часто відсутня
- •Робота на нарадах. Підготовка до проведення конференцій.
- •Ділові контакти секретаря.
- •Користування телефоном.
- •Організація прийому відвідувачів.
- •Робота секретаря з інформацією для керівника
- •Питання для самоперевірки
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення:
- •VI. Підсумки і висновки:
- •Сучасні засоби зв’язку
- •Мобільний зв'язок
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення:
- •VI. Підсумки і висновки:
- •Аудіо конференція
- •Телеграф
- •Телефакс
- •Електронна пошта
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення:
- •VI. Підсумки і висновки:
- •Питання для самоперевірки
- •Факсимільний апарат
- •Робота на факсимільному апараті
- •Лабораторна робота № 1 Дата_________
- •Хід роботи:
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення:
- •VI. Підсумки і висновки:
- •Питання для самоперевірки
- •Використання принтерів
- •Види принтерів
- •Матричний принтер
- •Струминний принтер
- •Лазерний принтер
- •Термічний принтер
- •Ромашковий принтер
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення:
- •VI. Підсумки і висновки:
- •Питання для самоперевірки
- •Види сканерів
- •Установка сканера
- •Тип підключення.
- •Сканери з інтерфейсом usb.
- •Сканери з scsi-интерфейсом.
- •Сканери з ультрасучасним інтерфейсом FireWire(ieee 1394).
- •Принцип роботи сканера
- •Хід уроку:
- •V. Закріплення:
- •VI. Підсумки і висновки:
- •Питання для самоперевірки
УРОК №_____ Дата___________
Тема: Вимоги до приміщення, де знаходиться місце секретаря.
Санітарно - гігієнічні вимоги.
Мета уроку: ознайомити учнів з загальними та санітарно-гігієнічними вимогами до приміщення секретаря. Ознайомити з сучасними тенденціями у обладнанні офісів та організації робочого місця.
Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.
Обладнання: Бондарева Н.П Секретарська справа: Практичний довідник. – Москва, 1989р.; Веселов П.В. Профессия секретарь: учебный справочник. – Москва,1989г.; Кузнєцов С.Л. Комп’ютеризація діловодства. – Москва, 1997р.; Діденко А.Н. Сучасне діловодство: навчальний посібник. – Київ, 1998р.; Самылкина И.В. Энциклопедия офиса: Практическое руководство для секретарей. – Москва, 1995г.; Головач К.С. Зразки оформлення документів для підприємств та громадян. – Донецьк, 1998р.; Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери – Київ,1997р.
Хід уроку:
І. Організаційний момент: раціональна організація праці з використанням ПК. Організація робочого місця секретаря. Санітарно – гігієнічні вимоги. Умови праці та відпочинку.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів: Використання сучасної організаційної техніки, по її устаткуванню й оснащенню є необхідною умовою досягнення високої ефективності, оперативності і якості праці, збереження працездатності в плині усього робітника дня.
Робоче місце секретаря є важливим осередком організації трудового процесу в заснуванні. Оскільки секретар - "обличчя фірми", то і його робоче місце, повинне бути зразком правильної організації, показником високої культури праці.
Планування робочого місця секретаря повинно забезпечити максимальну зручність при виконанні покладених на нього обов'язків, у тому числі відповідати вимогам економії площі приміщення.
Робоче місце секретаря в приймальні звичайно, розташовується поруч із кабінетом керівника, у центрі кімнати, недалеко від дверей у кабінет і так, щоб легко можна було бачити усіх відвідувачів.
ІІІ. Мотивація учбової діяльності:
Секретар несе повну відповідальність за ту апаратуру, яка знаходиться в його кабінеті, і тому запитувати за неї будуть, у першу чергу, з відповідального працівника і стягувати за поломки теж із нього.
Раціональна організація робочих місць припускає правильне їхнє планування, комплексне оснащення робочих місць технічними засобами, допоміжними пристроями і необхідними меблями. Шафи, картотеки й інше
устаткування варто встановлювати в місцях, зручних для підходу й користування ними. Площа робочого місця повинна відповідати характеру виконуємої роботи.
При обґрунтуванні вибору розмірів площі необхідно враховувати наступні фактори:
Наявність підходів до меблів і устаткування;
Порядок розміщення й експлуатації меблів і устаткування;
Потреба в специфічних умовах;
Можливість установки нового додаткового обладнання.
Секретар повинний, знаходиться в окремому приміщенні, площа якого поділяється на робочу зону й зону для відвідувачів.
Робоча зона секретаря оснащується столом із приставкою, допоміжним столом, підйомно-поворотним стільцем і шафовими секціями.
ІV. Сприйняття і осмислення нового матеріалу:
Робоче місце може знаходитися й у загальному приміщенні. Для часткової зорової і звукової ізоляції можна використовувати шафи, збірно-розбірні екрани, боксові розділові перегородки, декоративні рослини, пересувні перегородки, що збираються зі стандартних елементів легкої конструкції, та інші підручні засоби. Якщо в одному кабінеті розташовано два робочі місця, то між ними повинен бути прохід шириною не менше 100 см.
У даний час науково-дослідні і проектні організації розробили типові проекти організації робочих місць менеджерів(секретарів) і інших категорій фахівців. Проекти складаються звичайно за такими розділами: введення, зміст праці й інформаційні зв'язки, розташування робочого місця, його оснащення і планування, інформаційне обслуговування робочого місця; матеріально-господарське обслуговування; умови праці й естетичне оформлення; економічна ефективність від упровадження проекту. Типовий проект прив'язується до конкретного місця з урахуванням можливостей підприємства й особливостей роботи менеджера.